معرفی درخت افرا ژاپنی

درخت افرا ژاپنی اصالتا متعلق به آسیای شرقیست. اگر آثار هنری باستانی شرق آسیا را دیده باشید، قطعا بارها تصویر این درخت زیبا به چشمتان خورده است. بی دلیل نیست که مردم عاشق این درخت هستند و از آن الهام می‌گیرند، چون برگ‌های سرخ آتشین آن واقعا دیدنی و آرامش بخش است. افرای ژاپنی همیشه نماد الهام بخشی در ژاپن است. به همین دلیل در این کشور، آن را بیشتر در مکان‌های مقدس یا در اطراف مکان‌های خاکسپاری پیدا خواهید کرد.
افرای ژاپنی در آیین سلتیک هم نماد مهمی است. در آیین سلتیک افرای ژاپنی به الهه باروری (دانا) نسبت داده شده و نمادی از صبر و پایداری محسوب می‌شود. همین پیشینه زیبا و غنی این گیاه باعث شده تا به یکی از اعضای جدانشدنی طبیعت تبدیل شود.

خبر خوب این است که این گیاه علی‌رغم داشتن ظاهر بسیار زیبا و پیچیده، نگهداری بسیار آسانی دارد. بنابراین اگر قصد خرید این درخت زیبا را دارید، حتما در اولین فرصت این کار را انجام دهید چرا که در ادامه متوجه خواهید شد که به‌راحتی می‌توانید از پس آن برآیید!

روش نگهداری از درخت افرا ژاپنی

نور مورد نیاز

درخت افرا را باید در جایی با نور کافی و البته کمی سایه بکارید. اگر برگ‌ها قهوه‌ای شدند و یا تغییر فرم دادند، یعنی نور زیاد خورشید باعث سوختن آنها شده است. بنابراین باید کمی سایه درخت را بیشتر کنید. البته این مورد نگرانی ندارد چون به مرور زمان مشکل برگ‌ها حل خواهد شد.

آبیاری

همه درختان در فصل‌های گرم سال به آبیاری بیشتری نیاز دارند، درخت افرا ژاپنی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ مثلا هفته‌ای ۳ بار آبیاری در تابستان برای این درخت کافی است. اما در سایر فصول خصوصا فصل‌های سرد سال تعداد دفعات آبیاری باید کاهش یابد.
نکته‌ای که موقع آبیاری گیاه باید به یاد داشته باشید این است که هرگز روی برگ‌های آن آب نریزید. زیرا برگ‌های ظریف درخت افرا ژاپنی به آفتاب سوختگی ویخ زدگی در تابستان و زمستان حساس هستند.

دما

برای رشد بهتر درخت افرا بهتر است آن را در دمای ۱۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید.

معرفی افرای ژاپنی

رطوبت

خاک درخت افرا باید رطوبت کافی داشته باشد، بنابراین برای این که خاک رطوبت خود را حفظ کند، توصیه می‌کنیم مقداری از سطح خاک (حدود ۱۰ سانتی‌متر) را با کود و الیاف گیاهی مانند پوشال چوبی یا تنه خورد شده درخت بپوشانید.

خاک و کوددهی

درخت افرا نیاز به تغذیه ندارد؛ باوجوداین برای رشد بهتر آن در بهار کودهای ۱۰-۱۰-۱۰ به آن بدهید.

هرس کردن

به‌عنوان آخرین بخش از مطلب به موضوع هرس کردن درخت افرا ژاپنی می‌پردازیم؛ اگر قصد دارید افرا ژاپنی را هرس و مرتب کنید، بهتر است در فصل زمستان و قبل از باز شدن جوانه‌ها این کار را انجام دهید. برای اینکار برگ‌ها و زائده‌های خشک و محکم را از گیاه جدا کرده و تنه اصلی آن را مرتب کنید.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید