معرفی گل یخ :

این درختچه خزان دار بومی چین و ژاپن بوده، برگهای سبز درخشان، کشیده، بیضی شکل، متقابل، به طول ۷.۵ الی ۱۳ سانتیمتر و عرض ۳.۵ تا ۶ سانتیمتر می باشد. گلها در فصل زمستان که شاخه فاقد برگ است ظاهر شده و بسیار معطرند. پوشش خارجی گل لیمویی رنگ و پوشش داخلی آن ارغوانی رنگ و کوچکتر است. میوه آن کوزه ای شکل درشت و خاکستری – قهوه ای بوده و اواخر خرداد ماه میرسد. این درختچه کند رشد به حداکثر بلندی 3 الی 4.5 متر و حداکثر گستردگی 2 الی 2.5 متر می رسد.

نیازها:

نیاز به محل آفتابی دارد ولی در نواحی که دارای تابستان گرم هستند بهتر است در محلی کاشته شود که آفتاب بعد از ظهر به آن نتابد( منظورم ضلع شرقی و شمالی دیوار یا سختمان هستش) در هر خاکی

که دارای زهکشی خوب باشد رشد میکند و با خاکهای  گچی نیز سازگار است.برای رشد مناسب نیاز به سرمای زمستان دارد.از آنجاییکه گلها روی شاخه های قدیمی و یکساله تشکیل می شود هرس ان باید در زمستان بعد از پایان گلدهی و یا زمانیکه گلها ظاهر شده اند برای استفاده از شاخه بریده فانجام شود. هنگام خرید بهتر است نهال 5 ساله خریداری شود که موقع گلدهی آن باشد(یعنی این گل در 3 یا 4 سالگی به سن بلوغ میرسه!! )

معرفی گل یخ

کاربرد:

در طراحی فضای سبز از آنجاییکه این گل در زمستان گلدهی دارد پس بهتر از در محل هایی کاشته شود که بتوان از عطر گلها بهره گرفت ( بعنوان مثال مجاور آلاچبق ها یا کنار پنجره ساختمانها) برای کاشت در محوطه جلوی سوزنی برگان هم مناسب است چون این درخت ها  در زمستان با زمینه سبز خود ،زمینه مناسبی برای نمایش بهتر گلها فراهم میکنند.

ازدیاد: 

۱. کاشت بذر در بهار در گلخانه گرم با دمای ۱۶ درجه سانتی گراد ( برداشتن پوسته ی بذر ، جوانه زنی را تسریع میکند

۲.افکندن شاخه در پاییز یا بهار

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید