برای عرض تسلیت چه گلی بخریم؟!
برای عرض تسلیت چه گلی بخریم؟!

برای عرض تسلیت چه گلی بخریم؟!

شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم؟ البته این سوال، سوالی کاربردی است، زیرا اگر به درستی بدانید که باید برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم، می توانید محترمانه تر در سوگواری عزیز های خود شرکت کنیم. نوع گل هایی که انتخاب می کنید می تواند احساس های خاصی را بازگو کند. زبان سنتی گل ها راهی برای انتقال و بیان احساسات و عواطف انسانی شما و ارسال پیام های معنی دار باز می کند. هدیه دادن گل ها اغلب می تواند یک انتخاب ایده آل باشد، زیرا گل ها امکان یک ادای احترام طولانی برای عزیز گمشده شما ایجاد می کنند، و همچنین یک یادآوری برای نشان دادن دوستی و محبت شما که می خواهید حمایت از دوستان خود را از طریق نشان دادن همراهی در غم و اندوه آن ها نشان دهید است . برای راهنمایی هر چه بیشتر شما در فهمیدن این که برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم مطالبی را عنوان کرده ایم و برای دریافتن این که برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم از لیست گل هایی که در زیر آمده است می توانید کمک بگیرید.

گل نیلوفر

نیلوفرها: نیلوفر آبی یکی از گل هایی است که معمولاً در خدمات تشییع جنازه از آن استفاده می شود. زیرا گل نیلوفر نمادی از بی گناهی و معصومیت است که به روح عزیز از دست رفته هدیه داده شده است. هم چنین گل نیلوفر یا زنبق سفید عظمت و پاکی روح را بیان می کند، همانطور که گل های نیلوفر سفید به طور خاص نمادی از ابراز همدردی هستند. این گل زیبا دارای ساقه های بلند و مرکب پوشیده شده از گل های متعدد است که می تواند حتی تا 4 فوت نیز قد داشته باشد. از این گل ها به طور معمول در ساخت و تولید اسپری ها استفاده می شود، که نشانی از کلاسیک بودن و زیبایی برای انجام خدمات مراسم تشییع جنازه سنتی است. گل زنبق قدرت، فردیت، اخلاص و صداقت را برای ما تجسم می کند. این گل ها در طیف گسترده ای از رنگ ها، از جمله رنگ سفید، رنگ صورتی، رنگ قرمز، رنگ بنفش ، رنگ زرد، رنگ نارنجی،و حتی رنگ سبز در دسترس هستند. به دلیل ماندگاری و معطر ماندن برای مدت های طولانی، عطاری ها این گل را به عنوان یک انتخاب محبوب برای نشان دادن همدلی هستند. گل نیلوفر قرمز تحسین برانگیز است و توجه انسان را تحریک می کند، در حالی که یک گل نیلوفر صورتی رنگ به معنای یادآوری است. نیلوفر های سفید نیز نماد عشق و بی گناهی خالص می باشد.

گل داوودی

مادران غالباً در هماهنگی های مراسم تشییع جنازه نقش دارند. در بعضی از کشورهای اروپایی، مثل کشور فرانسه، کشور ایتالیا، کشور اسپانیا، کشور لهستان، کشور های مجارستان و کرواسی، گل داوودی ها نمادی از مرگ هستند و تنها فقط برای مراسم های تشییع جنازه و یا گذاشتن روی مزار ها استفاده می شوند. همچنین در کشورهای نظیر کشور چین، کشور ژاپن و همچنین کشور کره، گل های داوودی سفید نمادی کاربردی برای نشان دادن تأسف و اندوه هستند. اما برخلاف این کشور ها در کشور ایالات متحده آمریکا، این گل ها نمادی از حقیقت هستند و معمولاً گل هایی مثبت و شاد تلقی می شوند. امید است که تا اینجای محتوا تا حدودی به پاسخ این سوال که برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم نزدیک شده باشید.

گل های رز

گل رز به عنوان یکی از معروف ترین و کاربردی ترین گل ها، می تواند بخشی از زیبایی بخشی و گل آرایی گل های مراسم تشییع جنازه باشد. گل رز سفید باعث برانگیخته شدن احساس احترام، فروتنی، بی گناهی و جوانی می شود. گل های رز سرخ احترام، عشق و شجاعت را منتقل می کنند. گل های رز صورتی نیز نشانگر ابراز عشق، لطف، تقدیر و لطافت می باشند. گل سرخ های تیره نیز نشانگر اندوه و تاثر می باشند. گل های رز زرد رنگ توسط دوست های آن مرحوم اهدا می شود تا نشان دهنده ی نمادی از روابط محکم بین آن ها باشد. هنگامی که گل رز را در یک دسته گل قرار می دهید، عشق ماندگار به آن مرحوم را ابراز می کنید.

 

گیاه ارکیده

گل های ارکیده به ما می گویند “من همیشه تو را دوست خواهم داشت”. هنگام هدیه دادن یک گل زیبای ارکیده به عنوان نشان دادن همدردی، توجه به رنگ آن گل بسیار مهم است. رنگ های صورتی و سفید رنگ هایی سنتی برای نشان دادن احساس همدلی و تاثر هستند. گونه های مختلفی از گل ارکیده مانند گونه گل ارکیده phalaenopsis و گونه ارکیده دندروبیوم توسط گل فروشی ها به عنوان گیاهانی مناسب برای نشان دادن اندوه پیشنهاد می شوند.

گل Hydrangea هیدرانسا

گیاه Hydrangea گیاه بهاره ی فصلی یک نشانه ی خوب و مناسب برای هدیه دادن به خانواده های اندوه دار است. می توان از این گل ها در تزئین منازل لذت برد و وقتی که این گل بزرگ تر شد، می توانید آن را در باغ خود بکارید. این گیاه سفت و سخت تقریباً در هر خاکی که مرطوب نگه داشته شود رشد می کند و تا سال ها شکوفا خواهد شد و برای شما گل خواهد داد. هیدرانسا هدیه ی تشکر برای نشان دادن فهم و درک است و به عنوان نشانه ی اخلاص صمیمانه به دیگران اهدا می شود.

برای پاسخ به این سوال که برای عرض تسلیت چه گلی بفرستیم، می توان این گل ها را معرفی کرد: گل های دافودیل و لاله های بهاری زرد روشن و گل های داوودی نمادی از تجدید حیات و شروعی تازه هستند. به همین دلیل ، اعتقاد بر این است که هدیه دادن آن ها به کسی که اندوهگین و ناراضی است، موجب تشویق و دادن امید می شود و آن ها را به عنوان یک هدیه همدردی به خانه خانوادگی از درگذشتگان تبدیل به انتخاب خوبی می کند. لاله ها ظرافت و زیبایی را نشان می دهند. لاله های زرد نشان دهنده شادمانی هستند. لاله های سفید نشان دهنده بخشش اند. لاله ی بنفش نمایانگر حق امتیاز است. و سرانجام، لاله های قرمز نشان دهنده ی عشق کامل هستند.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید