ارتفاع  گیاه حدود ۱۰ سانتیمتر بوده با برگهای طوقه ای، بدون کرک، با یک رگبرگ اصلی که در قاعده به دمبرگ بال داری منتهی می شود. گل آذین آن کلاپرک ساده که هر یک روی یک شاخه گلدار قرار می گیرند. کلاپرک دارای گلچه های لوله ای زرد در وسط و گلچه های زبانه ای سفید یا صورتی در اطراف است. کولتیوارهای انتخابی غالبا” قوی و گل آذین آنها بزرگ است. آنها را بر حسب ساختمان کلاپرک، اندازه آنها به گروهها و نزادهای مختلف طبقه بندی می کنند، به عنوان مثال کولتیوار “pom  ponnette” دارای کلاپرک کوچک ولی مضاعف، کولتیوار “monstrosa  mamuth” نژاد “cherrense” دارای کلاپرکی است که حدود ۸ سانتیمتر قطر دارد در نژاد”radar” گلچه ها بزرگ و زبانه ای است کلاپرک آنها سفید، صورتی، قرمز و گاهی دو رنگ است.

نحوه ازدیاد و کاشت :

در کرج بذر آن را در مرداد ماه در بستری آماده کشت شده می کارند و در مهر و آبان در محل اصلی نشاء کاری میشود که نظیر گل بنفشه زمستان را در زیر برف باقی مانده و در اوایل فصل بهار رشد و نمو خود را شروع میکند همچنین در بهار یا پائیز از پاجوش های آن که به طور فراوان می باشد جدا کرده و در بستر اصلی کشت می نمایند در این صورت گیاه از طریق تقسیم بوته تکثیر میشود. فاصله کاشت بوته ها از هم در بستر اصلی هر ۱۰ سانتیمتر یک بوته است.

خاک:
خاک های خوب سبک و نقاط آفتابی و سایه آفتاب را ترجیح میدهد. ولی در خاکهای زیاد مرطوب ریشه ها می پوسد و در نتیجه در سرما از بین میرود در این صورت برای محافظت از سرما در حاشیه ها توسط پوشش سبکی از شاخه های کوچک آن را می پوشانند.
به طور کلی به رنگ های سفید، صورتی،بنفش و قرمز می باشد.

 

معرفی گل مروارید

 

کاربرد:
برای باغچه ها،تپه ها،باندهای گلکاری، در کنار نهرها، نقاط مردابی و سراشیبی و برای کشت در گلدان و تزئین چمن بکار میبرند. و انواع پر، پر و گل درشت آن در گلدان در ایام بهار برای پشت پنجره ها نیز مناسب است. این گل توام با بنفشه جلوه بسیار زیبایی را در اوایل بهار خواهد داشت. همچنین فرش مناسبی برای لاله های زرد رنگ یا سفید به شمار میرود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید