آرالیای دروغین (Schefflera elegantissima)

برای معرفی گیاه آرالیای دروغین زیبا باید بگوییم که اصالتا متعلق به اسکاتلند است، می‌تواند در زیستگاه طبیعی خود تا حدود ۱۵ متر هم رشد کند. البته خیالتان راحت باشد. چون آرالیای دروغین در آپارتمان ها و به طور کلی دور از زیستگاه اصلی خود، نمی‌تواند خیلی رشد کند و مشکلی برای شما از نظر ارتفاع ایجاد نخواهد کرد.

گیاه آرالیای دروغین به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و در عین حال ظرافت و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد، به همین دلیل این گیاه انتخاب بسیار مناسبی برای منزل و ادارات است.

این گیاه ریشه‌ی قوی دارد و برگ‌هایش به رنگ قهوه‌ای تیره هستند که گاهی با یک نوار سفید زیبا پوشیده شده‌اند.
آرالیای دروغین مثل ما به هوای پاک و تمیز نیاز دارد، پس آن را در محیط‌های آلوده قرار ندهید.
با گلمون همراه باشید تا روش نگهداری گیاه آرالیای دروغین را بدانید.

شرایط نگهداری

رطوبت

پس از معرفی گیاه آرالیای دروغین ، شرایط نگهداری آن را شرح میدهیم.
هر چه مرطوب‌تر، بهتر! گیاه آرالیای دروغین در فضای مرطوب مثل حمام، خوشحال‌تر است. اما اگر نمی‌خواهید آن را در محیط مرطوب قرار دهید، باید برگهای آن را مرتبا آب پاشی کنید.

میزان نور

این گیاه زیبا دوست دارد در نور زیاد ولی غیرمستقیم خورشید غرق شود! توصیه ما به شما این است که آن را در اتاقی قرار دهید که نور خورشید از شرق و یا غرب به آن می‌تابد.

آب دهی

آب با دمای متعادل یا همان ولرم چیزی است که آرالیای دروغین نیاز دارد. وقتی که چندسانتی متر از سطح خاک خشک شد، گیاه را آبیاری کنید. فراموش نکنید که برای فراهم کردن رطوبت موردنیاز گیاه، باید مرتبا به سطح برگ‌ها، آب اسپری کنید.

معرفی آرالیا دروغین

خاک و کوددهی

در ادامه معرفی گیاه آرالیای دروغین در مورد خاک و کوددهی آن توضیح میدهیم.
برای گیاه آرالیای دروغین خاکی با پایه پیت برای کاشت این گیاه مناسب است، اما باید دقت کنید که دانه‌های پیت درشت باشند تا زهکشی خوبی در خاک به وجود آید. آرالیای دروغین خاک‌های اسفنج مانند را دوست ندارد.

گیاه را در طول فصل رشد یک یا ۲ بار با کود‌های مایع ضعیفی که حاوی تمامی عناصر مورد نیاز گیاه هستند، کوددهی کنید. به هیچ وجه در فصل زمستان گیاه را کود دهی نکنید.

سمی بودن

گیاه آرالیای دروغین کمی برای کودکان و حیوانات خانگی سمی است.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست