معرفی آنتوریوم

برای معرفی آنتوریوم باید بگوییم که آنتوریوم حدود ۸۰۰ گونه متفاوت دارد که در مکزیک، آمریکا، آرژانتین و ارورگوئه کشف شده اند. نام‌های دیگر این گل، گل فلامینگو، گل جادویی و یا زبان رنگ شده است.
آنتوریوم به دلیل گل‌های رنگارنگ و برگهای زینتی اش در بین مردم جهان محبوب است. گل قرمز رنگ او براق و چرمی است، طوری که نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند.

تاریخچه

در کمتر از ۲۰۰ سال پیش، آنتوریوم به کلی متفاوت با آنتوریوم امروزی بود. آنها گلهای بزرگتری تولید می‌کردند و در طبیعت بکر جنگل‌های آمازون، دست نخورده باقی مانده بودند. اما در سال ۱۸۰۰ یک مردی به نام “ساموئل دامون”، این گل را به هاوایی برد و به مردم معرفی کرد. تقریبا از سال ۱۹۴۰، پس از تغییرات مختلف آنتوریوم امروزی شکل گرفت.

نماد و معنی

پس از معرفی آنتوریوم به شرح نماد و معانی آن میپردازیم.
گل خاص آنتوریوم با گلبرگ‌های باز شده و وسیع خود، بدون شک نماد مهمان نوازی و خون گرمی است. عده ای باور دارند که این گل خوش شانسی آورده و شیطان را دور می‌کند. به همین دلیل بد نیست گاهی اوقات خرید گل آنتوریوم زیبا را در لیست خرید خود بگنجانید.
معنی دیگر این گل، شادمانی و خوشحالی است. کافی است یک آنتوریوم در باغچه و یا گلدان خود داشته باشید تا تغییر روحیه خود را بهتر احساس کنید.

انواع

آنتوریوم انواع مختلفی دارد. برگ گلبرگ‌های او می‌تواند سفید، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی یا سبز باشد. علاوه بر این، قد آنتوریوم هم متفاوت است.

معرفی آنتوریوم

روش نگهداری

نور

آنتوریوم از نور مستقیم بیزار است و و باعث سوختگی برگهایش میشود و اما نور غیر مستقیم باعث گلدهی آن میشود.

آبیاری

آبیاری منظم برای آنتوریوم مهم است اگر آبیاری زیاد باشد برگهایش زرد میشود و اگر آبیاری کم باشد نوک برگهایش قهوه ای میوند. در فصل گرم هفته ای دوبار و در فصل سرد هفته ای یکبار آن را آبیاری کنید و در تابستان و بهار هر روز غبار پاشی شود.

دما

انتوریوم در دمای ۲۱ درجه بهترین رشد را دارد و دمای ۱۸ الی ۲۵ درجه را میپسندد.

سمی بودن

تمام اجزای آنتوریوم سمی است. اگر خورده شود باعث ایجاد مشکلات گوارشی خواهد شد. اگر پوست خیلی حساسی دارید، در تماس با آنتوریوم مواظب باشید و یا از دستکش استفاده کنید. چون ممکن است باعث ایجاد التهاب پوستی برای پوستهای بسیار حساس شود.

روش کاشت

آنتوریوم در انواع مختلف خاک رشد می‌کند، اما خاک باید غنی و با زه کشی مناسب باشد.
زه کشی خوب باعث جلوگیری از پوسیدن و از بین رفتن ریشه‌ها می‌شود.
آن را بیش از حد آبیاری نکنید و هر دو ماه یکبار به او کود بدهید.

معطر بودن

بعضی از انواع آنتوریوم معطر هستند و بویی شیرین دارند.

موارد مصرف

در آخر برای تکمیل معرفی آنتوریوم به موارد مصرف آن میپردازیم.
می‌توان ساقه آنتوریوم را برید، در ظرف آبجوش انداخت و از بخور آن برای درمان گرفتگی مفصل و آرتروز و روماتسیم استفاده کرد.

اگر در مورد گل آنتوریوم و روش نگهداری آن سوالی دارید آن را از طریق بخش نظرات با گُل‌سِتان درمیان بگذارید. کارشناسان گُل‌سِتان در کمترین زمان ممکن پاسخ‌گوی سوالات شما خواهند بود.

 • آیا آنتوریوم برای داخل خانه مناسب است؟

  آنتوریوم به عنوان یک گیاه آپارتمانی بسیار مقاوم است چون به نور کم نیاز دارد و به دلیل گل‌های رنگارنگ و برگهای زینتی اش برای دکوراسیون داخلی گزینه ی مناسبی است.

 • روش نگهداری از آنتورریوم چگونه است؟

  آنتوریوم در هوای گرم و مرطوب بهتر رشد می‌کند، ولی نسبت به هوای سرد حساس است و دمای بین ۱۸ الی ۲۵ درجه برای آن مطلوب است.
  در بهار و تابستان به آبیاری فراوان نیاز دارد و غبارپاشی را دوست دارد.
  و بهترین مکان پشت پنجره با نور غیر مستقیم است.

 • آیا گل آنتوریوم سمی است؟

  تمام اجزای آنتوریوم سمی است. اگر خورده شود باعث ایجاد مشکلات گوارشی خواهد شد. اگر پوست خیلی حساسی دارید، در تماس با آنتوریوم مواظب باشید و یا از دستکش استفاده کنید. چون ممکن است باعث ایجاد التهاب پوستی برای پوستهای بسیار حساس شود.

 • عوامل موثر در گلدهی آنتوریوم چیست؟

  فراهم کردن رطوبت مناسب برای محیطی که آنتوریوم در آن قرار دارد و خاک حاصلخیز با زه کشی مناسب و استفاده از کود فسفر در یکبار در ماه و نور کم و غیر مستقیم باعث گلدهی بهتر آنتوریوم میشود.
  اگر پاجوش بزند گلدهی آن کمتر می شود پس پاجوش های آن را جدا کنید و در گلدان جدا بکارید.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید