انواع گیاه آپارتمانی با عکس (فهرست الفبایی گیاهان خانگی)

گل داوودی – انواع گل داوودی + عکس به همراه معرفی کامل و روش های نگهداری آن

گل داوودی

گل داوودی یکی از محبوب ترین و بهترین گل ها در بین مردم سراسر جهان است. مردم ایران همیشه علاقه خاصی به انواع گل داشته اند؛ لذا بهتر است بدانید که گل های داوودی در بین گونه های مختلف، از محبوبیت بسیار خاصی برخوردارند؛ چرا که این گل به دلیل رنگ و شکل خاصی که دارد، در مراسمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع نوعی گل چند کاربردی محسوب می شود. به طوری که می توانید از آن در قالب هدیه دادن، کاشت در باغ های بزرگ و باغچه و همچنین نگهداری در منزل استفاده کنید.

گل ها همیشه نماد زیبایی بوده اند و به انسان ها حس خاصی را از آن ها دریافت کرده اند. گل داوودی به دلیل ویژگی های فوق العاده ای که دارد، یک گزینه عالی برای هدیه یا حتی کاشت محسوب می شود. زیبایی، رایحه عالی، رنگ های متفاوت، اندازه مناسب و کاربرد های مختلف همه جزو ویژگی های گل داوودی هستند. برای آشنایی بیشتر با این گل، در ادامه با وبسایت خرید گل گلمون همراه باشید.

گل داوودی چیست؟

گل داوودی یک گیاه زیبا بسیار محبوب و زیبا است که نام علمی آن Chrysanthemum است. این گل دارای بیش از 200 گونه مختلف است که در انواع مختلفی از رنگ ها و شکل ها به دست می آیند. گل های داوودی می توانند به صورت گیاه یک ساله و چند ساله رشد کنند. برگ های آن سبز نیره و گل های آن با واریته های رنگی مختلف، از جمله سفید، زرد، قرمز، صورتی، بنفش و بسیاری دیگر هستند.

گل های داوودی در فضا های سبز، باغ ها، پارک ها و حتی در خانه ها کاشته می شوند و به عنوان یک گل زینتی بسیار محبوب است. این گل اصلی ترین زادگاه آن کشورهای چین و ژاپن است. در نهایت، می توان به این نکته اشاره کرد که گل داوودی به دلیل زیبایی و تنوع رنگ های آن، بسیار مورد توجه طراحان باغ و فضای سبز قرار دارد.

تاریخچه گل داوودی

گل داوودی شامل تاریخچه جالب و پیشینه طولانی است. بسیاری از گونه های این گل از آسیا شرقی و نقاط شمال شرقی اروپا می آیند. این گل در قرن پانزدهم برای اولین بار رشد کرد و در طبیعت چین کشف شد. اما از سال 1798، گل داوودی به یک گیاه مهم در آمریکا تبدیل شده است. در آمریکا، این گل به عنوان یک گل زیبا محبوب است و برای تزئین سطوح شهری و محیط های عمومی استفاده می شود.

این گل با رنگ های مختلف و شکل های متفاوت، جذابیت و زیبایی خاصی به محیط های پیرامون خود می بخشد. به طور کلی، گل داوودی یکی از گل های زینتی محبوب و جذاب در سراسر جهان است که به عنوان نماد زیبایی و طبیعت در محیط های شهری و عمومی استفاده می شود.

معنای گل داوودی

گل داوودی به عنوان نماد های مختلفی شناخته می شود و یکی از آن ها دوستی طولانی مدت است. این گل با رشد پایدار و طول عمر طولانی، نماد وفاداری و حیات ماندگار است. همچنین، گل داوودی به عنوان نماد انرژی الهی و مثبت اندیشی نیز شناخته می شود. این گل با رنگ های مختلف و شکل های متفاوت، جذابیت و زیبایی خاصی به محیط های پیرامون خود می بخشد.

 از معانی دیگر گل داوودی، وفاداری و از خودگذشتگی است که نشان دهنده یک دوستی حقیقی و قابل اعتماد است. در مجموع، گل داوودی با معانی زیادی که به آن نسبت داده می شود، به عنوان یک نماد ارزشمند و محبوب در سراسر جهان شناخته می شود.

انواع گل داوودی

یکی از ویژگی هایی که گل داوودی را به گلی محبوب در بین مردم تبدیل کرده، گونه های مختلف این گل است. همان طور که در بخش قبلی هم گفتیم، گل های داوودی شامل 200 گونه مختلف هستند. با وجود چنین تنوعی، در واقع دست شما برای انتخاب و هدیه دادن باز گذاشته شده است. در ادامه قصد داریم به معرفی محبوب ترین این گونه ها بپردازیم.

گل داوودی عنکبوتی

اولین گونه ای که از گل های داوودی می خواهیم به شما معرفی کنیم، گونه عنکبوتی است. شاید شنیدن اسم این گونه گل، مقداری شما را متعجب کند؛ اما با دیدن اولی گل از این گونه، متوجه منظور این اسم می شوید. به طور بسیار شگفت انگیزی، گلبرگ های این گل شبیه پاهای عنکبوت هستند. در واقع اگر بخواهیم توضیف بهترین داشته باشیم، می توان گفت که گل داوودی عنکبوتی دارای گلبرگ هایی کشیده، باریک و رو به پایین است. رنگ این گل معمولا زرد است.

گل داوودی عنکبوتی

گل داوودی آنمون

آنمون را می توان یکی از زیباترین گل های داوودی دانست. گل های داوودی از نوع آنمون در رنگ های مختلفی رشد می کنند. چیزی که این گونه را از گل های دیگر متمایز کرده، برآمدگی است که در مرکز این گل ایجاد شده است.

گل داوودی منگوله ای

اگر به خرید گل داوودی از جمله گل هایی با گلبرگ های کوچک علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما گل منگوله ای داوودی است. این گل به دلیل اندازه کوچک و همچنین شکل منگوله مانندی که دارد، به گل منگوله ای معروف است. از اصلی ترین رنگ هایی که این گل در آن ها رشد می کند می توان به سفید، صورتی و قرمز اشاره کرد.

قلمو

مورد دیگری از گل های داوودی که جزو این 200 گونه به حساب می آید و زیبایی زیادی برخوردار است، قلمو می باشد. گلبرگ های این گل شبیه به قلمو هستند.

پامپون

اگر به دنبال گلی با رشد آهسته و شکلی خاص می گردیدف پیشنهاد ما به شما گونه پامپون از انواع گل اهی داوودی است. گل پامپون شکلی گرد دارد و به سرعتی آهسته رشد می کند. همچنین گلبرگ های پامپون به شکل خمیده هستند.

گل داوودی پامپون

روش کاشت گل داوودی

حال با انواع گونه های مختلف گل های داوودی آشنا شدید، بهتر است روش کاشت این گل را هم بدانید. روش کاشت گل های داوودی خیلی متفاوت از دیگر گل های نیست؛ ولی یک سری نکات مهم وجود دارند که باید آن ها را رعایت کنید. گل داوودی در فضاهای سبز، باغ ها، پارک ها و حتی در خانه ها کاشته می شود. برای کاشت این گل می توان از دو روش کاشت بذر و کاشت از ریشه استفاده کرد.

در روش کاشت بذر، بذرهای گل داوودی در فصل بهار در خاک کاشته می شوند و پس از چند هفته شروع به رشد می کنند. در روش کاشت از ریشه، ریشه های گل داوودی از گلخانه یا فروشگاه گل تهیه شده و در خاک کاشته می شوند. برای کاشت گل های داوودی، باید مکان مناسبی را انتخاب کرد. این گل برای رشد به نور خورشید نیاز دارد، اما نباید به آفتاب مستقیم بگیرد. بنابراین، مکانی که تابش نور خورشید در آن مناسب است، مکان مناسبی برای کاشت گل های داوودی است.

چه خاکی برای کاشت گل های داوودی مناسب است؟

خاک مناسب برای کاشت گل های داوودی باید حاوی مواد آلی و عناصر غذایی باشد. برای این منظور، می توان از خاک گلدان یا خاک باغچه با ترکیب با کود حیوانی یا کود آلی استفاده کرد. در فصل زمستان، گل داوودی به دلیل نیاز کمتر به نور خورشید و آب، رشد کمتری دارد. اما در فصل بهار و تابستان، با توجه به نیاز بیشتر به نور خورشید و آب، رشد بیشتری خواهد داشت.

نحوه آبیاری گل های داوودی

پس از این که اقدام به کاشت هر نوع گلی می کنید، یکی از فرایند های مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، آبیاری گل است. این عمل باید به شکلی مرتب، در وقت مناسب و اندازه ای درست انجام شود. فرایند آبیاری درباره کاشت انواع گل های داوودی هم صدق می کند. اگر بخواهیم برنامه منظم را برای آبیاری گل داوودی اعلام کنیم، می توان گفت که این گل در فصول گرم هر روز صبح نیاز به آبیاری دارد؛ این برنامه به رشد بهتر گل های داووی کمک می کند. اما وقتی به فصل زمستان برخوردید، حتما باید آبیاری را به هر دو الی سه روز یک بار تغییر دهید.

درست است که خاک گل داوودی نیاز به رطوبت دارد؛ اما اگر برای این منظور بیش از حد به گل آب دهید، قطعا ریشته گل با پوسیدگی رو به رو می شود. به همین منظور است که باید اندازه آبیاری را برای همیشه مورد توجه قرار دهید.

نور مورد نیاز گل داوودی

پس از آبیاری گل، مورد دیگری که بسیار برای رشد گل های داوودی نیاز است، نور می باشد. در این باره باید بدانید که گل های داوودی روزانه 6 الی 7 ساعت به نور خورشید نیاز دارند. البته به این موضوع دقت داشته باشید که گل نباید مستقیما در معرض تابش خورشید قرار گیرد؛ چرا که باعث تضعیف گلبرگ ها می شود. صرفا برای تغذیه، به نور ملایم نیاز است. گل های داوودی اگر نور کافی را نداشته باشند، نمی توانید شاهد باز شدن کامل غنچه های آن ها باشید.

معرفی گل داوودی

بهترین خاک برای کاشت گل های داوودی

برخی از گل ها برای رشد نیاز به خاک های خاصی دارند؛ اما این موضوع درباره گل های داوودی صدق نمی کند. شما می توانید رای کاشت گل داوودی از خاک های معمولی و آماده ای که به فروش می رسند استفاده کنید. همچنین می توان از خاک های متفاوتی هم مانند شن، ماسه، رس، خاک لوم و کود دامی برای کاشت گل استفاده کرد. در واقع نوع خاک خیلی برای این گل مهم نیست؛ اما بسیار مهم است که خاک پاک یا به نوعی زهکشی شده باشد. این گونه آب به راحتی از آن رد می شود و به ریشه می رسد.

گلدان مناسب برای کاشت گل داوودی

اگر می خواهید گل داوودی را در گلدان بکارید و در منزل خود نگهداری کنید، می توانید از گلدان های ساده استفاده کنید. در واقع این موضوع هم خیلی مهم نیست. اما نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید، تعویض گلدان است. گلدان گل های داوودی بسته به نوع گلی که استفاده می کنید، بین بازه 1 تا 2 ساله باید تعویض شود. این فرایند به دللی تعویض خاک و از همه مهم تر، فراهم کردن فضا برای رشه گل است؛ چرا که طبیعتا ریشه هم همراه با گلبرگ ها رشد می کنند.

گل داوودی برای چه مناسبت هایی به عنوان هدیه بهتر است؟

گل های داوودی به دلیل شکل و زیبایی فوق العاده ای که دارند، در مناسبت های مختلفی هدیه داده می شوند؛ لذا یکی از کاربرد های اساسی این گل علاوه بر کاشتن، هدیه دادن آن است. گل داوودی به دلیل زیبایی و شکوفایی خاص خود، به عنوان یکی از گل های محبوب و پرطرفدار در بین افراد مختلف شناخته شده است. این گل با تنوع رنگ های آن، می تواند به عنوان هدیه ای زیبا و مناسب در بسیاری از مناسبت ها به کار رود.

از جمله مناسبت هایی که گل های داوودی به عنوان هدیه مناسب محسوب می شوند، می توان به عروسی، تولد، ولنتاین، روز مادر، روز پدر، روز زن، روز جهانی صلح، روز مادر و دیگر مناسبت های مشابه اشاره کرد. در عروسی، گل  داوودی به عنوان یکی از گل های زیبا و خوش نقش استفاده می شود و می تواند به عنوان هدیه ای زیبا و شاداب به عروس و داماد اهدا شود. همچنین در مناسبت های تولد، گل های داوودی به عنوان یکی از گل های زیبا و پرطرفدار، به عنوان هدیه ای مناسب و خاص به افراد مختلف اهدا می شوند.

در روز ولنتاین، گل های داوودی به عنوان یکی از گل های عشق و علاقه، به عنوان هدیه ای زیبا و مناسب به عشق خود اهدا می شود. همچنین در روز مادر و پدر، گل داوودی به عنوان یکی از گل های زینتی محبوب، به عنوان هدیه ای خاص و ممکن است با پیام های خاص به والدین اهدا شود.

در روز جهانی صلح و روز زن نیز گل های داوودی به عنوان نماد زیبایی و صلح، به عنوان هدیه ای خاص به افراد مختلف اهدا می شوند. در نهایت، با توجه به زیبایی و شکوفایی خاص گل های داوودی، می تواند به عنوان یکی از هدایای زیبا و مناسب در بسیاری از مناسبت ها به کار رود.

جمع بندی

از گل های داوودی هم می توان برای هدیه دادن و هم برای کاشتن در باغ یا منزل استفاده کرد. گل داوودی تمام ویژگی هایی که یک گل زیبا باید داشته باشد را دارد. در این مطلب به تمام ویژگی ها و همچنین نحوه کاشت این گل پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *