تاثیر نگهداری گل و گیاه آپارتمانی
تاثیر نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

تاثیر نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

البته که انتخاب فضای گل آپارتمانی بسیار مهم است و میتوانید با بکارگیری کمی خلاقیت یک فضای مناسبی برای قرار دادن گل آپارتمانی انتخاب کنید و با اشغال کردن فضای کمی بهشتی سرسبز در آپارتمان خود بسازید و با دیدن آن لذت ببرید.

گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

چنانچه گیاه آپارتمانی شما نور دوست هستند، بهتر است در کنار پنجره بر روی یک میز از آنها نگهداری کنید یا اینکه یه طاقچه ی کوچک بر روی دیوار نصب کنید.

همان طور که میدانید برای اینکه بتوان از فواید نگهداری گل آپارتمانی به خوبی بهره برد بایستی نور کافی به آن برسد.

علاوه بر اینکه بایستی فضایی را برای نگهداری گل مناسب آپارتمان در نظر گرفت باید به میزان نور آن نیز توجه کرد.

به طور کامل ۴ دسته بندی برای نور خورشید وجود دارد که عبارتند از:

1) آفتاب کامل: برای گل مناسب آپارتمان ۶ ساعت آفتاب مستقیم لازم است البته توجه داشته باشید که اگر آفتاب بعد از ظهر دارید بایستی این زمان کمتر باشد زیرا که آفتاب بعد از ظهر بسیار شدیدتر از آفتاب صبح می باشد. این نوع تور آفتاب برای گل و گیاه آپارتمانی که گل می دهد بسیار مناسب و مطلوب است.

2) آفتاب جزئی: برای گل و گیاه آپارتمانی گوشتی مثل کاکتوس ۴ یا ۵ ساعت آفتاب مستقیم کافی است و این نوع آفتاب مناسب است.

3) سایه ی جزئی: توجه داشته باشید که برخی گیاهان به آفتاب مستقیم نیاز ندارند و ۲ الی ۳ ساعت آفتاب مستقیم برای آنها کافی ست. این نوع گیاهان را مثل گیاه گندمی باید در فضای روشن در نزدیکی پنجره نگه داشت و لازم به گذاشتن در تراس و حیاط نیست.

4) سایه: برخی دیگر از گیاهان وجود دارند که ۱ ساعت نور مستقیم برای آنها مناسب است. به عنوان نمونه گل شیپوری یا همان قاشقی.

افرادی که در آپارتمان های کم نور زندگی می کنند بعد از مطالعه این مطلب گمان می کنند که نمیتوانند گل مخصوص آپارتمان برای منزل خود تهیه کنند. به این افراد باید بگویم که اینطور نیست آنها فقط باید با توجه به نور فضای خانه خود گیاه آپارتمانی مناسب را انتخاب و خریداری کنند. برای نگه داشتن هر نوع گل مخصوص آپارتمان به میزانی نور احتیاج دارید.

تاثیر نگهداری گل و گیاه آپارتمانی
تاثیر نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

نگهداری گل مخصوص آپارتمان برای تازه کار ها

اگر جزو افرادی هستید که به تازگی برای نگه داشتن گل آپارتمانی در خانه علاقه مند شده اید و میخواهید خانه خود را با آنها سرسبز تر و زیبا تر کنید، به شما توصیه میکنم ابتدا از گل و گیاه هایی استفاده کنید که به نگهداری کمتری نیاز دارند. توجه داشته باشید به دلیل کم تجربه بودن شما هر چقدر شرایط نگهداری گل خریداری شده ساده تر باشد احتمال اینکه شما به موفقیت برسید بیشتر است. قطعا شما هم نمی خواهید تمام وقت خود را صرف نگهداری از گیاهان آپارتمانی کنید.

منظور از این گیاهان کم دردسر چیست؟

به طور کلی شاید شما به دنبال گیاه مناسب آپارتمانی هستید که به نور زیاد احتیاج نداشته باشد. به طور معمول مشکلی که تقریبا در همه ی آپارتمان ها وجود دارد نداشتن نور کافی می باشد که انتخاب شما را برای گل آپارتمانی محدود می کند. علاو بر نور شما باید گلی را انتخاب کنید که نیاز به رطوبت نداشته باشد زیرا ایجاد رطوبت کار سختی است مگر اینکه دستگاه بخور داشته باشید یا تهیه کتید. مورد مهم دیگری که برای انتخاب گل مخصوص آپارتمان حائز اهمیت است این است که گل انتخابی نیازی به هرس کردن نداشته باشد.

بهتر است بدانید که هرس کردن گیاهان کار هرکسی نمی باشد و این کار نیاز به مهارت خاصی می باشد و باید باغبان این کار را انجام دهد. به همین خاطر گل و گیاه هایی که نیاز به هرس نداشته باشند، انتخاب بهتری هستند. این گیاهان مزیت دیگری که دارند این اسن که آفت نیز نمی گیرند. برگردانند گل به آفت زده به حالت اول کار غیر ممکن و دشواری است.

توجه داشته باشید شما می توانید برای خرید گل مناسب آپارتمان وارد سایت وی آی پی شاپ شوید و هر گلی که بخواهید را سفارش دهید. این سایت ارسال گل به تمام نقاط ایران را دربر دارد. شما می توانید با ارسال گل برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید.

گیاهان آپارتمانی که نگهداری از آنها ساده است

توجه داشته باشید که همیشه نگهداری از گلهای آپارتمانی، کار ساده ای نیست. برخی از گل های مناسب آپارتمان نیاز به توجه ی 24 ساعته دارند، برخی دیگر از گونه های گل مناسب آپارتمان را نمی توان در خانه تنها گذاشت، برخی دیگر از گل های آپارتمانی دوست ندارند برگ های آنها را لمس کنید و حتی برخی دیگر از گونه های گل های آپارتمانی دوست ندارد در کنار آنها گل دیگری وجود داشته وباشد و دوست دارند تنها باشند.

اما معمولا بیشتر افراد به دنبال گل و گیاهی هستند که این همه دردسر نداشته باشد، ما به افرادی که حوصله ی این دردسرها را ندارند، گیاه برگ انجیری را توصیه می کنیم. این گل مناسب آپارتمان آب و هوای متعادل برایش مناسب است و حتی به راحتی می تواند با تغییر دما و آب و هوا خود را وقف دهد.

یکی دیگر از گل هایی که شما می توانید به راحتی در آپارتمان خود از آنها نگهداری کنید، گیاه برگ قاشقی است فقط تنها موردی که برای این گل مناسب آپارتمان وجود دارد این است که نباید هوای اطرافش خیلی گرم باشد زیرا اگر گرما بیش از حد باشد موجب می شود که برگ های آن شروع به ریختن کند.

یکی دیگر از گل های مناسب آپارتمان که نگهداری از آن کار راحت و آسانی است و همین طور بسیار زیبا می باشد، گیاه سانسوریا می باشد.بنابراین اگر به دنبال گیاهانی هستید که نگهداری از آنها کار سختی نیست، بهتر است یکی از این گل ها را خریداری کنید.

نگهداری از کدام گل آپارتمانی بی دردسر است؟

یکی از مواردی که نگهداری از گل‌ آپارتمانی را ساده تر و راحت تر می کند، سازگار بود گیاه مناسب آپارتمان با نور کم است.

همان طور که تقریبا اکثر افراد می دانند بیشتر گیاهان به نور زیادی احتیاج دارند و ویژگی طبیعی گیاهان طالب نور بودن است. اما بهتر است بدانید که برخی از گیاهان مناسب آپارتمان، می توانند به راحتی با نور کم کنار بیایند و زیبایی خود را حفظ کنند. از جمله از این گل و گیاهان که با نور کم مشکلی ندارند گیاه برگ عبایی است. این گیاه مناسب آپارتمان بسیار زییا، فضای روشن را ترجیح می دهند و حتی در محیط های کم نور و بی نور نیز دوام می آورد.

یکی دیگر از گیاهانی که در نور کم به راحتی زندگی می کند و رشد می کند گیاه زامیوکالکاس می باشد. این گیاه مناسب آپارتمان جزو گیاهانی اسن که به نور کم علاقه مند است و همین طور توجه داشته باشید بهتر است در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

یکی دیگر از گیاهانی که به راحتی با نور کم کنار می آید گیاه بسیار زیبای عنکبوتی می باشد. این گیاه زیبا به فضای روشن مناسب نیاز دارد ولی توجه داشته باشید در نور کم نیز مشکلی برایش ایجاد نمی شود. این گیاه در نور مصنوعی نیز رشد می کند، فقط تولید مثل کمتری دارد.

 

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست