کاکتوس چه زمانی گل میدهد؟!
کاکتوس چه زمانی گل میدهد؟!

کاکتوس چه زمانی گل میدهد؟!

بسیاری از گونه های گیاه کاکتوس تنها به خاطر بدنه سبز رنگ و شکل ظاهری خود مورد توجه قرار می گیرند. آن دسته از گونه هایی که ممکن است گل بدهند به طور ویژه ای مورد توجه قرار می گیرند و به همین دلیل بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد؟

بسیاری از گونه های گیاه کاکتوس تنها به خاطر بدنه سبز رنگ و شکل ظاهری خود مورد توجه قرار می گیرند. آن دسته از گونه هایی که ممکن است گل بدهند به طور ویژه ای مورد توجه قرار می گیرند و به همین دلیل بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد؟ هم چنین بد نیست بدانید که گل های کاکتوس با گلبرگ هایی که دارای رنگ هایی درخشان و کیفیتی خیره کننده هستند، از نظر اندازه بزرگ هستند. بعد از این که پاسخ به این سوال که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد را دریافتید، بد نیست بدانید که رنگ های شکوفه های گل های گیاه کاکتوس از رنگ سفید خیره کننده تا تقریبا همه ی رنگ های طبیعت، حتی طیف های مختلف رنگ آبی و حتی رنگ سیاه را نیز در بر می گیرد. شما اغلب چندین رنگ مختلف را می توانید در یک گل کاکتوس مشاهده کنید. بیشتر گونه های کاکتوس ها در فصل بهار شکوفه می زنند و در طول روز شکفته می شوند. بعضی از گونه های مختلف گل کاکتوس در طول شب گل می دهند و همینطور توسط خفاش ها یا پروانه ها گرده افشانی می شوند. گل های کاکتوس اغلب تنها فقط یک روز عمر می کنند.

شکوفه های بهاری:

پیش از این که به این سوال که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد بپردازیم، به معرفی بعضی از گونه های کاکتوس که در فصل بهار شکوفه می زنند می پردازیم. آن دسته از کاکتوس هایی که در گرمای فصل تابستان گل می دهند، نمونه های مهم و مفیدی هستند که مقدار قابل توجهی از آب را ذخیره کرده اند. رطوبت ذخیره شده به این دسته از گونه های کاکتوس کمک می کند تا با بالا رفتن درجه حرارت هوا در طول روز و افزایش تابش خورشید، به شکل ایمن تری شکوفا شوند. گونه کاکتوس ساگواروس، که در مناطقی از کشور ایالات متحده آمریکا می روید، در شرایط خیلی سخت و طاقت فرسا، به دلیل داشتن شکوفه های بسیار زیبای خود که در طول شب برای انجام عمل گرده افشانی توسط خفاش ها باز می شوند، مشهور است. این گیاه های شگفت انگیز، که گاهی حتی بین 40 تا 60 فوت ارتفاع دارند، حتی تا سن 40 تا 50 سالگی نیز شروع به گل دهی نمی کنند. تا این جا دریافتید که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد. در ادامه محتوا به بررسی بیشتر پاسخ این سوال که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد می پردازیم و گونه های دیگر کاکتوس را بررسی می کنیم. گونه کاکتوس ساگوارو (Carnegiea gigantea) که ارتفاع آن به 30 تا 50 فوت نیز می رسد، در اواسط ماه مه تا اواسط ماه ژوئن شکوفه می زند که در آن زمان دمای هوا در صحرای بومی سونوران به طور مرتب حتی از 100 درجه فارنهایت نیز بالا تر می رود. این گیاه دارای بسیاری از بخش های گل دار و مومی است که اطراف شاخه های آن را محاصره می کنند. گونه کاکتوس های بشکه ای سنگین (Ferocactus spp.) یکی دیگر از انواع کاکتوس ها است که بسته به نوع آن ، از فصل بهار تا فصل تابستان با داشتن گل های زرد ، نارنجی و یا قرمز روشن شکوفا می شود. گونه ی کاکتوس بشکه ای Fishhook (Ferocactus wislizeni) در مناطقی از ایالات متحده آمریکا حتی تا ارتفاع 5 فوت نیز رشد می کند. این گونه از گیاه کاکتوس شکوفه های زرد رنگی را تولید می کند. همچنین برای طول عمر بیشتر کاکتوس می بایست اصول نگهداری و تقویت کاکتوس را رعابت کنید.

شکوفه های پاییزی

در ادامه ی پاسخ به این سوال که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد، به بررسی شکوفه های پاییزی گل کاکتوس می پردازیم. اگر شما هم دوست دارید که بدانید کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد، ادامه ی محتوا را مطالعه کنید. بعضی از کاکتوس ها در شب گل می دهند که این موضوع، گیاهان را قادر می سازد در طی ماه های گرم سال بتوانند آب را در بافت های خود ذخیره کنند. گونه کاکتوس سیب پرو (Cereus repandus) دارای یک نوع گل به شکل پروانه می باشد. شکوفه این گیاه به شکل ترومپت و به قطر 5 اینچ می باشد و هم چنین دارای عطری شیرین است. کاکتوس سیب در بهار شکوفا می شود و حتی می تواند بارها شکوفه دهد. گل این گیاه به رنگ آبی و به رنگ سبز است و به شکل یک ستون حتی تا ارتفاع 20 فوت رشد می کند و شاخه دار می شود. این کاکتوس که در منطقه 9 USDA رشد می کند به حفاظت از سرما احتیاج دارد که این کار سخت است. شکوفه شب شکوفه (Hylocereus Undatus) یک گل بزرگ بزرگ سفید گرده دار پروانه شکل دارد. در بهار و تابستان شکوفه هایی روی ساقه های مسطح شکسته این گیاه که شبیه برگ های بلند و باریک هستند شکوفا می شود. این کاکتوس به دلیل میوه های بیضی شکل و قرمز رنگی که به dragonfruit معروف است کشت داده می شود. کشت این گیاه سخت است شاید دانستن این که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد پرسش شما هم باشد. پس به ادامه مطلب توجه کنید. کاکتوس کریسمس : کاکتوس آشنای کریسمس فصل شکوفه دهی خود را مثل اسمش در زمان کریسمس آغاز می کند. کاکتوس کریسمس (Schlumbergera truncata) با داشتن یک ساقه مسطح و برگ مانند، در جنگل های گرم سیری جنوب شرقی برزیل رشد می کند. اکنون بسیاری از گونه های هیبریدی به وجود آمده اند، که با شکوفه های قرمز، سفید، صورتی، بنفش، و هلویی رنگ خود معمولاً در زمستان شکوفا می شوند. کاکتوس کریسمس هنگامی که در خانه رشد داده می شود، برای شکوفا شدن در زمان کریسمس به شب هایی خنک و بیش از 13 ساعت تاریکی در طول 24 ساعت روز نیاز دارد. این کاکتوس کاکتوس شکرگزاری نیز خوانده می شود، زیرا می توان با دستکاری کردن شرایط محیطی آن کاری کرد که این گیاه در ماه نوامبر شکوفا شود. در این محتوا تلاش شد به این سوال که کاکتوس بعد از چند سال گل می دهد پاسخ داده شود.

 

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید