معرفی

پیراکانتا یک گیاه همیشه سبز است، پس هرگز اجازه نمی‌دهد باغچه شما خالی و پژمرده شود؛ بلکه دنیایی از زیبایی و طراوت به آن هدیه می‌دهد. بخصوص در دو زمان از سال : بهار و پاییز.
در بهار، شکوفه‌های ریز سفید رنگ آن باغچه را پر می‌کند و ناگهان در پاییز، تغییر حالت می‌دهند! این شکوفه‌های ریز سفیدرنگ در پاییز به میوه ­های کوچک و زیبای قرمز، زرد و یا نارنجی تبدیل می‌شوند.
نگهداری از پیراکانتا آسان است. پیراکانتا معطر است و با ترکیب زیبایش، رنگبندی زیبایی را به محیط اضافه می‌کند.
اگر علاقه دارید طراوت و زیبایی مهمان خانه شما شود خرید گلدان گل را در الویت خود قرار دهید.
اگر می‌خواهید گلی را به باغچه خود اضافه کنید که حالتی مرز مانند برای اطراف باغچه ایجاد کند، پیراکانتا انتخاب مناسبی است. حتی اگر به قدر کافی در باغچه گیاه کاشته اید، باز هم پیراکانتا به صورت منظم و حتی در یک نوار خیلی باریک رشد خواهد کرد.
در نهایت هم می‌توانید از میوه آن برای تهیه مربا و مارمالاد استفاده کنید! ( مواظب باشید آنها را خام نخورید)
با گلمون همراه باشید تا پس از معرفی گل پیراکانتا ، نماد و موارد مصرف آن را بدانید.

تاریخچه

پیراکانتا متعلق به جنوب شرقی آسیا و جنوب شرقی اروپاست. این یک گل باستانی و قدیمی است که در قرن شانزدهم مجدد پیوند زده شده و توسط باغبانها استفاده شده است. اگر کمی از پیراکانتا مراقبت کنید، تا سالها زیبا و باطراوت باقی خواهد ماند.

نماد و معنی

پیراکانتا نمادی برای قوی بودن در برابر مشکلات زندگی است.

انواع

بسته به نوع گیاه و آب و هوای محیط، قد آن درختچه می‌تواند بین ۱٫۵ تا ۳ متر تغییر کند. اگرچه پیراکانتا انواع مختلفی دارد؛ اما این تنوع به اندازه و قد این گیاهان مربوط می‌شود و خیلی قابل توجه نیست. همه آنها رشد سریع و عمودی دارند.

سمی بودن

پیراکانتا سمی نیست و میوه‌ آن برای حیوانات خانگی و انسانها خطرناک نیست. البته بهتر است برای جلوگیری از هرگونه عارضه‌ای، میوه آن را به صورت خام مصرف نکنید.

معرفی گل پریکانتیا

روش کاشت و نگهداری

نور

روش نگهداری گل پیراکانتا ساده هست،پیراکانتا برای رشد به نور کامل زیاد خورشید نیاز دارد

آبیاری

این گیاه به خشکی مقاوم است اما آبیاری منظم باعث رشد بهتر آن میشود.

خاک و کوددهی

بهتر است بین هر درختچه پیراکانتا، حدود ۶۰ الی ۷۵ سانتی‌متر فاصله قرار دهید. اگر هم می‌خواهید پیراکانتا یک دیوار را بپوشاند، آن را در فاصله ۵۰ سانتی‌متری از دیوار مورد نظر بکارید. قبل از کاشت، به خاک کود غذای کامل گیاه اضافه کنید.

هرس کردن

در سالهای نخست، بعید است که گیاه به هرس کردن نیاز داشته باشد، چون هنوز در حال ریشه دواندن در خاک است. اما پس از چند سال، رشد قدی آن بیشتر می‌شود و هر سال حدود ۶۰ سانتی‌متر رشد می‌کند. در این شرایط، وقت هرس کردن فرا رسیده است! این کار را در پایان بهار و یا آغاز تابستان انجام دهید.

معطربودن

پیراکانتا عطری شیرین دارد.

موارد مصرف

می‌توانید از میوه آن برای تهیه مربا، مارمالاد و سایر مشتقات خوراکی پخته شده استفاده کنید.
از آن در تهیه داروهای ضدسرطان هم استفاده می‌شود. این میوه به صورت خام، تلخ است و طعم خوبی ندارد. به همین دلیل پرنده‌ها هم از خوردن آن اجتناب می‌کنند.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید