شاه گیاه پروتیا از گیاهان کمیاب، زیبا و زینتی است که به صورت درختچه‌ای کوتاه، چندساله و دائمی رشد می‌کند. از طریق بذر تکثیر می‌شود. در آفریقا به عنوان گیاهی مقدس و امیدبخش کشت می‌شود. گلهای زیبایی دارد.

مشخصات گیاهی شاه گیاه پروتیا:

شاه گیاهی پروتیا گیاهی از تیره proteacea است که یکی از قدیمی‌ترین گونه‌های گیاهی به شمار می رود که در بیشتر مناطق رشد می‌کند. نام علمی و انگلیسی این گیاه Protea است. جالب است بدانید که در آفریقا این گیاه را مقدس و خوش یومن می‌دادند و به همین دلیل به عنوان یک گیاه مقدس آن کشت می‌شود که نشانه امید است. این گیاه در واقع گل ملی آفریقای جنوبی است که به صورت درختچه‌ای کوتاه رشد می‌کنند.

گلهای زیبایی دارد که بیشترین شباهت را به گل نیلوفر آبی دارد که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می‌کند. گلهای این گیاه بزرگ هستند طوریکه که قطر آن به 15 تا 20 سانتیمتر می‌رسد. توجه داشته باشید که گلهای این گیاه بدون گلبرگ هستند و براکته های شبیه به گلبرگ آن نیز به رنگ صورتی تا قرمز است.گیاهی همیشه سبز و پرشت به شمار می رود. گیاهی چندساله است.

معرفی گل پروتیا (شکرپاره پادشاه)

طرز کاشت بذر شاه گیاه پروتیا:

شاه گیاه پروتیا از طریق بذر تکثیر می‌شود. در کاشت بذری ابتدا بستر مورد کشت را آماده کنید، توجه داشته باشید که این گیاه نیاز به کوددهی و همچنین خاک سبک ندارد ولی خاک مورد کاشت باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. پس از آماده نمودن بستر مورد کشت بذر گیاه را در عمق مناسبی بکارید و روی آن را با لایه نازکی از خاک نرم بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید، برای این منظور با استفاده از نایلون روشنی روی بذر را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود. دمای مناسب برای جوانه زنی این گیاه 16 تا 22 درجه سانتی‌گراد است. مدت زمان جوانه زنی این گیاه کمی طولانی و بین 20 تا 60 روز است بنابراین صبور باشد. توجه داشته باشید که گیاه برای جوانه زنی باید در محیط سایه و به دور از نور مستقیم خورشید باشد.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه فصل پاییز و بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 100 تا 200 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 150 تا 200 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 5 تا 15 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک حاصلخیز و غنی با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل تابستان است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: برای رشد نیاز به نور کامل خورشید دارد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید