ارسال بین المللی

امروز هستیم با خیال راحت ثبت سفارش نمایید ✅

کمک میخواهید؟ تماس با ما: 09106664156 یا 02128428015

امروز هستیم با خیال راحت ثبت سفارش نمایید ✅

خرید گل لیلیوم - انواع گل لیلیوم + عکس به همراه معرفی کامل و روش های نگهداری

گل لیلیوم – انواع گل لیلیوم + عکس به همراه معرفی کامل و روش های نگهداری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

حتما شما هم بار ها نام گل لیلیوم را شنیده اید. لیلیوم یکی از محبوب ترین گل های جهان است و از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. این گل در کشور ما به گل سوسن هم معروف می باشد و اکثریت مردم آن را به این اسم می شناسند. به مانند تمامی گل های دیگر، لیلیوم هم شامل یک سری ویژگی های خاص می باشد که در تمام کاربرد های آن تاثیرگذار بوده اند.

این خصوصیات در کاربرد هایی نظیر کاشت، هدیه و چند مورد دیگر تاثیر مستقیم داشته اند. گل سوسن، دارای اطالت و قدمت طولانی می باشند و یکی از ویژگی های اصلی که دارد، ظرافت آن است. اگر دقت کرده باشید گل های لیلیوم در مراسمات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که دارای رنگ های متفاوتی هستند و معانی مختلفی را از خود نشان می دهند.

شناخت بهتر گل لیلیوم می تواند به شما برای نگهداری و داشتن این گل، کمک بسیاری کند؛ لذا تصمیم داریم در ادامه به طور کامل چیستی، تاریخچه و موارد دیگر در رابطه با این گل را به شما توصیح دهیم. همچنین اگر علاقه مند به کاشت این گل هستید، ادامه مطلب را از گلمون از دست ندهید.

گل لیلیوم چیست؟

گل لیلیوم یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های جهان است. این گل به دلیل زیبایی و بوی خوش آن، مورد علاقه بسیاری از عاشقان گل قرار دارد. گل لیلیوم گلی بزرگ، زیبا و رنگارنگ است که از پیازی چند ساله رشد می کند و هر ساله مجدد شکوفه می دهد. این گل از اوایل تابستان تا اواسط پاییز رشد می کند و در این مدت شاهد شکوفه ی زیبای آن هستیم. گل لیلیوم بومی مناطق شمالی کره زمین است و در بسیاری از نقاط جهان نیز کشت می شود.

این گل با گلبرگ هایی به شکل شیپور و برگ های باریک و متوسط، شکل ظاهری بسیار خوشایند دارد. رنگ های مختلفی از جمله سفید، صورتی، قرمز، زرد و بنفش دارد که هر کدام از آنها زیبایی خاص خود را دارند. بوی گل لیلیوم نیز بسیار دلپذیر و گرم است. این بو در هوای تمیز و خنک بهترین کارایی را از خود نشان می دهد و همچنین می تواند به عنوان یک عطر طبیعی استفاده شود.

گل لیلیوم به دلیل زیبایی و بوی خوش آن، به عنوان یک گل تزئینی در بسیاری از مراسم ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این گل به عنوان یک گل برای تولید عطر و اسانس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در کل، گل سوسن یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های جهان است که با زیبایی، بوی خوش و رنگ های زیبایش، همه را شگفت زده می کند.

تاریخچه گل لیلیوم

همان طور که گفتیم لیلیوم گلی با قدمت و تاریخچه خاص خود است؛ این گل دارای تاریخچه جالبی است که در واقع افسانه ها روایت کننده آن هستند. در افسانه ها آمده است که گل  لیلیوم مربوط به همسر زئوس یعنی هرا می باشد؛ هرا الهه باستانی است. داستان این گونه روایت می شود که زئوس از همسر دیگر خود که الکمنه نام داشت، صاحب فرزندی به نام هرکول شد. اما پس از تولد، الکمنه از دنیا رفت.

زئوس هر طور که شده بود می خواست فرزند خود را حفظ کند؛ به همین دلیل از داروی بیهوشی برای به خواب بردن الهه استفاده کرد. سپس هرکول را در آغوش او قرار داد تا از شیر الهه تغذیه کند. اما ناگهان زمانی که الهه از خواب بیهوشی پرید و هرکول را در آغوش خود دید، او را پرتاپ کرد و و قطراتی از شیر او به زمین ریخت. حال موضوعی که در افسانه ها وجود دارد چنین است که چند قطه از شیر در اطراف بهشت ریخته است و کهکشان راه شیری به وجود آمده؛ همچنین چند قطره دیگر از شیر بر روی زمین ریخته اند و این گونه بوده که اولین گل های لیلیوم رشد کرده اند.

البته باید به این موضوع دقت داشته باشید که تمام این داستان در حد افسانه است؛ ولی در واقع روایتی بسیار جالب در تاریخچه گل سوسن محسوب می شود.

گل لیلیوم

لیلیوم چه نماد یا مفهومی دارد؟

هر گل دارای یک نماد کلی است که با هدیه دادن آن به اشخاص دیگر، در واقع در حال انتقال آن معنا هستیم. لازم است بدانید که گل سوسن یا همان لیلیوم، شامل معنانی و نماد های مختلفی است؛ در واقع لیلیوم در فرهنگ های مختلف، مراسمات متفاوت و تحت رنگ های مختلفی که دارد، معانی خاصی را انتقال می دهد. این گل با برگ‌های بلند و شاخه‌های باریک و درشت، در برخی از کشورها به عنوان نماد عشق، شادی و سعادت شناخته شده است.

در معنای رایج، گل لیلیوم به وفاداری و معصومیت اشاره دارد. این گل به دلیل زیبایی، عطر و رنگ‌های مختلفش، به عنوان نماد عشق و احساسات مادری نیز شناخته شده است. در معنای باستانی، گل لیلیوم به تولد دوباره اشاره دارد و در مراسم عروسی چین نمادی برای صد سال زندگی خوب و خوشحال در کنار هم دیگر است. گل لیلیوم به عنوان نماد خوش شانسی و خوش اقبالی نیز شناخته شده است.

خرید گل لیلیوم سفید که نماد پاکی و خلوص است، برای مراسم عروسی و مراسم‌ های مذهبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیلیوم زرد نماد شادی و رضایت است و برای گلدان‌ها و باغچه‌ ها کاربرد زیادی دارد. لیلیوم نارنجی نماد انرژی رو در نظر گرفته می‌شود و به عنوان گزینه‌ای برای تزئینات داخلی و باغچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل، گل لیلیوم با توجه به معانی و نمادهای مختلفش، به عنوان یک گل زینتی و بسیار زیبا، همواره در تزئینات داخلی، باغچه‌ ها و مراسم‌های مختلف به کار گرفته می‌شود.

انواع گل لیلیوم

یکی از دلایلی که گل لیلیوم را به یکی از محبوب ترین گل ها تبدیل کرده است، تنوعی می باشد که در این نوع گل وجود دارد. در واقع، گل های لیلیوم شامل انواع مختلفی هستند. بهتر است بدانید که صد ها گونه از لیلیوم در سراسر جهان وجود دارد. این گل معمولا در اکثر مناطق زمین پیدا می شود. همچنین از انواع سوسن برای کاشت در باغچه ها استفاده می شود. انواع لیلیوم به قدری زیاد هستند که نمی توان تمام آن ها را در این مطلب معرفی کرد؛ ولی تمام این گل ها در سه دسته کلی قرار می گیرند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازم.

  • لیلیوم ها آسیایی: لیلیوم هایی که در شرق آسیا کاشت می شوند.
  • لیلیوم شرقی: نوع لیلیومی که در ژاپن کاشت می شود.
  • لیلیوم های شیپوری: لیلیوم هایی با گلبرگ هایی شبیه به شیپور هستند؛ این گونه از مناطق اروپا و آمریکا است.

در بین تمام این گونه ها، گونه ای از لیلیوم ها که امروزه ما با آن ها سر و کار داریم و بسیار در ایران محبوب هستندف گل های لیلیوم ساقه بلند می باشند. در واقع بهتر است بدانید که اصل تفاوت میان گونه های مختلف لیلیوم، در اندازه ساقه ها، گلبرگ ها و موارد دیگر است. گل لیلیوم در رنگ های مختلفی مانند سفید، صورتی، زرد یا حتی بنفش کاشت می شود؛ اما بهتر است بدانید که در بین تمام رنگ های گل سوسن، رنگ قرمز از بیشترین طرفدار برخوردار می باشد.

چرا به گل لیلیوم سوسن هم گفته می شود؟

همان طور که می دانید در کشور ما به گل لیلیوم گل سوسن هم گفته می شود؛ اما دلیل این نامگذاری چیست؟ آیا صرفا یک اصطلاح جایگزین است؟ خیر؛ جالب است بدانید که نوعی گل به نام سوسن چلچراغ در کشور ما وجود دارد که بسیار شبیه به گل های لیلیوم است. در واقع این گل شامل گلبرگ های بلند، افتاده و به شکل زنگلوله یا فنجان می باشد. به دلیل همین شباهت، به لیلیوم ها در ایران سوسن هم گفته می شود.

گل لیلیوم برای کاشت در چه مکان هایی مناسب است؟

یکی از کاربرد هایی که گل لیلیوم داردف کاشت ساده نسبت به سایر گل ها است؛ گل سوسن گلی بزرگ و زیباست که در بسیاری از نقاط جهان کشت می شود. برای کاشت لیلیوم، باغ های بزرگ و باغچه های کوچک مناسب هستند. همچنین، می توانید این گل را در آپارتمان خود نیز کاشت کنید؛ اما باید به چند نکته توجه کنید.

نور: لیلیوم برای رشد به نور آفتاب نیاز دارد، بنابراین باید در مکانی قرار داده شود که نور آفتاب به آن دسترسی داشته باشد. اما به این موضوع دقت داشته باشید که تابش مستقیم و سوزان خورشید برای گلبرگ های لیلیوم خطرناک است.

خاک: خاک برای کاشت لیلیوم باید حاوی کود کافی باشد و باید به خوبی زهکشی شود تا پوسیدگی ریشه جلوگیری شود. در واقع این گل برای رشد مناسب، نیازمند خاکی پاک و صاف است.

دما: دمای مناسب برای رشد گل لیلیوم بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است، بنابراین باید در محیطی با دمای مناسب قرار داده شود.

آبیاری: یکی از موارد مهم برای رشد گل ها آبیاری مناسب است؛ میزان ابیاری درباره رشد گل های مختلف متفاوت می باشد. لیلیوم نیاز به آبیاری منظم دارد، اما باید از آبیاری بیش از حد هم پرهیز کرد تا ریشه ها آب نخورند. در واقع باید به نحوی اب دهید که گل غرقاب نشود.

در کل، گل لیلیوم برای کاشت در باغ های بزرگ، باغچه های کوچک و حتی آپارتمان ها مناسب است، اما باید به نکات فوق توجه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

معرفی گل لیلیوم

موارد مصرف لیلیوم

لیلیوم یکی از باخاصیت ترین گل های دنیا است؛ چرا که موارد مصرف بسیار فوق العاده ای را علاوه بر کاشت و هدیه دارد. به طور مثال از لیلیوم برای ساخت کرم های نرم کننده و ضد التهابی استفاده می شود. البته نه به صورت مستقیم؛ بلکه وقتی روغن مخصوص آن استخراج می شود، از آن نیز برای ساخت این دسته از محصولات استفاده می کنند.

به طور مثال ترکیب روغن گل لیلیوم با روغن کالندولا ماده ای عالی را برای پوست انسان به وجود می آورد. شما از ترکیب این روغن می توانید برای ماساژ، کودکان، خشکی زانو و آرنج و حتی به‌عنوان مرطوب کننده برای صورت و زیر چشم به عنوان یک ماده معجزه گر استفاده کنید. همچنین از روغن این گل برای مراقبت و رشد مو هم استفاده می شود.

گل لیلیوم برای هدیه به چه افراد و مراسماتی مناسب است؟

در هدیه دادن گل لیلیوم باید به معنای گل و رنگ آن توجه کرد. به عنوان مثال، لیلیوم قرمز نماد عشق و علاقه است و برای مراسم عروسی و مراسم ‌هایی مانند ولنتاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیلیوم زرد نماد شادی و انرژی زیاد است و کاشت در آپارتمان ها برای انتقال انرژی مثبت به افراد ساکن منزل گزینه عالی محسوب می شود؛ همچنین اگر به ملاقات بیمار و یا شخصی با روان پریشان می روید، هدیه دادن این گل گزینه مناسبی است. همچنین این گل برای هدیه دادن به دوستان و خانواده در روزهای شادی و خاطره‌ای مناسب است.

 لیلیوم صورتی نماد لطافت و زیبایی است؛ لذا به عنوان گزینه‌ ای برای تزئینات داخلی و باغچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گل لیلیوم سفید برای هدیه دادن به دوستان و خانواده در روزهای خاص مانند عید، تولد، عروسی و مراسم مذهبی بسیار مناسب است. در کل دقت داشته باشید که لیلیوم ها محدود به مراسمات خاصی نیستند؛ از آن جایی که آن ها شامل رنگ های مختلفی می باشند، می توانید در مراسمات متفاوتی از آن ها استفاده کنید.

شما می توانید در مراسماتی شاد، از دسته گل هایی از جنس دسته گل لیلیوم که شامل رنگ ها مختلفی هستند، برای هدیه دادن استفاده کنید. همچنین در تاج گل از لیلیوم استفاده می شود که برای هدیه دادن در مراسمات بزرگ مانند افتتاحیه، عالی هستند.

جمع بندی

سفارش گل لیلیوم چه برای کاشت در محیط های مختلف و چه برای هدیه دادن، گزینه ای عالی محسوب می شود. این گل هر ویژگی که برای دیده شدن و جلب توجه لازم داشته باشد را دارد. رایحه فوق العاده آن می تواند هر کسی را تحت تاثیر خود قرار دهد. امیدواریم مطالب گفته شده، برای شما مفید بوده باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

داریوش

داریوش ، نویسنده و وبلاگ نویس با استعداد و خلاقیت بالا، به واسطه وبلاگ پرطرفدار خود با عنوان "گلمون"، به عنوان یک شخصیت برجسته در عرصه نوشتاری شناخته می‌شود. او با تجربه‌های گوناگون و دیدگاه‌های تازه‌ای که به موضوعات مختلف ارائه می‌دهد، توانسته جامعه‌ای پرشور از طرفداران و مخاطبان خود را جذب کند. در وبلاگش، به بررسی و بحث در مورد مسائل متنوعی از جمله دنیای گل‌ها و گیاهان با اسلوبی دلپذیر و زبانی روان می‌پردازد.
Email
Twitter
Facebook
Telegram
WhatsApp

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
باز کردن چت
پشیبانی و سفارش در واتساپ
سلام 👋 در صورت نیاز به پشتیبانی میتوانید به صورت تلفنی یا در واتساپ با شماره ۰۹۱۰۶۶۶۴۱۵۶ در ارتباط باشید