خشک کردن گل _ قسمت دوم
خشک کردن گل _ قسمت دوم

خشک کردن گل _ قسمت دوم

همانطور که در بخش قبلی گفتیم خیلی اوقات پیش می آید که بخواهیم تاج گل مراسم نامزدی یا خواستگاری خود را نگه داریم اما ندانیم که بهترین روش برای خشک کردن آن چیست. در این مطلب به ادامه ی معرفی روش های خشک کردن سبد گل طبیعی و … می پردازیم.

– روش خشک کردن دسته گل با استفاده از شن:

جالب است بدانید برای خشک کردن تاج گل مراسم مورد علاقه تان می توانید از شن های ساحل دریا استفاده کنید. برای این کار باید شن ها را بشویید تا کاملا تمیز شوند. سپس دسته گل را داخل شن ها بخوابانید البته توجه داشته باشید در میان شن ها نباید سنگریزه های درشت وجود داشته باشد چون باعث آسیب رسیدن به گلبرگ ها می شود.
– روش خشک کردن گل با مواد شیمیایی:

یکی از ماده های شیمیایی که از آن برای خشک کردن گل استفاده می کنند سیلیکا ژل است که رنگی آبی آسمانی دارد. این ماده شیمیایی زمانی که رطوبت رابه خود جذب می کند صورتی رنگ می شود. باید دانید همه ی مواد شیمیایی خشک شده را بعد از هر بار استفاده باز هم می توانید مصرف کنید. سیلیکا ژل رطوبتی که در تاج گل مراسم وجود دارد را می گیرد و باعث خشک شدن آن می شود.

معولا دانه های این مواد شیمیایی درشت هستند به همین دلیل برای استفاده ابتدا باید آن ها را به وسیله آسیاب یا وسایل دیگر خرد کنیم و سپس با استفاده از یک صافی آن را روی دسته گل بپاشیم تا دانه های درشت روی گل ها نیوفتد. به هر شکلی که دسته گل را در این مواد قرار دهید به همان شکل خشک می شود. برای خشک کردن گل های حساسی مثل لیلیوم و آنتوریوم از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا از تغییر شکل ظاهر گل جلوگیری کنند. برای ارسال جعبه گل به فرد مورد نظرتان به سایت وی آی پی شاپ مراجعه کنید.
-روش پرس کردن دسته گل با کتاب:

زمانی که برای خشک کردن گل های یک سبد گل طبیعی دستگاه مخصوص پرس کردن نداشته باشیم از کتاب های سنگین استفاده می کنیم. برای این کار باید گل ها را لای کاغذ قرار دهید و آن را بین صفحه های پایینی کتاب بگذارید. بعد یک آجر یا هر وسیله ی سنگین دیگری را روی کتاب قرار دهید. برای این کار باید از روزنامه یا کاغذی که چاپ مشکی دارد استفاده کنید چون چاپ رنگی رطوبت را جذب نمی کند. روزهای ابتدایی کار باید هر 12 ساعت به گل ها سر بزنید و در صورت امکان کاغذ یا روزنامه را عوض کنید تا زودتر خشک شوند. این روش خشک کردن سبد گل طبیعی 10 الی 12 روز طول می کشد و برای گل هایی مثل بنفشه، ژریرا و … مناسب است. برای سورپرایز کردن اطرافیانتان می توانید از خدمات ارسال جعبه گل ما استفاده کنید.
– روش خشک کردن گل در محلول گلیسیرین و آب داغ:

برای شاخه های اکالیپتوس می توان از این روش استفاده کرد. برای این کار یک قسمت گلیسیرین را با دو قسمت آب مخلوط کنید و سپس شاخه ها را داخل آن فرو ببرید. توجه داشته باشید از قبل کمی نمک را در آب داغ حل کنید. با استفاده از این روش برگ ها نرمی و لطافت خود را از دست نمی دهند. از این روش می توانید برای خشک کردن گل رز، کاملیا و … استفاده کنید.

خشک کردن گل _ قسمت دوم
خشک کردن گل _ قسمت دوم

– خشک کردن گل با اتو:

باری سریع تر خشک شدن گل های که با ارسال جعبه گل به دست شما رسیده است می توانید از اتو استفاده کنید. برای این کار ابتدا گل را لای دستمال کاغذی قرار دهید و چند روزنامه را زیر و روی آن بگذارید سپس با استفاده از اتو آن را خشک کنید. پیشنهاد می کنم از این روش برای دسته گل های مورد علاقه تان استفاده نکنید چون این روش کمی رنگ گل را عوض می کند.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید