چگونگی نگهداری گیاهان آپارتمانی
چگونگی نگهداری گیاهان آپارتمانی

چگونگی نگهداری گیاهان آپارتمانی

برای نگهداری از گل آپارتمانی بایستی مثل هر کار دیگر یکسری اصول و قوانینی را چه سخت یا آسان رعایت کنید. اصول نگهداری گل آپارتمانی مانند یک نوزاد می ماند نمیتواند نیاز خود را بیان کند و حتی مثل نوزاد نمیتواند گریه کند تا نظر شما را به خود جلب کند، بنابرین باید به آنها خیلی توجه کرد و نیاز های آنها را برطرف کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با یک سری از نکات مربوط به نگهداری از گل آپارتمانی، آشنا کنیم پس اگر خرید گل آپارتمانی انجام دادید یا قصد آن را دارید با ما همراه باشید.
1) آب، اصل اول نگهداری از گل آپارتمانی

یکی از اصول نگهداری گل آپارتمانی، آب می باشد و بایستی آبیاری صورت بگیرید اما زمان آبیاری بسیار مهم است و نباید آن را فراموش کنید. برخی از انواع گل آپارتمانی مثل کاکتوس جود دارند که نیاز کمتری به آب دارند و در عین حال برخی دیگر وجود دارند که به آبیاری بیشتری نیاز دارند. ولی در هر صورت توجه داشته باشید که آبیاری کم یا آبیاری بیش از حد گل آپارتمانی موجب پوسیده شدن آنها می شود. اگر میخواهید از گل آپارتمانی خود به خوبی نگهداری کنید در هنگام خرید گل آپارتمانی میزان آب مورد نیاز گیاهان را بپرسید.

نکته ای که معمولا برای آبیاری همه ی انواع گل آپارتمانی ها وجود دارد این است که زمانی که خاک درون گلدان خشک است باید آبیاری شود. توجه داشته باشید میزان آب نیز نباید آنقدری باشد که از گلدان سریز کند. اگر به گل خود زیاد آب بدهید به جای اینکه جذب گل شود از انتهای آن خارج می شود زیرا گل نمیتواند حجم زیاد آب را جذب کند. بنابرین میزان آبیاری گل آپارتمانی باید به مقداری باشد که خاک گل را مرطوب کند.
۲) نور، اصل دوم نگهداری از گل آپارتمانی

یکی دیگر از مهم ترین اصول نگهداری گل آپارتمانی نور می باشد. معمولا همه گل و گیاهان عاشق نور هستند. همان طور که قبلا گفته شد گیاهان مختلف به نور های مختلفی نیاز دارند پس بایستی حواستان به نور مورد نیاز گیاهتان باشد. برخی از گیاهان به نور مستقیم نیاز دارند بنابراین بایستی در مقابل نور مستقیم قرار بگیریند، برخی دیگر وجود دارند که از نور مستقیم خوششان نمی آیند و باید پشت پنجره باشند.

این ریزه کاری های کوچک و در عین حال مهم در نگهداری از گل آپارتمانی بایستی رعایت شود‌. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نور خورشید در فصل های مختلف تغییر می کند به همین خاطر بایستی حواستان به تغییر فصل نیز باشد تا برگ های گیاهانتان پژمرده و بی رمق نشود. بنابراین بعد از خرید گل آپارتمانی بپرسید به چه نوع نوری نیاز دارد.

زیرا که برخی دیگر از گل ها وجود دارند که عاشق سایه هستند و اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند، برگ هایشان می سوزد و همین طور نور کم برای گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند نیز موجب کمرنگ شدن و یا زرد شدن برگهای آنها میشود. اگر جرو گیاهانی باشد که گل می دهد در نور کم گل های کمتری می دهد.

چگونگی نگهداری گیاهان آپارتمانی
چگونگی نگهداری گیاهان آپارتمانی

بنابراین بعد از خرید گل آپارتمانی به نوری که نیاز دارند بسیار دقت کنید.
۳) خاک، اصل سوم نگهداری از گل آپارتمانی

یکی دیگر از نیاز ها و اصول نگهداری گل آپارتمانی، نیاز به خاک است. باید توجه داشته داشته باشید که هر از گاهی خاک گلدان گیاهان را بایستی عوض کنید. اگر هم مدت طولانی است که خاک گلدان را عوض نکرده اید باید به کم شدن مواد مغذی موجود در آن توجه کنید. نگهداری از گل آپارتمانی با خاک بدون کیفیت پس از گذشت مدتی از طراوت و تازگی گل کم می شود و حتی ممکن است به طور کامل از بین برود.

البته شما می توانید با اضافه کردن کود و مواد مغذی زمان از بین بردن گیاه ها را به عقب تر بیاندازید و با این کار زمان بیشتری برای عوض نکردن خاک گل بخرید ولی توجه داشته باشید که بهتر است بعد از مدتی خاک آن را به طور کامل عوض کنید و گلدان آن را بشورید با این کار باکتری هایی که در خاک یا گلدان وجود دارد از بین می رود و گل آپارتمانی شما نفسی تازه می کشد.

بنابراین در هنگام خرید گل آپارتمانی به این نکته توجه کنید. نکته دیگری که وجود دارد این است که اگر گیاه شما به فضای بیشتری نیاز دارد بهتر است از یک گلدان بزرگتر بعد از عوض کردن خاک استفاده کنید.

 

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید