معرفی

اگر علاقه مند به گل‌های معطر هستید، گل مریم برای شماست! ما علاوه بر معرفی گل مریم به آموزش روش کاشت آن میپردازیم.
گل مریم جزو گلهای بسیار خوش بو می باشد آن یک گل پیاز دار است و برای مصارف زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن به عنوان یکی از معطرترین گل‌های موجود یاد می‌شود. لازم است بدانید که گل مریم، اصالتا متعلق به کشور مکزیک است و برخلاف باور عموم، ارتباطی به آسیا ندارد. بهتر است آن را در محیط گرم و مرطوب بکارید تا بهترین رشد را داشته باشد؛ ولی خبر خوب این است که گل مریم در آب و هوای سرد هم رشد می‌کند، فقط کافی است آن را در محیط پرنورتر و گرم‌تر قرار دهید.
امروزه می‌توان به راحتی گل خوشبو را از اکثر گل فروشی ها تهیه کرد.
مریم در صنعت و تجارت یکی از مطرح‌ترین گل‌هاست، چون هم زیباست و هم بسیار معطر و خوش‌بو است. او طول عمر بیشتری نسبت به سایر گل‌ها دارد و راحت‌تر با شرایط مختلف تطبیق پیدا می‌کند. قد شاخه‌های آن بلند است و ممکن است تا نیم‌متر هم باشد!

تاریخچه

همانطور که گفتیم، مریم متغلق به مکزیک است و در قرن شانزدهم، از همان کشور به سایر کشورها فرستاده شد و در مدت زمان کوتاهی تمام دنیا را تسخیر کرد. این گل، از اولین گلهایی است که به صورت گسترده کاشته شد. وقتی این گل به اروپا رسید، به بخش محبوب باغ‌های اروپایی تبدیل شد و در زمان ویکتوریا، مریم گل محبوب بانوان شیک پوش بود.

نماد گل مریم

در معرفی گل مریم ، این گل نماد خلاقیت و آفرینش‌های تازه و کارهای هیجان انگیز(و شاید خطرناک) معرفی شده! رنگ سفید آن، یادآور خلوص، اصالت، صلح و بی‌گناهی است. عده زیادی معتقدند که مریم انرژی منفی را دور کرده و با حال بد مبارزه می‌کند، پس بهتر است همیشه تعدادی مریم تازه در خانه داشته باشید؛ تا هم از بوی آن لذت ببرید و هم از امواج منفی دور بمانید!

معرفی گل مریم

مصارف گل مریم

بیشتر از ۴۰۰ سال است که گل مریم، به گلی برای ابراز علاقه و قدردانی تبدیل شده و نقش مهمی هم در صنایع عطرسازی ایفا می‌کند. به دلیل همان بوی خوش که صحبتش را کردیم، از روغن این گل برای رایحه درمانی استفاده می‌شود.معمولا عطرهایی که در آن‌ها رایحه مریم وجود دارد، محبوب‌تر و گران‌تر هستند.
این روزها استفاده از مریم در دسته گل عروس هم بسیار رایج شده است؛ چون هم سفید رنگ است، هم خوش بو است و هم ماندگاری خوبی دارد و به این زودی‌ها پژمرده نمی‌شود.
از مریم برای مصارف پزشکی هم استفاده می‌شود. می‌توان از مخلوط پیاز مریم و زردچوبه، برای تسکین جوش‌های قرمز نوزادان استفاده کرد.

روش کاشت گل مریم

گل مریم اغلب به صورت شاخه ای و بدون ریشه فروخته می‌شود. حال روش کاشت گل مریم را شرح میدهیم، اگر قصد دارید مریم را در باغچه بکارید، باید خاک آن را به خوبی زه کشی کنید. خاک آن باید کاملا خشک باشد، چون این نوع گیاهان در خاک خیس می‌میرند. اگر هم قصد دارید آن را در گلدان بکارید، از گلدان سفالی استفاده کنید و به منظور اطمینان بیشتر بابت زه کشی مناسب خاک، در خاک آن چند حفره ایجاد کنید. به ان آب و کود کافی بدهید و بعد از ۴-۳ ماه شاهد شکوفه‌های مریم باشید.
گل آن همیشه سفید است و اگر به خوبی از یک شاخه مریم مراقبت کنید، بیشتر از دو هفته دوام می‌آورد.

معطر بودن

مریم یکی از معطرترین گل‌هاست و رایحه‌ای شیرین دارد. اگر می‌خواهید با حتی فقط یک شاخه گل، دنیایی از عطر خوش و آرامش بخش را به خانه بیاورید، کافی است یک شاخه مریم بخرید!

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید