علف طلایی گیاهی زیبا و زینتی است که رنگ برگهای آن زرد و طلایی است. از گیاهان گلدار می‌باشد. جزء خانواده مینا است. گیاهی چندساله است که به دلیل شرایط اقلیمی در برخی مناطق به صورت یکساله کشت می‌شود. علف طلایی گونه‌ های مختلفی دارد که برای استفاده چمنزار، دشت و … مناسب می‌باشد.

ساقه و برگهای این گیاه معمولاً به رنگ سبز روشن می‌باشد. ساقه این گیاه راست که در قسمت فوقانی آن انشعابات زیادی وجود دارد. گلهای کوچک تجمیع شده و خوشه‌ ای مانند دارد که در انتهای ساقه و شاخه گیاه ظاهر می‌شود گلهای این گیاه نیز به رنگ طلایی می‌باشد. با استفاده از این گیاه طبیعت و محل زندگی شهری خود را زیبا و دلنواز کنید.

طریقه کاشت بذر علف طلایی:

علف طلایی از طریق بذر تکثیر می‌شود. در کشت بذری پس از تهیه بذر آن را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید. سپس بذرها را در خاک نرم و سبک در عمق مناسبی بکارید. پس از کاشت بذر روی آن را با لایه نازکی از خاک نرم و کود بپوشانید طوری که بذر پنهان شود. پس از انجام این مراحل گیاه را آبیاری کنید طوری که مرطوب شود. تا زمان جوانه زنی گیاه را هر روی آبیاری کنید تا مرطوب بماند. پس از گذشت یک تا  چهار هفته بذر جوانه می زند و گیاه شروع به رشد می‌کند. این گیاه رشد آسانی دارد و به سرعت رشد می‌کند و محیط زندگی شما را زیبا و چشم‌نواز می‌کند طوری که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

آبشار طلایی (علف طلایی)

ارتفاع علف طلایی:

ارتفاع این گیاه بین 10 تا 90 سانتیمتر می‌باشد.

فاصله کاشت بذر علف طلایی:

فاصله کاشت بذر بین 30 تا 50 سانتیمتر می‌باشد.

عمق کاشت بذر علف طلایی:

عمق کاشت بذر 50 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد علف طلایی:

برای رشد به خاک سبک، غنی و حاصلخیز نیاز دارد.

دمای مورد نیاز علف طلایی:

دمای مناسب برای رشد این گیاه 15 تا 25 درجه سانتی گراد می‌باشد. در برابر شرایط اقلیمی مقاوم است. سرما و گرما را تحمل می‌کند.

زمان گلدهی علف طلایی:

گلدهی این گیاه فصل بهار و تابستان می‌باشد.

مقدار آبدهی علف طلایی:

به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور علف طلایی:

از گیاهان آفتاب دوست می‌باشد که برای رشد به نور زیاد خورشید نیاز دارد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید