انواع گل طبیعی

گل میخک مینیاتوری و شاخه ای + عکس و انواع گل میخک

خرید گل میخک مینیاتوری و شاخه ای + عکس و انواع گل میخک

به جرات می توان گفت که گل میخک، یکی از زیبا ترین گل های حاضر در دنیا است. این گل در رنگ های مختلفی رشد می کند و ظاهری بسیار زیبا به خود دارد. در ایران میخک از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار است. این گل با گونه های زیادی که در سراسر دنیا دارد، به عنوان گل خدایان هم از او یاد می شود؛ همین مفهوم از میخک به شما نشان می دهد که این گل قدمتی طولانی و باستانی دارد.

میخک به قدری شامل زیبایی و رایحه فوق العاده است که افراد علاقه مند به کاشت و خرید گل، از این گل برای کاشت در باغ های کوچک یا بزرگ استفاده می کنند. همچنین میخک شامل انواع مختلفی می شود که در این مطلب به اکثریت آن ها می پردازیم. خرید گل میخک به دلیل عطر و بو، شکل زیبا و محبوبیتی که دارد، در مراسمات مختلفی هم استفاده می شود.

همچنین دقت داشته باشید که برای کاشتن گل میخک، باید به نکات بسیار مهم نیز دقت داشته باشید. میخک به مانند تمام گل های دیگر به نور، خاک و آب نیاز دارد؛ اما طبیعتا میزان هر کدام از آن ها متفاوت از دیگر گل ها است. اگر می خواهید اطلاعات جامع و کاملی را از میخک به دست آورید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

معرفی گل میخک

گل میخک یا به علمی Dianthus، یکی از گونه های محبوب و پرطرفدار در بین گل هاست. این گل با نام انگلیسی Carnation نیز شناخته می شود. گل میخک، یک گل دوساله است که در فصل بهار و تابستان می آید و برخی از گونه های آن، در فصل پاییز نیز می روید.

این گل، حدود 300 گونه مختلف دارد که به صورت بومی در مناطق مختلف جهان رشد می کنند. این گل در رنگ های مختلفی مانند قرمز، صورتی، سفید، زرد و بنفش یافت می شود. ساقه های بلند و عمر طولانی این گل، آن را به یک گزینه عالی برای کاشت در باغچه ها و حتی به عنوان گل برشی در بوکه ها تبدیل کرده است. میخک، خواص دارویی بسیاری دارد. برای مثال، این گل می تواند به عنوان یک ضد التهاب طبیعی و یا به عنوان یک درمان برای برخی از عفونت های پوستی استفاده شود.

همچنین، رایحه عالی این گل، آن را به یک گزینه محبوب برای استفاده در عطرسازی و صنایع آرایشی و بهداشتی تبدیل کرده است. در نهایت، گل میخک با توجه به زیبایی و خواص دارویی آن، به عنوان یکی از گل های پرطرفدار در جهان شناخته می شود. این گل، با رنگ های زیبا و رایحه عالی، در مراسمات مختلفی استفاده می شود.

تاریخچه گل میخک

گل میخک یکی از گیاهان زینتی و محبوب در سراسر جهان است که به دوران یونان و روم باستان برمی‌گردد. این گیاه در حدود ۲۰۰۰ سال پیش کشت شده و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از محصولات کشاورزی مهم در سراسر جهان شناخته شده است. میخک در اساطیر، متون مذهبی و فرهنگ‌های مختلف به عنوان گل خدایان شناخته شده است. این گیاه به دلیل ظاهر زیبایش و رنگ‌های متنوعی که دارد، در بسیاری از کشورها به عنوان نماد عشق، زیبایی و خوشبختی شناخته شده است.

گل میخک بومی کشورهای مدیترانه‌ای مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا است. در این کشورها، این گل به عنوان یکی از عناصر فرهنگی محبوب شناخته شده است و در بسیاری از مناسبت‌ها و جشن‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین، کلمبیا یکی از تامین کنندگان اصلی این گل در جهان است. این کشور با تولید بیش از ۹۰ درصد از گل‌های میخک مورد استفاده در سراسر جهان، به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان میخک شناخته می‌شود.

به طور کلی، این گل به دلیل ظاهر زیبایش و رنگ‌های متنوعی که دارد، به عنوان یکی از گل‌های محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان شناخته شده است. همچنین، این گل اکنون در کشور های دیگری مانند کرواسی و انگلیس هم کشت می شود.

معرفی گل میخک شاخه‌ای

گونه های مختلف گل میخک

به طور کلی گل میخک شامل 3 گونه اصلی مختلف می شود که بر پایه گونه های این گل، انواع مختلفی میخک رشد می کنند. قبل از این که بخواهیم به مهرفی و بررسی انواع میخک ها بپردازیم، انواع گونه های مختلف میخک را به شما معرفی می کنیم.

میخک استاندارد

این نوع گونه از گل میخک همان طور که از نامش پیدا است، از تمام لحاظ استاندارد می باشد. بر روی ساقه گل های استاندارد میخک، به طور معمول و به مانند اکثر گل های دیگر، تنها یک گل رشد می کند. همچنین طول این گل به تقریبا 60 سانتی متر می رسد.

گل میخک مینیاتوری

گونه دومی از گل میخک که می خواهیم به شما معرفی کنیم، گل میخک مینیاتوری است. میخک های مینیاتوری همان طور که از نامشان هم پیدا است، در اندازه های کوچک ترین نسبت به گونه استاندارد رشد می کند. ویژگی خاصی که درباره این نوع گل وجود دارد، رشد حداکثر شش گل بر روی هر ساقه است. همین موضوع زیبایی این گونه از میخک را چند برابر کرده.

میخک پاکوتاه

در گل میخک کوتاه هم بیشتر از یک گل رشد می کند؛ اما این نوع میخک از تمام گونه های دیگر کوچک تر است. این کوچکی درباره رشد ساقه و گل های آن صدق می کند. همچنین به این نوع میخک، میدی هم گفته می شود. رشد گونه کوتاه نهایتا تا 30 سانتی متر است.

معرفی گل میخک مینیاتوری

انواع گل میخک

یکی از دلایلی که میخک به عنوان یکی از محبوب ترین گل ها به حساب می آید، وجود انواع مختلف این گل است. می توان گفت که تقریبا در تمام نقاط دنیا گل میخک کشت می شود؛ اما تمام این ها یا هم یکسان نیستد. در واقع هر کدام از گونه های میخک شامل ویژگی های متفاوتی از یکدیگر هستند. انواع گل های میخک به قدری زیاد هستند که نمی توان تمام آن ها را در این بلاگ جای داد؛ اما تصمیم بر معرفی برخی از محبوب ترین گل های میخک داریم.

میخک قرنفل

میخک قرنفل، یکی از انواع گل میخک زیبا محبوب است که به عنوان Sweet William نیز شناخته می‌شود. این گیاه در نخستین سال کاشته شدن، رشد قابل توجهی دارد و به ارتفاع حدود 60 سانتی‌متر می‌رسد. رنگ‌های مختلفی از جمله سفید، قرمز، صورتی و بنفش دارد. گل‌های میخک قرنفل بسیار معطر هستند و پروانه‌ها، پرندگان و زنبورها بر روی آن‌ها نشسته و از شیرینی عطر آن‌ها لذت می‌برند.

 این گل در اغلب مناطق آب و هوایی رشد می‌کند و بسیار مقاوم است. به دلیل زیبایی و معطر بودن، میخک قرنفل در باغ‌ها و فضای باز های بسیار محبوب است. در کل، میخک قرنفل یک گل زینتی بسیار زیبا و معطر است که به دلیل رشد قوی و مقاومت در برابر شرایط سخت، بسیار محبوب است.

میخک قرنفلی

اگر بخواهیم در بین انواع گل های میخک، به معرفی محبوب ترین میخک بپردازیم، قطعا میخک قرنفلی را انتخاب می کنیم. این نوع گل میخک در بین انواع مختلفی از این گل، محبوب ترین محسوب می شود. چنانچه در محیطی زندگی می کنید که رطوبت در آن زیاد است، حتما سراغ میخک قرنفلی بروید؛ چرا که این میخک در چنین محیط هایی بهتر رشد می کند. همچنین میخک قرنفلی در چهار رنگ قرمز، صورتی، سفید و نارنجی رشد می کند. لذا به همین دلیل از این گل برای دسته گل هایی که در مراسم های شاد مانند تولد تدارک دیده می شود، بیشتر استفاده می کنند.

میخک چدار صورتی

نوعی دیگری از گل میخک که می خواهیم به شما معرفی کنیم، میخک چدار صورتی است. میخک چدار صورتی یا به اصطلاح Cheddar Pink، گلی است با شکوفه‌های صورتی و معطر. این گل در فصل تابستان رشد می‌کند و به طور پرپشت و متراکم درخشانی خود را به نمایش می‌گذارد. برای رشد این گل، نور زیادی لازم است و خاک خیس یا سرد حساسیت دارد.

 بهتر است این گل در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند کاشته شود. Cheddar Pink یکی از گل‌هایی است که برای تزئین حیاط خانه، باغ ‌ها و پارک ‌ها استفاده می ‌شود. این گل با شکوفه ‌های صورتی و بوی مطبوع خود، هر کسی را به خود جذب می ‌کند. با توجه به نیاز های خاص این گل، بهتر است قبل از کاشت آن، اطلاعات کافی درباره مراقبت از آن را به دست آورید.

میخک چینی

بر خلاف تمام گل های میخکی که تا به الان به شما معرفی کردیم، میخک چینی تنها گلی است که به رطوبت علاقه ای ندارد. لذا باید در دمای معتدلی برای رشد قرار گیرد. این نوع گل میخک همان طور که از نامش پیدا است، بومی کشور چین است؛ اما در بسیاری از نقاط دیگر دنیا کشت می شود. میخک چینی را می توان یکی از زیبا ترین گل های میخک شناخت؛ چرا که گلبرگ های آن شامل رنگ های قرمز، صورتی و سفید می باشند.

گل میخک چینی

میخک باغی صورتی

اگر به دنبال بهترین گل میخک برای کاشتن در باغ های بزرگ و باغچه ها می گردید، پیشنهاد ما به شما میخک باغی صورتی است. این گل از اوایل اردیبهشت شروع به رشد می کند و تا شهریور ماه به رشد کامل خود می رسند. همچنین از لحاظ میزان رشد، این نوع گل را می توان جزو بزرگ رترین میخک ها دانست؛ چرا که آن ها تا 60 سانتی متر قدرت رشد دارند. این گل به دلیل شکل وظاهر زیبایی که دارد، برای کاشتن در منازل بسیار پیشنهاد می شود.

میخک چینی هدویگی

میخک چینی هدویگی، یکی از گل‌های بسیار زیبا محبوب است که به دلیل زیبایی و شاخص بودن، جذابیت خاصی دارد. این گل دارای گلبرگ ‌هایی سیاه رنگ با لبه‌های سفید است که به شاعر سیاه و سفید نیز مشهور است. این گل به ارتفاع حدود 35 سانتی‌متر می‌رسد و در مناطق گرم و پرنور رشد می‌کند. برای رشد بهتر، خاک با زهکشی مناسب نیاز دارد. میخک چینی هدویگی، در سفید و مشکی می توان با نهایت زیبایی رشد کند.

میخک دلتوئید

اگر می خواهید در باغچه خود قسمتی فرش مانند را درست کنید، بهترین انتخاب میخک دلتوئید است. گل میخک دلتوئید در رنگ های قرمز و صورتی رشد می کند و نمای بسیار زیبایی را به وجود می آورد. دقت داشته باشید که میخک های دلتوئید برای رشد هر چه بهتر نیازمند نور مستقیم خورشید هستند. همچنین از این نوع گل به عنوان گل های کوتاه مدت یاد می شود.

میخک سوپر استار

میخک سوپر استار یک میخک زیبا و جذاب است که با شکوفه‌ های قرمز گیلاسی و گلبرگ‌های حاشیه‌ ای چین‌دار خود، هر کسی را به خود جذب می‌کند. این گل در فصل تابستان رشد می‌کند و به طول 15 الی 20 سانتی‌متر می‌رسد. برای رشد این گل، نور کامل خورشید لازم است و خاک خشک را بهتر تحمل می‌کند. بهتر است این گل در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک کاشته شود. همچنین این گل به دلیل زیبایی که دارد، برای منازل نیز بسیار فوق العاده است.

میخک دپتفرد

میخک دپتفرد یک گل زیبا با نام علمی Armeria است که در باغچه ‌ها و فضای سبز شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گل با نام دیگر آرمریا نیز شناخته شده است. رنگ اصلی این گل صورتی ملایم است که به طور جذابیت خاصی به باغچه شما اضافه می‌کند. میخک دپتفرد به ارتفاع حدود 30 سانتی‌متر می‌رسد و در فصل بهار و تابستان گل می‌دهد.

دیپفرد در مناطق آفتابی و خاک با زهکشی خوب بهترین عملکرد را دارد. همچنین، میخک دپتفرد به دلیل خواص آنتی‌باکتریال و ضد التهابی خود در پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل، میخک دپتفرد یک گل زینتی جذاب و کاربردی است که به باغچه شما زیبایی و شادابی خواهد بخشید.

میخک پاوونویس

دیگر گلی که به عنوان انواع گل میخک می خواهیم به شما معرفی کنیم، پاوونویس است. پاوونویس یکی از زیبا ترین گل های میخک است که با رنگ صورتی تیره رشد می کند. مرکز این گل سیاه یا آبی است و برگ های آن نیز سبز یا آبی هستند؛ به همین دلیل از این نوع میخک به عنوان یکی از زیباترین میخک ها یاد می شود. پاوونویس برای رشد به نور خورشید نیاز دارد.

 اما اگر محیط مورد نظر دارای نور کافی نیست، باز هم می توانید رشد خوبی را از این گل تجربه کنید. به همین دلیل از این نوع گل، به عنوان یک میخک آپارتمانی هم یاد می شود.

میخک حاشیه دار

دیگر گل میخک که قصد معرفی آن را داریم، میخک حاشیه دار است. میخک حاشیه دار، گلی زیبا و بومی مناطق آسیای شرقی است که به نام های دیگر Dianthus Superbus، صورتی ریشه دار” یا “صورتی درشت نیز شناخته می شود. این گل در رنگ‌های سفید، قرمز و یا بنفش در دسترس است و لبه‌های آن حاشیه دار و کمی چین می باشد. معطر بودن این گل، موجب شده است که برای تهیه چای خوشمزه و معطر استفاده شود.

همچنین، میخک حاشیه دار به عنوان گل هدیه دادنی بسیار محبوب است و در تزئین باغچه ها و فضای سبز نیز کاربرد دارد. این گل در شرایط آفتاب پردرخشید و خاک مناسب آن، خاک لومی با pH کمتر از 7 است. مراقبت از این گل نیز نسبتاً آسان است و به رطوبت مناسب، آبیاری منظم و کاشت در خاک مناسب نیاز دارد. در کل، میخک حاشیه دار یک گل زینتی زیبا، معطر و کاربردی است که می تواند جزو گل های محبوب و مورد علاقه هر باغدار باشد.

میخک جادوگر صورتی

اگر بخواهیم سراغ یکی از زیبا ترین گل های میخک برویم، قطعا انتخاب ما جادوگر صورتی است. دلیل گذاشتن صفت جادوگر بر روی این گل زیبایی آن در ترکیب رنگ ها است. گلبرگ های این گل را با رنگ صورتی و ترکیب سایه روشت در نظر بگیرد؛ حتی تصورش هم حس و حال خوبی را به انسان می دهد. به همین دلیل از این گل زیبا در باغ ها منازل زیاد استفاده می شود.

میخک ستاره نئونی

Dianthus Neon Star یک گونه گل باغچه‌ای است که به دلیل طراحی خاص و جذابش، مورد توجه باغبانان قرار گرفته است. این گیاه دارای حاشیه‌های ریشه‌دار و متعددی است که زیبایی و جذابیت آن را افزایش می‌دهد. با نگهداری ساده، این گل در شرایط گرمای بسیار شدید و خشکی رشد می‌کند و به طول 15 الی 20 سانتی‌متر می‌رسد. لذا با توجه به این موارد می توان دانست که گل میخک نئونی می تواند در شرایط سخت با بیشتر رشد همراه باشد.

میخک ستاره نئونی

میخک پای آمریکایی

گل میخک پای آمریکایی، با نام انگلیسی Dianthus American Pie، یک گل زیبا و خوش رنگ است که به‌رنگ صورتی روشن می‌باشد. این گل دارای ساقه‌ای قائم و محکم است که ظاهر زیبایی به آن می‌بخشد. گل میخک پای آمریکایی برای استفاده در گلدان مناسب است و برای رشد و نمو به خاک ماسه‌ای نیاز دارد. برای رشد بهتر، نور کامل خورشید برای این گل لازم است.

میخک پای آمریکایی با طول و ارتفاع خوبی که دارد، یکی از گل‌های زیبا و جذاب است که می‌توانید در فضای داخلی خانه یا در فضای باز استفاده کنید. این گل با رنگ صورتی خود، زیبایی و شادابی را به هر محیطی می‌بخشد و می‌تواند به عنوان هدیه مناسب برای عزیزان شما باشد.

میخک توری اسطخدوسی ابدی

اگر به دنبال یک نوع گل میخک می گردید که به اندازه جادوگر صورتی جذاب باشد، پیشنهاد ما میخک اسطخدوسی است. این گل دارای گلبرگ هایی با مرک رنگ زرشکی می باشد؛ اما هر چه به طرف بیرون این گلبرگ ها نگاه می کنید این رنگ شفاف و روشن تر شده است. این نوع میخک می تواند تا 25 سانتی متر رشد کند؛ به نوعی رشد متوسط و خوبی را تجربه می کند.

همچنین اگر قصد کاشت میخک اسطخدوسی را دارید، بهتر است بدانید که این گل نیازمند تابش مستقیم نور خورشید است. به طور کلی اکثریت میخک ها، به تابش مستقیم نور نیاز دارند و به سادگی نیز آسیب نمی بینند.

میخک دنباله دار

اگر انواع گل میخک برای شما کوچک هستند و نیاز به گلبرگ های بزرگ تری برای زیبایی بیشتر دارید، می توانید سراغ میخک دنباله دار بروید. میخک های دنباله دار دارای گلبرگ های پهنی هستند و ساقه آن ها می تواند تا 60 سانتی متر رشد کند. همچنین گلبرگ های این نوع میخک به رنگ بنفش می باشد.

میخک رومئو

میخک رومئو دیگر نوع میخکی است که قصد معرفی آن را داریم. رومئو می تواند تا 45 سانتی متر رشد کند. همچنین گلبرگ های این نوع میخک حاشیه دار هستند. در کنار رنگ زیبایی که رومئو دارد، نقش های ظاهری زیبایی هم در مرکز این گلبرگ ها دیده می شود.

میخک پانچ نارگیل

گل میخک پانچ نارگیل، یک گل زینتی جذاب با گلبرگ‌های دوتایی و فشرده است که به ارتفاع 30 سانتی‌متر می‌رسد. در آغاز رشد، رنگ گلبرگ‌های آن قرمز تیره است و با گذشت زمان، به سفید تغییر می‌کند. در نهایت، فقط دو گلبرگ باقی می‌ماند که همچنان قرمز هستند. برای رشد بهتر میخک پانچ نارگیل، بهتر است گل‌های مرده آن را برداشته و از روی خاک آن‌ها را بردارید. این گل، با جذابیت خاصی که دارد، می‌تواند به عنوان یک گل زیبا در فضا های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گیرد.

میخک پای هلو جورجیا

گل میخک پای هلو جورجیا، یا به عبارتی Dianthus Georgia Peach Pie، یکی از زیباترین گل‌ های موجود در جهان است. این گل با رنگ صورتی کمرنگ و مرکز مرجانی، گلبرگ‌هایی پرپشت و متراکم دارد که باعث زیبایی بیشتر آن می‌شود. علاوه بر زیبایی، این گل دارای عطر خوشایندی است که برای بسیاری از علاقمندان به گل‌ها، جذابیت آن را افزایش می‌دهد.

فصل گل دهی این گل طولانی است و معمولاً از اوایل بهار تا پایان تابستان به صورت پیوسته و درخشان ظاهر می‌شود. به دلیل زیبایی و شکوفایی طولانی، گل میخک پای هلو جورجیا به عنوان یک گزینه عالی برای تزئین باغ‌ها، فضای باز و حتی در داخل منازل استفاده می‌شود. به طور خلاصه، میخک پای هلو جورجیا با زیبایی، عطر، شکوفایی طولانی و قابل استفاده بودن در محیط‌های مختلف، یکی از گل‌های بسیار جذاب و پرطرفدار در جهان محسوب می‌شود.

میخک لوسوتو صورتی

دیگر گل میخک که می خواهیم به شما معرفی کنیم، مانند بسیاری دیگر از گل های میخک، در رنگ صورتی است. لوسوتو صورتی به دلیل گلبرگ های تقریبا کوچکی که دارد، به یکی از میخک های کوچک معروف است. هر چند که ساقه های آن می توانند تا 25 سانتی متر و برگ های آن نیز تا 15 سانتی متر رشد کنند.

میخک گالیک

میخک گالیک به گل میخک فرانسوی هم نیز معروف است. این میخک با گلبرگ های تقریبا پرز دارد شکل زیبایی را به خود گرفته است. همچنین این نوع میخک معمولا برای کاشت در محیط های کوچک مانند باغچه های استفاده می شود.

میخک شمالی

آخرین گل میخکی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، میخک شمالی است. اگر به دنبال یک نوع گل شبیه به گل میخک گالیک می گردید، پیشنهاد ما به شما میخک شمالی است. این نوع میخک با گلبرگ های صورتی و بنفشی که دارد، می تواند شکل فوق العاده زیبایی را در باغچه شما درست کند. این نوع گل در دسته های 4 تایی رشد می کند. همچنین طول رشد این نوع میخک معمولا تا 25 سانتی متر است.

گل میخک را در چه مناسبت هایی هدیه دهیم؟

گل میخک به عنوان یکی از گل‌های پرطرفدار و زیبا در جهان، در مراسم‌های مختلف به عنوان هدیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گل با رنگ ‌های مختلفی از جمله سفید، صورتی، قرمز، بنفش و نارنجی تولید می‌شود که هر کدام از آن‌ها در مراسم ‌های خاص خودشان استفاده می‌شوند. رنگ سفید این گل به عنوان نماد خلوص و پاکیزگی، در مراسم عروسی و حتی ترحیم استفاده می‌شود.

همچنین رنگ صورتی این گل نیز به عنوان نماد عشق و احترام در مراسم ‌های عروسی و تولد دخترانه به عنوان هدیه مناسب است. رنگ قرمز میخک نماد عشق و شوق است و در روز ولنتاین و همچنین در مراسم عروسی استفاده می‌شود. رنگ بنفش گل میخک به عنوان نماد افتخار و احترام، در مراسم ‌های ورزشی، افتتاحیه و دیگر مراسم های مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ نارنجی این گل نیز به عنوان نماد شادی و خوشبختی، در مراسم‌ های تولد و مراسم ‌های شاد استفاده می‌شود.

به طور کلی، این گل به دلیل زیبایی، شکوفایی طولانی، عطر خوشایند و رنگ‌های متنوع، در مراسم ‌های مختلف به عنوان هدیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب رنگ مناسب با مراسم، بهترین نوع هدیه را برای عزیزان خود خواهد بود.

جمع بندی

گل میخک موارد مصرف مختلفی دارد؛ اما زیبایی این گل باعث شده تا کاشتن آن در منزل و هدیه دادن به دیگران، بیشترین کاربرد آن باشد. سعی کنید از زیبایی انواع گل های میخکی که نام بردیم در باغ بزرگ یا باغچه خود بهره مند باشید. شما میتوانید جهت سفارش گل با وبسایت گلمون در ارتباط باشید.

author-avatar

درباره داریوش

داریوش ، نویسنده و وبلاگ نویس با استعداد و خلاقیت بالا، به واسطه وبلاگ پرطرفدار خود با عنوان "گلمون"، به عنوان یک شخصیت برجسته در عرصه نوشتاری شناخته می‌شود. او با تجربه‌های گوناگون و دیدگاه‌های تازه‌ای که به موضوعات مختلف ارائه می‌دهد، توانسته جامعه‌ای پرشور از طرفداران و مخاطبان خود را جذب کند. در وبلاگش، به بررسی و بحث در مورد مسائل متنوعی از جمله دنیای گل‌ها و گیاهان با اسلوبی دلپذیر و زبانی روان می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *