گل سرخ و گل رز چه تفاوتی با یکدیگر دارند.
گل سرخ و گل رز چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

گل سرخ و گل رز چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

تفاوت گل سرخ با گل رز نمی توانیم موارد ملموسی را مشاهده کنیم زیرا گل سرخ خود نیز نوعی رز است که تنها رنگ آن متفاوت است و به رنگ قرمز می باشد. در واقع می توان گفت که گل سرخ زیر مجموعه ای از گل رز است و یا برعکس آن به این صورت که گل سرخ نوعی رز با رنگ قرمز است.

اگر علاقه مند به مطالعه بیشتر در مورد گل رز هستید، ,وب سایت گلمون مطالعه مقاله انواع گل رز، پرورش و نگهداری آن را را به شما توصیه میکند.
تفاوت گل سرخ با گل رز در چیست؟

تفاوت گل سرخ با گل رز در این است که گل سرخ در زیر مجموعه ی گل رز قرار می گیرد یا در واقع می توان گفت که گل سرخ نوعی گل رز است و در دسته ی این نوع گل قرار می گیرد. حال برای آن که تفاوت های بین این دو گل را به طور کامل بررسی کنیم ابتدا باید هر کدام را به طور جداگانه ای معرفی کنیم.

در تفاوت گل سرخ با گل رز می توانیم به مواردی مانند تفاوت در مشخصات ظاهری این دو گل، نوع گیاه و تیره آن، محیط رشد، خواص هر کدام از آن ها و … اشاره کنیم.

در واقع می توان گفت گل های رز قرمز رنگ که بسیار معروف هستند گل سرخ نیز نامیده می شوند و این گل ها از قدیمی ترین و مشهور ترین گل هایی است که بسیار مورد توجه بشر قرار گرفته است. از زمان شناخته شدن گل سرخ بسیار مورد علاقه انسان ها قرار گرفت و در مقایسه با گل های دیگر همیشه سرتر و محبوب تر بوده است. پس در نهایت می توان گفت بارزترین تفاوت گل سرخ با گل رز در رنگ آن ها می باشد. که گل سرخ گونه ی قرمز رنگ گل رز است.

در بررسی تفاوت گل سرخ با گل رز می توان به قدمت آن ها اشاره کرد. طبق تحقیقات به دست آمده سابقه ی قدمت گل رز به حدودا 35 میلیون سال پیش می رسد. و نخستین باغ های گل رز حدودا 5 هزار سال پیش به وجود آمدند که به احتمال زیاد در کشور چین بوده است. و قدمت گل سرخ نیز به 35 تا 70 میلیون سال پیش برمی گردد.

تفاوت گل سرخ با گل رز و تاریخچه آن ها

در واقع از آنجا که گل سرخ و گل رز از یگ گونه می باشند بنابراین تاریخ پیدایش آن ها به یک دوره برمی گردد و هم دوره هستند.

تاریخچه گل رز و گل سرخ را می توان به دوران رم باستان و مصر دانست. در واقع علاقه مردم رم به قدری به این نوع از گل زیاد بود که ترجیح می دادند به جای محصول های غذایی گل رز را پروش دهند.

مردم رم باستان از گلبرگ های این گل ها برای مهمانی هایشان، مسائل پزشکی و به عنوان عطر استفاده می کنند. در بررسی تفاوت گل سرخ با گل رز می توانیم به کاربردهای این خانواده از گل ها درگذشته و امروز نیز اشاره کرد. رومیان به قدری به این گل علاقه داشتند که ثروتمندان رومی در حمام هایشان از این گل استفاده می کردند.

رومیان اوایل گل رز را از مصر می گرفتند اما بعدا به علت دسترسی بیشتر و راحت تر به گل رز یا سرخ، گلخانه هایی را درست کردند و گل های بیشتری را در اختیار داشتند. همچنین گذاشتن گل رز سرخ روی مزار دختران جوان نیز از دوران رومیان رواج پیدا کرد.تاریخچه گل رز یا گل سرخ در یونان باستان نیز جالب و شنیدنی است.

این گل در یونان نیز از محبوبیت خاصی بر خوردار بود. در این سرزمین به دلیل علاقه زیاد به این گل جزیره ای را در یونان به نام Rhodes به معنی رز نامگذاری کردند.

گل سرخ و گل رز چه تفاوتی با یکدیگر دارند.
گل سرخ و گل رز چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

تفاوت گل سرخ و گل رز

تفاوت گل سرخ با گل رز در معانی آن را می خواهیم مورد بحث قرار دهیم. اکثر مردم گل سرخ که در واقع رز قرمز است را نماد عشق و محبت و احساسات می دانند. و به همین علت است که برای هدیه دسته های گل سرخ را انتخاب می کنند و به هم هدیه می دهند.

در واقع در بین رز های مختلف هم می توان گفت که اصلی ترین نماد در بین همه ی آن ها عشق و دوست داشتن می باشد. اما اگر بخواهیم نماد همه ی رز های مختلف را بررسی کنیم باید بگوییم که در مسیحیت می توانند نماد دینداری باشند.

مسیحیان معتقدند که رز به معنای زندگی جاویدان، وفاداری به خدا و زنده شدن مجدد انسان ها می باشد. همچنین کشیش ها در کلیسا ها گل های رز فراوانی قرار می دادند زیرا معتقد بودند که گل رز از چکیدن خون حضرت مسیح روی زمین به وجود آمده و پنج گلبرگ آن نیز نماد پنج زخم حضرت مسیح می باشد.

اگر بخواهیم تفاوت گل سرخ با گل رز را در معنی آن بررسی کنیم نمی توانیم تفاوت زیادی را در معانی این دو گل پیدا کنیم. در واقع به جز رز سرخ که اکثرا آن را نماد عشق می دانند بقیه رز ها در یک محدوده معنایی قرار می گیرند. یکی از نمادها، نماد خیر و شر است. در واقع تضادی که در گل رز وجود دارد این نماد را ایجاد می کند. به این صورت که گل هایش زیبا هستند و نماد خیر دارند و خار هایی که در ساقه های آن است نماد شر می باشد که بر ضرب المثل “هر گلی خاری دارد” اشاره دارد.

نماد بعدی که می توان برای گل رز در نظر گرفت نماد رازداری است. این گل نمادی از حریم خصوصی است و در زمان رومیان اگر در زیر گل رز صحبتی انجام می شد این معنی را داشت که آن صحبت بسیار محرمانه است و نباید فاش شود.

گل رز
تفاوت گل سرخ با گل رز و رنگ شناسی آن ها

تفاوت گل سرخ با گل رز در رنگ آن ها مورد بررسی قرار می دهیم. اگر معنی رنگ های گل رز و همچنین گل سرخ را بدانیم می توانیم در انتخاب آن ها به عنوان هدیه کار راحت تری را در پیش داشته باشیم یا پیام خود را به صورت غیر مستقیم به فرد مقابل منتقل کنیم.

اگر به لیست گران قیمت ترین گل های جهان نگاهی بیندازیم، در میابیم که کماکان رز قرمز یا همان گل سرخ جز معروف ترین و محبوب ترین گل های رایج و پرکاربرد در میان عموم میباشد.

رنگ رز قرمز آن نشانه ای از دوست داشتن است، رز سفید به معنی پاکدامنی و معصومیت است، رز زرد معنی دوستی و خوشی را دارد، رز گلبهی نشانه قدر شناسی است، رز نارنجی نشانه هیجان و عطش است و رز بنفش نیز نشانه ای در زمینه ی عشق است.

 

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید