5 راهکار مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در خانه
5 راهکار مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در خانه

5 راهکار مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در خانه

در این مقاله میخواهیم شما را با نکاتی در خصوص مراقبت از گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم. اگر جز علاقه مندان به گل و گیاه باشید و در منزل تان گلدان های رنگارنگ از گل های مختلف داشته باشید، حتما یکی از دغدغه ها و نگرانی هایتان زرد شدن برگ گل هایتان، پژمرده شدن و از طراوت افتادن این موجودات حساس می باشد. طبیعتا گل نیز مانند هر موجود زنده ای زبان خاص خودش و شیوه های مراقبتی مخصوص به خودش را دارد. بنابراین بسیار اهمیت خواهد داشت که گل هایی که در منزل برای خودتان نگهداری می کنید را به خوبی بشناسید و زبان آنها را به خوبی بدانید.

نگهداری گل آداب خاصی دارد. همانطوری که حتما بر اثر تجربه شخصی به آن دست یافته اید، نگهداری گل ها از نظر نحوه مراقبت با هم دارای تفاوت های قابل توجهی ای می باشند. میزان آب دهی، نحوه آب دهی، نحوه نور گیری، خاک و گلدان هر گل متناسب با نژاد و زبان آن گل خواهد بود.

به عنوان مثال احتمالا در میان انبوه گلدان های گل شما در منزل برخی از آنها نیار به این دارند که به طور روزانه میزان آب مشخصی را به آنها برسانید. اما برخی دیگر نیز ممکن است باشند که میزان آب مصرفی و مورد نیاز شان به صورت یک بار در هفته تامین می شود. یا به عنوان مثالی دیگر در نگهداری گل، برخی از گلها نحوه آب دهی شان متفاوت از عموم گل ها می باشند. یعنی برخی ممکن است علاوه بر آب گیری از ریشه، نیاز به مرطوب شدن برگ هایشان نیز داشته باشند. بنابراین می توانید حدس بزنید که نگهداری گل تا چه اندازه کاری حساس اما شیرین خواهد بود.

در این مقاله می خواهیم چند نکته کاربردی برای حفظ طراوت و شادابی گل ها در منزل به شما یاد بدهیم تا دیگر شاهد زرد شدن یا پژمرده شدن گل های زیبای درون منزل تان نباشید.
برای شاداب ماندن گل ها این 5 نکته را رعایت کنید!

5 راهکار مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در خانه
5 راهکار مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در خانه

1-انتخاب گلدان مناسب

توجه داشته باشید که اندازه گلدانی که انتخاب می کنید، متناسب با سایز و نیاز گل می باشد. (برخی گل ها نیاز دارند ریشه شان در محیط آزاد و فراخ تری قرار گیرد)

2-آبیاری با آب ولرم

گل های منزل تان را همیشه با آب ولرم آبیاری کنید. در هنگام مراقبت و آب دادن به گل ها همواره این را بخاطر داشته باشید که آب خیلی سرد و آب خیلی گرد برای ریشه گل ضرر دارد و به زودی آن را از پا در می آورد.

3-نوازش برگ ها با دستمال خیس

توجه داشته باشید که گل ها از طریق برگ هایشان تنفس می کنند. بنابراین برگ گل هایتان را تا حد امکان هر روز با دستمالی مرطوب به آرامی نوازش کرده و خاک روی آنها را بگیرید. هر چه گیاه بیشتر تنفس کند رشد بهتر و شادابی بیشتری خواهد داشت.

4-چیدن گلدان ها نزدیک به هم

اگر در منزل خود چند گلدان گل دارید، سعی کنید آنها را به صورت جمعی در گوشه ای از منزل تان گرد هم آورید. نزدیک بودن گل ها به هم رطوبت را بیشتر می کند و در نتیجه رطوبت موجود در هوا شادابی گل و تازگی اش را هم بیشتر می کند.

5-استفاده از ذغال در آب گلدان

اگر گل های بریده شده به صورت شاخه ای در گلدان منزل خود دارید، یک تکه ذغال درون آب گلدان بیاندازید. اینکار بوی بدی که در اثر ماندن ساقه گل در آب تولید می شود را می گیرد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید