معرفی علف جارو

سلام دوستان خسته نباشید در خدممتون هستم با یک مقاله ی دیگه در باره علف جارو.درختچه‌ای همیشه‌سبز با برگ‌های کوچک فلس مانند به رنگ سبز تیره تا خاکستری است که شاخه‌های درختچه که به شکل تپه‌ای یا پهن‌شونده رشد می‌کند را می‌پوشانند. گل‌های زنگوله‌ای شکل به طول 4 متر در نوک شاخه‌ها و در اواسط تابستان تا اواخر پاییز ظاهر می‌شوند. گل‌ها به رنگ صورتی، بنفش و ارغوانی و نیز سفید دیده می‌شوند. دارای بیش از 500 واریته است که همگی برای استفاده به عنوان گیاه پوششی مناسب هستند. انواعی از آن که به عنوان گیاه پوششی استفاده می‌شوند شامل ‘Aurea’ با گل‌های ارغوانی در پاییز، ‘David Eason’ با گل‌های ارغوانی در پاییز، ‘Mrs.Ronald Gray’ با گل‌های ارغوانی متمایل به قرمز با ارتفاع 7 سانتی‌متر و ‘Nana’ با ارتفاع 10 سانتی‌متر و گل‌های بنفش است.(قدیما این گیاه از همان گونه ی درختچه ی اریکا بوده ولی اخیرا این دو گونه به خاطر نوع فلس ها از هم جدا شدند)

معرفی گل علف جارو (زنگوله‌ای)

نیازها: علف جاروب به سرما مقاوم بوده و نیاز به خاک اسیدی، مرطوب و با زهکشی خوب دارد و مناطقی را که دارای تابستان مرطوب و خنک هستند را ترجیح می‌دهد. با آبیاری منظم بطوریکه خاک هرگز خشک نشود می‌توان آن را در مناطق با تابستان خشک پرورش داد. همراه با آبیاری منظم، کاربرد کودهای اسیدی در اواخر زمستان و دوباره در اواخر بهار توصیه می‌شود. در نواحی با تابستان داغ گیاه Erica که به آن شباهت دارد بهتر رشد می‌کند.

افزایش: از طریق کاشت قلمه‌های نیمه رسیده در اواسط تابستان، یا تقسیم بوته در پاییز یا اوایل بهار و نیز از طریق خواباندن شیاری شاخه در بهار قابل افزایش است.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست