معرفی

جینجر یکی از زیباترین و خوش رنگ­ترین گلها در دنیای گیاهان است. در علم گیاه‌شناسی، جینجر ریزوم یک گیاه چندساله است.جینجر متعلق به خط ساحلی جنوب شرقی هند است.
جینجر، این گل زیبا در عین دارا بودن خاصیت درمانی، با ظاهر جذاب، رنگهای فریبنده و شکل متقارن خود، قلمروی عظیم و باشکوه برای خود ایجاد کرده است! قلمروی که شامل ۱۳۰۰ گونه مختلف است. از بین تمام این گونه‌ها، تنها یک نوع از جینجر خوراکی است و به طور گسترده استفاده می‌شود. گیاهی دارویی که همه آن را می‌شناسیم :
زنجبیل! ( Zingiber officinale)
با گلمون همراه باشید تا پس از معرفی گیاه جینجر ، نماد و موارد مصرف آن را بدانید.

تاریخچه

قرن‌هاست که جینجر به طور گسترده در سراسر جهان کاشته می‌شود؛ به همین دلیل منشا دقیق آن نامشخص است. هزاران سال پیش، جینجر هم در چین و هم در هند وجود داشته است. اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم، قدمت این گیاه در این دو کشور به حدود ۲۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد.

نماد و معنی

گل جینجر نماد زیبایی، سخت کوشی و استقامت است.

معرفی گل جینجر

انواع

حدود ۱۳۰۰ گونه مختلف برای جینجر ثبت شده است. از این میان، معروف‌ترین آن‌ها همان گیاه زنجبیل است. این گیاه خاصیت دارویی فراوانی دارد.
این گل در مناطق گرمسیری جهان رشد می‌کند. جالب است بدانید باکیفیت‌ترین و گران‌ترین انواع جینجر، متعلق به کشور استرالیاست.

سمی بودن

این گیاه در صورت خورده شدن توسط حیوانات خانگی عوارض گواشی خفیفی را ایجاد می‌کند؛ پس برای آنها سمی است. اما خطری برای انسانها ندارد.

روش کاشت و نگهداری

می‌توانید خودتان ریزوم جینجر را بخرید و در خانه بکارید. اما این کار از نظر زمان و انرژی خیلی به صرفه نیست. بخصوص اگر تمایل دارید گلهای جینجر را هر چه زودتر ببینید، بهتر است آن را به صورت کاشته شده تهیه کنید.
لزومی ندارد آن را حتما به باغچه منتقل کنید، آن را به گلدانی بزرگ منتقل کنید و در فضای باز قرار دهید. این گلدان باید حدود ۶۰ سانتی‌متر عمق داشته باشد. یک کود گلدانی سنگین برای آن تهیه کنید و همواره رشد آن را تحت نظر داشته باشید.
جینجر به نور فیلتر شده، خاک غنی و مرطوب، آبیاری هفتگی و کمی رطوبت نیاز دارد.

معطربودن

انواع خاصی از جینجر معطر هستند. گاهی اوقات عطر آنها به قدری شدید است که به سرعت فضای یک اتاق را پر می‌کند. معمولا جینجر سفیدرنگ عطر بیشتری دارد.

موارد مصرف

از جینجر برای تهیه روغن‌های معطر، عطر و داروهای مختلف (بخصوص داروهای دل درد) استفاده می‌شود. زنجبیل در درمان سرماخوردگی، سرفه، سردرد و گرفتگی سینوس‌ها موثر است. علاوه بر خواص دارویی، زنجبیل نقش پررنگی در آشپزی آسیایی دارد. از زنجبیل در طب سنتی چینی برای تقویت سیستم گوارشی استفاده می‌شود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید