معرفی

صدتومانی، این گل کلاسیک و زیبا، سالهاست که زینت بخش باغچه‌های خانه‌هاست. آن فقط به کمی مراقبت نیاز دارد تا حس شادی و طراوت را به محیط هدیه کند.
اگر دوست دارید گیاهی بکارید که مدت طولانی از آن لذت ببرید، صدتومانی گل موردنظر شماست. این گل زیبا می‌تواند تا ۱۰۰ سال پس از کاشته شدن هم باطراوت بماند و به گلدهی ادامه دهد!

گل پیونی در دسته گل نیز جلوه ای خاص دارد،
اگر قصد خرید دسته گل را دارید از تازه بودن گل ها مطمین شوید و گل ها را دور از دستگاه‌های تهویه هوا قرار دهید.
پیونی متعلق به آسیا، جنوب اروپا و شمال غربی آمریکاست. جالب است بدانید پیونی سفید، از قدیمی­ترین و اصیل­ترین گیاهان طب سنتی چینی است، آنها از این گل برای درمان بیماری‌هایی مثل تشنج استفاده می‌کردند.
حال با گلمون همراه باشید تا پس از معرفی گل پیونی ، به روش کاشت و نماد و معانی آن بپردازیم.

تاریخچه

تاریخچه این گل به چین باستان برمی­گردد. صدتومانی به دلیل خواص ریشه و گلبرگ‌های خود بارها و بارها در آنجا پیوند زده شده است. چینی‌ها ریشه آن را می‌خوردند چون معتقد بودند در درمان و پیشگیری از تب بسیار مفید است.
پیونی منحصرا در چین مانده بود، تا سال ۱۷۸۴ که در اروپا هم کشف شد. نام پیونی، به “پین” شاگرد اسقلبیوس برمی‌گردد. اسقلبیوس یکی از الهه‌های یونانی، الهه طب و داروی یونان باستان بود. وقتی پلوتو در یک مشاجره با هرکول زخمی شد، پین برای درمان آن از یک گیاهی استفاده کرد. این گیاه در کوه المپوس رشد می‌کرد و به افتخار کاشفش، پین، پیونی نامگذاری شد.

نماد و معنی

وقتی شما این گل را به فردی هدیه می‌دهید، در واقع با این حرکت شکوه، عشق، پافشاری، شادی و سلامت را به او هدیه می‌دهید.
پیشنهاد می کنید مطلب روش نگهداری گل شاخه بریده را نیز مطالعه کنید تا در صورت هدیه گرفتن بتوانید به خوبی از آنها نگهداری کنید.
پیونی مثل هر گلی نیست؛ کافی است گلهای آن باز شود تا زیبایی و لطافت واقعی آن آشکار شود. پیونی پرچم دار گلهای عاشقانه هم هست! به دلیل گل بزرگ و عطر خوشش، یکی از گلهای رومانتیک به شمار می‌رود.

 

معرفی گل صدتومانی (پیونی)

انواع

پیونی یک گل تابستانه است و فقط در همان‌ ماه‌ها قابل دسترسی است.با توجه به شرایط آب و هوایی، مناطق جنوبی اروپا کمی زودتر از تابستان از این گل استقبال می‌کنند. همه پیونی را به رنگ صورتی می‌شناسند، اما پیونی در رنگ‌های دیگری مثل قرمز تیره، مرجانی، صورتی پررنگ، سفید و زرد هم وجود دارد. علاوه بر رنگ، انواع مختلف پیونی در تعداد و نوع گلبرگ هم با هم متفاوت اند. آن‌ها می‌توانند تکی، دوتایی و یا چندتایی روی یک ساقه قرار بگیرند.

سمی بودن

بذر و ریشه پیونی سمی است. در واقع اگر در مقیاس زیاد خورده شود عوارض گوارشی و افزایش تپش قلب در پی خواهد داشت.

روش کاشت و نگهداری

اگر قصد دارید پیونی را به صورت شاخه‌ای تهیه کنید، گلهایی را انتخاب کنید که ساقه‌های استوار و محکمی دارند. به محض اینکه به منزل رسیدید، آن‌ها را در گلدانی پر از آب قرار دهید و در محیط خنک از آن نگهداری کنید.

اگر گیاه کاشته شده پیونی را تهیه کرده اید، در تابستان هفته ای یکبار و به اندازه چند سانتی‌متر از روی خاک را خیس کنید. در پاییز، ساقه را تا روی خاک ببرید. اگر می‌خواهید پیونی های بیشتری داشته باشید، پاییز زمان آن است که آن را قلمه بزنید. بعد از اتمام زمستان، به آن کود کافی اضافه کنید.

معطر بودن

پیونی گلی معطر است. عطر آن می‌تواند شیرین، شبیه به گل رز و یا حتی تند باشد. البته همه انواع پیونی معطر نیستند. رنگ سفید و صورتی آن عطر بیشتری نسبت به سایر انواع دارند.

موارد مصرف

پیونی برای درمان نقرس، آرتروز، تب، سندروم پیش از قائدگی و بیماری‌های تنفسی استفاده می‌شود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید