گیاهان خانواده موردیان(Myrtaceae) گیاهانی هستند چوبی (درختی یا درختچه‌ای) ، دارای برگ‌های کامل و غالباً متقابل ، ساده ، بدون گوشواره ، دارای غدد شفاف و معطر؛ گل‌آذین آن ها به‌ صورت دوجنسی یا تک جنسی، منظم با پرچم بالائی دارای ۴ تا ۵ کاسبرگ جدا یا پیوسته ، و پرچم‌های متعدد جدا یا پیوسته(۳ پرچم یا بیشتر) ، تخمدان تحتانی یا نیمه تحتانی ، چند خانه ، ۴ تا ۵ برچه ، تمکن محوری یا کناری و میوهٔ پوشینه کپسول یا سته دارند. این گیاهان در نواحی گرمسیری آمریکا و استرالیا پراکندگی دارند.

این درختچه می تواند ارتفاع 0.5 تا 4 متر داشته باشد. دارای گل های سفید یا صورتی است که در ژوئن تا نوامبر به گل می نشیند.

این گیاه تا حدودی شبیه به گیاه چای است و به طور گسترده ای در سراسر استرالیا، در باغ ها و خانه ها و همینطور به صورت گل بریده کشت میشوند. رقم های بنفش این گل، توسعه بیشتری یافته اند.

گل مومی بسیار مقاوم در برابر خشکسالی است و دارای برگ های معطر می باشد.

گل مومی به شرایط محیطی مختلف، نسبتا مقاوم است و نگهداری از آن آسان است. هرچند در آب و هوای مدیترانه ای رشد بهتری دارد .خاک خوب زهکشی شده شنی و آسمان آفتابی و محیط های های با رطوبت بالا مانند سیدنی را بیشتر میپسندد.

معرفی گل مومی

هر 2 ماه یک بار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد ؛ گیاه پس از سه سال به بلوغ میرسد ؛ به علت تنوع زیاد در رنگ ، بهتر است برای خرید بوته ها زمانی اقدام کنید که گلدار باشند ؛ نسبت به گرمای زیاد و نیز یخبندان حساس می باشند .گیاه مناسبی برای کاشت در زمین های شیبدار محسوب میگردد .

مخلوط خاک باغچه به همراه خاکبرگ با زهکشی مناسب برای گل مومی پیشنهاد میشود.

حداقل دمای قابل تحمل آن صفر درجه سانتی‌گراد است.

تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر در بهار و یا قلمه‌های نیمه رسیده در فصل تابستان امکان‌پذیر است. قلمه ها را باید اوایل تابستان تا اواخر پاییز تهیه نمایید .

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید