معرفی بابونه

گل بابونه به علت عطر خوبش بسیار محبوب است. بدون شک این گل، پرکاربردترین گل آرامش بخش در دنیای غرب است. مثلا آنها از بابونه برای تهیه چای و دم نوش بسیار استفاده می‌کنند.

بابونه متعلق به اروپا، شمال آفریقا و مناطق گرم آسیاست. گل بابونه بسیار معطر و خوش‌بوست؛ در واقع عطر آن مخصوص خودش است و با سایر گلها متفاوت است.
گل بابونه از گلبرگ‌های سفید و مرکزی زردرنگ تشکیل شده است. بابونه گل ملی کشور روسیه است. بابونه به طرز گسترده در تهیه دارو و اقلام معطر و آرایشی کاربرد دارد.
با گلمون همراه باشید تا معرفی گل بابونه ،نماد و موارد مصرف آن را بدانید.

تاریخچه

نام لاتین بابونه، chamomile  است. این کلمه برگرفته از واژه ای یونانی و به معنی “سیب زمین” است. داستان ان به مصر باستان برمی‌گردد، جایی که دم کرده آن به عنوان درمانی برای سرماخوردگی استفاده می‌شده است. رومی‌ها از بابونه به عنوان نوشیدنی و حتی عصاره‌ای برای  بخور هم استفاده می‌کردند.

نماد و معنی

بابونه نماد انرژی، تحمل سختی‌ها و تشویق کردن است.

انواع

امروزه برای راحت‌تر شدن دسته بندی بابونه، بخصوص برای مصرف خوراکی، آن‌ها را در دسته بابونه رومی و بابونه آلمانی قرار می‌دهند.
هر دو نوع شامل روغنهای اصلی و آنتی اکسیدان‌های مفید هستند و به بدن برای بازسازی و کسب انرژی کمک می‌کنند.

معرفی گل بابونه

سمی بودن

بابونه برای انسانها سمی نیست. اگرچه تا کنون خطر خاصی توسط بابونه برای حیوانات خانگی ذکر نشده است، اما بهتر است مواظب باشید که آنها بابونه را نخورند؛ چون ممکن است دچار عوارض گوارشی شوند.

روش کاشت و نگهداری

بابونه را از طریق تقسیم ریشه و یا کاشت دانه می‌توان پرورش داد. بذر بابونه را در بهار بکارید.
بابونه برای رشد به نور زیاد خورشید، خاک غنی و زه‌کشی شده و کود نیاز دارد. بهتراست خاک آن شنی و کمی اسیدی باشد.
آن را به میزان کافی آبیاری کنید، طوری که هرگز خاک آن کاملا خشک نشود. بعد از پایان گلدهی، گیاه را ببرید تا برای گلدهی سال بعد آماده شود.

معطربودن

بابونه بسیار معطر است. عطر آن شیرین و کمی شبیه به عطر سیب است.

مواردمصرف

از بابونه استفاده‌های زیادی می‌شود.بابونه معطر است و خاصیت دارویی فراوانی دارد، پس بعید نیست که ده‌ها خاصیت برای ان ذکر کنیم!
از عطر خوش بابونه در صنعت عطرسازی و از روغن آن در صنعت آرایشی استفاده می‌شود.
دم نوش بابونه برای بهبود کیفیت خواب، تسکین دادن درد معده، عوارض قائدگی، درمان بواسیر، سرما خوردگی، کنترل دیابت و عملکرد ضدسرطانی استفاده می‌شود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست