شاخه ی گلدار بریده ی به ژاپنی در داخل ساختمان عالی می نماید و مدت زیادی دوام می آورد. جلوه گری رنگ های سایه دارِ سرخ و لاکی این گیاه زینتی حکایتی دیگر است. رونق گل در وسط زمستان: شاخه های بی برگ به ژاپنی، حامل خوشه گلهای بسیار زیبا.

به ژاپنی، که به ((بهِ گل دهنده)) هم معروف است، گیاهی پرساقه و خاردار و خزان دار است و ارتفاع آن به ۲ تا ۳ متر می رسد. این گیاهِ پرعمر از ابتدای زندگی گل می دهد و بعد از ۳ تا ۵ سال به بلوغ می رسد. به ژاپنی، بیشتر به خاطر گلهایش، که در اواسط تا اواخر زمستان بر شاخه های عریان پدیدار می شود، برای باغ ارزش فراوان دارد تا میوه هایش که به دنبال آن ظاهر می گردد. اقلام دیگری با گلهای سرخ سایه دار و لاکی، صورتی، سفید و زرد آلویی نیز وجود دارد. این گیاه زینتی را می توان به صورت منفرد یا گیاه زمینه برای گیاهان کوتاه دیگر و پیازیها و یکساله ها در نظر گرفت.

نیازها:

اقلیم:برای مناطق حارّه مناسب نیست.بهترین نشو و نما را در مناطقِ خنک تا سرد دارد.

میزان نور و دما:حداقل نصف روز آفتاب برایش لازم است،ولی آفتاب تمام روز را ترجیح می دهد.در برابر هوای آزاد و باد مقاوم است.

خاک:خاک با زهکشی خوب را ترجیح می دهد،اما خاکهای سنگین را هم بهتر از بسیاری از گیاهان تحمل می کند.

طرز کاشت و پرورش:

تکثیر:از طریق قلمه های نیمه خشبی برگرفته در اواخر تابستان و پاییز با قلمه های خشبیِ قسمت های چوبی شده ی در حال خواب زمستانی که در زمستان جدا می شود امکان پذیر است.

آبیاری:بوته ی نورُسته به آبیاری منظم نیاز دارد،اما درختچه ی جاافتاده با محیط سازگار می شود و می تواند خشکی را تحمل کند و اگر گاه به گاه،مخصوصاً مواقعی که هوا داغ و خشک است،آن را آبیاری عمیق کنید مسلماً رشد بهتری خواهد داشت.

کوددهی:کوددهی ضروری نیست،اما در اوایل بهار و در همان هنگام که رشد جدید از سر گرفته می شود می توان غذای کامل گیاهی به کاربرد.

مشکلات:هیچ آفت یا بیماری خاصی ندارد،اما میوه های آن مستعد حمله ی حشراتی به نام مگس میوه است و بهتر است که میوه های نرسیده ی آلوده را جدا کنید و دور بریزید تا مجبور به سمپاشی نشوید.

معرفی گل شاخه به ژاپنی

گل دهی:

فصل:بهترین زمان گل دهی از اواسط تا اواخر زمستان و در نواحی خنک تر تا اوایل بهار است.

میوه:گلها پس از مدتی به میوه های کوچک و معطری به شکل به تبدیل می شود و اگر زمان بیشتری روی بوته بماند به میوه های زرد رسیده ای مبدل می گردد.این میوه ها خوراکی اند،اما غالباً ترش اند و با آنها مربا یا ترشی درست می کنند.

هرس(پیرایش)

به طور کلی:از شاخه های گلدار بریده می توان برای تزیین خانه استفاده کرد.این خود نوعی هرس است.هر یک یا دو سال بعضی از ساقه های لاغر و مسن باید از نزدیک ِ سطح زمین اَره شوند تا جای کافی برای رشد ساقه های جدید ایجاد گردد.هرس باید درست پس از خاتمه ی دوره ی گل دهی صورت گیرد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست