مشخصات گیاه شناسی:

سرزمین اصلی این کیاه در مکزیک می باشد و از آنجا تنوع رنگ و زیبایی به سایر نقاط دنیا گسترش یافته است.

ابری گیاهی است بوته ای شکل و دائمی ولی در عمل آن را همانند گیاهان یک ساله کشت می نمایند .

ارتفاع این گیاه به ۶۰ سانتیمتر می رسد ولی ارقام پاکوتاه آن به ارتفاع ۲۰-۱۵ سانتیمتر است. برگ ها     دندانه دار ،قلبی شکل یا بیضی با پرزهای کم و به رنگ سبز تیره تر می باشد.

نام علمی : Agreatum houstonisum

خانواده : Asteraceae

گل آذین دیهیم،بسیار متراکم که در کلاپرک های کوچک یا بزرگ که دارای گلهای لوله ای سفید ،قرمز یا غالباً آبی رنگ هستند تشکیل شده است. وقتی که گلها باز می شوند ، برگ ها را می پوشانند به طوری که برگها  دیده نشده و بوته غرق گل می شود.

 

معرفی گل ابری
معرفی گل ابری

 

ابری خاک های قابل نفوذ و مرغوب را می پسندد و مکان های گرم و آفتابی را ترجیح می دهد. آبیاری آن  می بایستی به قدر کافی باشد و به کود نیازی ندارد.

گل ابری در سایه آفتاب به خوبی رشد می نماید ولی هرچه آفتاب بیشتر ببیند پرگل تر و پا کوتاه تر می گردد.

طرز ازدیاد گل ابری:

تکثیر ابری از طریق بذر ساده بوده و آسان می توان آن را از این طریق تکثیر نمود.برای این منظور بذر آن را در اواخر زمستان(بهمن ماه)  در شاسی و هم چنین می توان بذر را مستقیماً در بستر اصلی در آغاز اردیبهشت ماه کشت نمود که در این صورت از نشا کاری صرفنظر می شود.

ابری را می توان از طریق قلمه نیز تکثیر نمود.در این صورت قلمه ها را از روی پایه مادری در اواخر زمستان برداشت کرده در شاسی نیم گرم و یا در گلخانه گرمی می کارند پس از آنکه به خوبی ریشه کردند هر قلمه ریشه کرده را در گلدان کوچکی گذاشته و مواظبت های لازم به عمل می آید تا در اواسط بهار کشت شوند.

گیاهان جوان نشا شده را باید یک تا دوبار پانسمان نمود تا بوته ها شاخهه ای بیشتری تولید کرده وگلدهی بیشتری داشته باشند.این گیاهان در تابستان به گل مینشینند و گل دهی انها تا اواخر پاییز ادامه دارد.گاهی نیز ابری را می توان از طریق قلمه تکثیر نمود.در این صورت قلعه ها را از روی پایه مادری که در گلخانه نگاهداری کرده اند در اواخر زمستان برداشت کرده  در شاسی نیم گرم و یا در گلخانه گرمی می کارند پس از آنکه  به خوبی ریشه کردند هر قلعه ریشه  کرده را در گلدان کوچکی گذاشته و مواظبت های لازم بعمل  می آورند، تا در اواسط بهار برای تزیینات حاشیه ا آنها را در محل اصلی به فواصل ۲۰-۲۵ سانتی متر از هم می کارند

چون گیاهان تولید شده از بذر یا قلمه در اواخر پاییز و حتی در آذرماه بذر زیادی تولید میکند بدین جهت بذرگیری آن بسیار راحت می باشد.مکن است بعضی بوته ها را در اوایل پائیز از زمین درآورد و در گلدان گذاشته و زمستان را در گلخانه نگهداری نمود.

کاربرد:

واریته های بلند قد در حاشیه ها و یا برای گل بریده و زینت تپه ها استفاده می شود.ولی واریته های پاکوتاه برای تزئین حاشیه پارک ها و نقشه های موزائیکی استفاده می شوند.

هم چنین می توان ابری را در گلدان ،سبد گل روی بالکن ها و در اطراف استخر ها و آب نماها و تزئین نمای ساختمان ها کاشت مخصوصاً به علت آفتاب پسندی گل ابری در تزئین نمای ساختمانها نیز در داخل جعبه های گل کاربرد زیادی دارد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید