چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!
چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!

شاید مهم ترین مزیت مربوط به استفاده از گیاهان آپارتمانی در منزل، توسعه بخشیدن به حس زیبایی و طراوت در درون ماست. اما این که در فضای هر خانه ای، محیطی کاملا پرت و خالی وجود دارد که مهمان با دیدن این فضا، به احساس ناخوشایندی می رسد، بهترین حالت این است که با استفاده از دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی و چیدمان گیاهان آپارتمانی، این فضا را پوشش دهیم تا دیگر کسی متوجه این پرت و یا ساخت و ساز معیوب نباشد.

اجرای این مساله خود نیاز به تخصص دارد، این که از چه نوع گیاهی؟ در کجای خانه؟ به چه نحوی چیدمان داشته باشد؟ تا بتوانیم در این فضای پرت استفاده کنیم خود نیاز به تجربه دارد که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

1- بهره گرفتن از دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی باعث ایجاد سایه در طول روز، در محیط خانه می شود. زمانی که نور خورشید به گل برگ های گیاه می تابد سایه ای ایجاد می شود و این سایه در محیط داخلی منزل نمایان می شود و این مساله باعث چشم اندازی زیبا در منزل می گردد.

2- هم چنین دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در منزل حس خودمانی بودن را افزایش می دهد و این مساله می تواند به پذیرایی های شما برای مهمان بسیار موثر باشد و شما هم احساس راحتی کنید.

3- مسلما استفاده از گیاهان زینتی و زیبا در محیط منزل باعث می شود که افراد در مدت زمان بیشتر و با آرامش خاص در محیط خانه حضور داشته باشند.

اما برای دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی، بهتر است از گیاهانی استفاده کنیم که آلودگی محیط را کاهش دهد. معمولا افراد در طول روز با خود مواد مضری را به داخل آپارتمان می کشانند پس چه بهتر است از گیاهانی استفاده کنیم که هوای محیط آپارتمان را تصفیه کند. در حال حاضر گیاهان آپارتمانی که دارای چنین خاصیتی هستند شامل، بنفشه آفریقایی، ارکیده، عبایی و کاکتوس ها هستند.

یکی از بارزترین گیاهان آپارتمانی که مورد استفاده قرار می گیرد شمعدانی است. زیباترین حالت ممکن برای این که گلدان پر از گل شود و برای این کار می بایست از روش قلمه زنی استفاده کنید. پس از انجام دادن این کار و ریشه دار شدن شمعدانی می توانید آن را به گلدان مخصوص منتقل کنید.
جهت دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی معمولا از دو مدل استفاده می شود:

1) گیاهانی که مواد غذایی خود را از خاک می گیرند.

2) گیاهانی که این مواد غذایی را از خاک و شن می گیرند.

بهترین حالت نمایش برای گیاهان هوازی استفاده از گوی های آویزان طبیعی و برای گیاهانی که از خاک تغذیه می کنند استفاده از گلدان های کریستالی و سنگ بلوری است. نگهداری از این مدل از گیاهان آپارتمانی بسیار ساده است و در هفته تنها یک ساعت آن را در آب قرار دهید.

اگر در محیط آپارتمان شما نور کافی وجود ندارد می توانید از کاکتوس ها استفاده کنید که هم زیبایی منحصربفردی دارند و هم این که تحمل خشکی را دارند.

هم چنین استفاده از گلدان های شیشه ای، زیبایی کار را دو چندان می کند و باعث می شود که یک گیاه ارزان و معمولی را تبدیل به گیاهی گران قیمت و تزئینی کند، پس استفاده از گلدان های مخصوص می توانید زیبایی دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی را دو چندان کند.

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!
چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!

در این مقاله به صورت کامل در ارتباط با مزایا و هم چنین نحوه چینش دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی صحبت کردیم. حال میخواهیم با قسمت های مهم خانه را که معمولا در آن گل و گیاه قرار میدهید را باهم بررسی کنیم.
بخش های مهم جهت چیدمان گلدان طبیعی در منزل

این که چه قسمت هایی از خانه خود را به وسیله چیدمان گلدان طبیعی در منزل آراسته کنیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولا بخش هایی از خانه می بایست مورد توجه قرار گیرد که بیش تر جلوی چشم است و افرادی زیادی به محض وارد شدن به منزل شما با آن روبه رو می شوند و یا این که زمان زیادی را در این قسمت از منزل شما می گذرانند.

چیدمان گلهای اپارتمانی در منزل را در شش محل از خانه می توان تقسیم بندی کرد که در شکل نشان داده شده اند؛ با احتیاط می توان گفت که این شش محل نگهداری جاهایی هستند که شما هم ممکن است گیاهان خود را در آنجا نگه دارید. به کلمه «ممکن» توجه کنید.
1) آشپزخانه

می توانید با استفاده از دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه، علاوه بر ایجاد حس زیبایی و طراوت در منزل، فضای داخلی آشپزخانه را بر روی مهمان خود بپوشانید و این یکی دیگر از کاربردهای اصلی گیاهان آپارتمانی است.

معمولا فضای زیادی از هر آشپزخانه خالی است و می توانید برای قرار دادن گیاهان کوتاه و بلند در این قسمت، این مانع را ایجاد کنید و هم چنین فضای زیباتری را به محیط منزل خود اضافه کنید.

این بخش از هر منزل به خصوص برای صاحبان آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است بهترین چیدمان گل های طبیعی را انتخاب کنید که با رنگ میز نهارخوری و فضای آشپزخانه هماهنگ باشد. اشاره کردیم بهترین قسمت برای انتخاب گلدان طبیعی در آشپزخانه بر روی میز نهارخوری است، چون در حین غذا خوردن می توانیم از این موهبت های طبیعی لذت ببریم و هم این فضای آشپزخانه شما را دلپذیرتر می کند.

اما نکته دیگر که در ارتباط با چیدمان گلدان طبیعی در منزل از اهمیت زیادی برخوردار است، این قضیه می باشد که از گلدان های کوچک در فضای آشپزخانه و به خصوص میز نهارخوری خود استفاده کنید تا دکوراسیون منزل شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطب نشان دهد.
2) سرویس بهداشتی و حمام

اما یکی دیگر از بخش هایی که در منزل خود می توانید از گل های طبیعی استفاده کنید،استفاده از گیاهان در سرویس بهداشتی و حمام است. شاید از نظر شما دکوراسیون به وسیله گلدان طبیعی در این نقاط بسیار عجیب باشد، ولی زمانی که اصول چیدمان گلدان طبیعی در منزل را مورد مطالعه قرار می دهیم این نکته مشاهده می شود که در تمامی نقاط منزل می توانید از زیبایی گل های طبیعی استفاده کنید. بهتر است برای این بخش از منزل، از گل های طبیعی خشک شده استفاده کنید که هم زیبایی دو چندانی دارد و هم این که از کارایی بهتر و بیشتری برخوردار است.
گلدان طبیعی در منزل
3) در اتاق خواب

از تاثیر دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب بهره بگیرید. اگر در اتاق خواب خود در طول روز مطالعه و یا کار می کنید، حتما از این مزیت استفاده کنید، اما اگر حساسیت های تنفسی نسبت به گیاهان آپارتمانی دارید این کار را انجام ندهید چون ممکن است در طول شبانه روز مشکلات تنفسی برای شما ایجاد کند.

همیشه اتاق خواب برای انسان از مهم ترین بخش های هر خانه است، زیرا قرار است که شما تمام شب را در آن جا به استراحت بپردازید و خستگی کار روزانه خود را در آن جا رفع کنید. یکی از اصول چیدمان گلدان طبیعی در منزل به خصوص برای اتاق خواب، ایجاد حس آرامش و شادی و نشاط در افراد است، هم چنین موضوعی که در چیدمان اتاق خواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این می باشد که فضای درون این اتاق همیشه خوش بو باشد و شما بتوانید در طول شبانه روز با استشمام این بوی خوب، خواب بهتر و استراحت کامل تری داشته باشید.
4) بالکن

یکی دیگر از مناطقی که در آپارتمان وجود دارد، تراس است و حتما می بایست این قسمت از محیط خانه را با گل و گیاهان زینتی تزئین نمود. چون آپارتمان ها فاقد حیاط است پس از تراس برای دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی استفاده می کنیم.

برخی از منازل دارای فضای بالکن و تراس هستند و برای این که به بهترین شیوه ممکن بتوانید فضای خارجی منزل خود را آراسته کنید از زیبایی گل های طبیعی در این بخش استفاده کنید. اصول چیدمان گلدان طبیعی در منزل، این نکته را بیان می کند همیشه به دنبال بهترین ایده ها برای هر بخش از منزل خود باشید. در قسمت بالکن منزل بهترین حالت این است از گل هایی استفاده کنید که در خاک قرار می گیرند و به هیچ عنوان از گل هایی که بدون خاک هستند در این قسمت استفاده نکنید. هم چنین گلدان طبیعی به کار گرفته شده در این مورد می بایست با فضای بالکن یا تراس شما هم خوانی داشته باشد تا بهتر و بیشتر به چشم بخورد.
5) فضای نشیمن خانه

یکی از این بخش ها، فضای نشیمن خانه شماست. سعی کنید در این بخش از چیدمان گلدان طبیعی در منزل استفاده کنید و حال و هوای بهاری را به فضای نشیمن منزل خود اضافه کنید. بهترین حالت این است که گلدان طبیعی را بر روی میز پذیرایی قرار دهید و بهترین گل های طبیعی، به صورت لوله ای و رنگارنگ است که بیشتر به چشم می خورد.
6) راه پله

زمانی که فردی به داخل منزل شما می آید، اولین قسمتی که از داخل منزل شما رویت می کند، راه پله است، چه خوب است که با یک برنامه ریزی درست به بهترین شکل ممکن زیبایی راه پله خود را دوچندان کنیم و این کار غیر ممکن است مگر آن که گل مناسب برای راه پله خود انتخاب کنید. در این مقاله به مهم ترین نکات در خصوص چگونگی انتخاب و خرید گل مناسب برای راه پله پرداخته ایم و هر شخص می تواند با توجه به سبک و سلیقه خود از این راهنمایی ها استفاده کند.

نحوه چیدمان گلدان طبیعی در منزل

اما به تمامی بخش های یک منزل و این که از چه گل و گلدان های طبیعی استفاده کنیم پرداختیم، ولی این نکته را نگفتیم که نحوه چیدمان گلدان طبیعی در منزل به چه صورتی باشد. بهترین حالت این است در نقاط مرتفع منزل و در گوشه ها از گلدان های طبیعی استفاده کنید.

رعایت کردن این قضیه ایمنی را بیش تر می کند، یعنی این که افراد خردسال یا ناتوان نمی توانند به سادگی به این گلدان ها دست بزنند. هم چنین بر اساس علم معماری، استفاده از گلدان در گوشه و کناره های منزل بیشتر به چشم می خورد و باعث می شود که بیننده از دیدن آن لذت ببرد. پس حتما سعی کنید در ارتباط با قرار دادن گلدان های طبیعی در منزل خود از این اصول استفاده کنید.

دقت داشته باشید استفاده از گل های طبیعی به این دلیل ارجحیت دارد که نه تنها زیبایی بیش تری دارد، بلکه در هوای آلوده و پر رفت و آمد امروز شهری در ایران و سایر کشورهای دنیا، می توان از این گل ها به عنوان یک تصفیه کننده هوا در منزل خود استفاده کرد، تا به هنگام آمدن به منزل به سادگی بتوانیم تنفس کنیم و از هوای داخل منزل و استشمام آن لذت کافی ببریم. جهت خرید گیاهان آپارتمانی تصفویه کننده هوا به محصولات این بخش مراجعه کنید.

به هر حال نحوه چیدمان گلدان طبیعی در منزل نیاز به سلیقه و هنر و البته کمی تجربه دارد که شاید جمع کردن این سه شاخصه در یک فرد کار سختی باشد، پس بهترین حالت برای شما و استفاده از چیدمان گلدان طبیعی در منزل، مشاوره گرفتن از کارشناسان فروشگاه اینترنتی ما است که به بهترین شکل ممکن می توانند شما را در زمینه خرید گل و گلدان طبیعی راهنمایی کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا در بخش دیدگاه ها سوالات خود را از ما بپرسید تا کارشناسان VIP Shop در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

چیدمان گیاهان در اتاق برای ایجاد زیبایی بیشتر

معمولا فضای آپارتمان فاقد طاقچه و یا مکانی است که بتوان گلدان را در آن جا قرار داد، قرار دادن گلدان بر روی زمین هم شکل زیبایی به محیط نمی دهد، پس مناسب ترین و بهترین راه حل برای این قضیه آن است که از گلدان های دیواری استفاده کنیم که زیبایی فضا را دو چندان می کند.

بهترین توصیه درمورد چیدمان گل و گیاه در منزل برای آنکه گیاه مورد نظر شما در خانه تان جلوه بهتری داشته باشد، این است که پیش از خرید آن، محل قرار گرفتن گیاه را در خانه مشخص کنید. ممکن است لازم باشد از آنها به عنوان دکور کلی استفاده شود، یعنی با رنگ های شاد یا برگ های سبز خود به اتاق شما روح ببخشد. قبل از خرید گیاه در مورد انتخاب و نگهداری گیاهان آپارتمانی تحقیق کنید و فهرستی از گیاهان مناسبی را که شرایط نگهداری آنرا دارید را آماده کنید.

لیست خود را به گلفروشی بدهید و گیاه دلخواه خود را بخرید. این گیاهان را پس از خریداری و آوردن به خانه، در محل هایی قرار دهید که خود بیشتر تمایل دارید.

اگر از قبل جایی برای گیاه در نظر نگرفته اید انتخاب محل برای گیاهی که خریده اید کمی محدودتر می شود. به این معنا این گیاه را در هر حال باید جایی گذاشت و اگر جای مناسب یافت نشود خرید شما هم چندان سودی ندارد. بنابراین باید به دقت پس زمینه ها را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

در موارد زیاد این کار عملی نخواهد شد. دست کم انتخاب نیمی از گیاهان موجود در هر خانه از روی هوس است. بدین معنی که چون چشم خریدار آنها را گرفته است، خریداری می شوند و سپس دستورالعمل نگهداری را از فروشنده می گیرند.

در این حالت، خریدار باید محلی را در خانه برای چیدمان گلهای آپارتمانی در منزل فراهم آورد که گرما و نور مورد نیازش را تأمین کند و نیز پس زمینه آن گیاه را به طور مطلوب فراهم آورد و نوردهی به آن را هم مدنظر قرار دهد تا زیباییش جلوه گر شود.
الف) پس زمینه

برگ های رنگ وارنگ (چندرنگ) و گیاهانی که تعداد زیادی گل کم رنگ یا رنگ پریده تولید می کنند، اگر در جایی قرار گیرند که پس زمینه آن نیز کم رنگ باشد، بی روح جلوه می کنند اگر پس زمینه این گیاهان تیره باشد، جلوه آنها بیشتر است.

در مورد بسیاری از گیاهان، پس زمینه ساده، بی نقش و نگار، و بی رنگ بهترین پس زمینه است. این اصل مخصوصا برای همه گیاهان برگی سبز رنگ و نیز برای گیاهان دارای گل های با رنگ روشن، صادق است.

برای تأثیر گذاری بیشتر گیاهان، شکل و رنگ متضادی برای آنها در نظر بگیرید. اگر پس زمینه دارای خطوط موازی است می توان گیاهی را برای آن در نظر گرفت که برگ های پهن دارند و در جهت مقابل پس زمینه رشد می کنند.

برگ های کوچک گیاهان اگر در جایی قرار گیرند که الگوی پس زمینه آن پیچ در پیچ باشد، نمودی پیدا نمی کنند. این گیاهان را باید در جلو دیوار بی نقش و نگار قرار داد. گیاهان درشت برگ را باید جلو پس زمینه ای گذاشت که الگوی پیچ در پیچ دارند.
ب) نوردهی

نورافکنی بر گیاه: عبارت است از تاباندن نور از یک یا چند منبع نوری روی گیاه، از سقف یا از مجموعه ای از پایه ها. نورافکنی به گیاه دو مزیت دارد: یکی اینکه گیاهان گروه بندی شده را به صورت مجموعه ای واحد در می آورد و دیگر اینکه خصوصیات تک تک گیاهان بهتر به چشم می آید.

نوردهی به بالا: عبارت است از تاباندن نور به گیاه از یک یا چند منبع نوری از جلو گیاه. در این حالت، برگها نورانی می شوند، اما هدف اصلی این است که سایه ای جالب توجه بر دیوار نمایان شود.

نوردهی از پشت: عبارت است از تاباندن نور از یک یا چند منبع نوری از پایین و از پشت گیاه به س مت داخل اتاق. برای اجرای این نوع نوردهی به فضای کافی و به گیاه دارای برگ های بزرگ نیاز است.

برای نوردهی حیات بخش به گیاهان، لازم است از نور آفتاب یا نور فلورسنت استفاده شود. بهترین نمونه لامپ، لامپی است که از س قف یا از نورافکن بتابد، اما گرمای ایجاد شده از این منابع نوری می تواند مشکل ساز باشد. چراغ های بالای گیاه را روشن کنید، دست خود را نزدیک برگ گیاه نگه دارید. اگر احساس می کنید که دستتان گرم می شود، لامپ به گیاه نزدیک است. کمی آن را دورتر بگذارید.

قرار دادن گیاهان در جاهای متفاوت اتاق

1) قرار دادن گلدان در پنجره اتاق (چیدمان گیاهان کنار پنجره)

قرار دادن گلدان در پنجره اتاق کسانی که گیاهان خانگی را نه برای نمایش بلکه به عنوان یک چیز دوست داشتنی و سبز رنگ نگه می دارند، معمولا تاقچه پنجره را جای مطلوبی برای آنها می دانند. ردیف کردن چندین گلدان جدا از هم در پنجره، خودش نوعی استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل محسوب می شود.

از دیدگاه نمایشی و دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی، خیلی خوب است نمونه ای از گیاهان چشمگیر مثلا کوتاه قد و پرپشت را در وسط و گیاهان بلند و باریک را در دو سمت تاقچه جا داد. باید نمونه هایی را برگزید که به نور زیادتر نیاز داشته باشند، البته این گیاهان باید با بقیه قسمت های اتاق نیز هماهنگی داشته باشند. گذاشتن گیاهی کوچک و کمتر جالب توجه در پنجره ای بزرگ، نمی تواند امتیازی برای اتاق داشته باشد.

اگر پنجره رو به شرق، غرب، یا جنوب است باید به دنبال گیاهی باشید که بتواند نور مستقیم خورشید را تحمل کند. پنجره رو به جنوب به نوعی پرده نیاز دارد که از تابش خورشید در تابستان بکاهد. با نور خورشید در تابستان و گرمای بخاری (شوفاژ) در زمستان، آب دادن به این گلدان ها قصه ای بی انتهاست. اگر نمای بیرون از پنجره چندان دلچسب نیست و به نور هم زیاد نیاز ندارید می توانید از گیاهان آویزی از بالای پنجره نیز بهره برید.

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!
چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟!

2) آویزان کردن از سقف

در بررسی چیدمان گل در منزل ایرانی، گیاهان به صورت آویز هیچ راهی بهتر از این نیست که آنها را از سقف آویزان کنند. هیچ عاملی به ساقه های آبشار گونه این گیاهان آسیب نمی زند و منظره این گیاهان در وسط روز جذابیت ویژه ای دارد. این گیاهان اگر بر کف اتاق گذاشته شوند ممکن است برای بار دوم توجه کسی را جلب نکنند، اما وقتی از سقف آویزان باشند همواره به چشم می آیند.

در چیدمان گیاهان آویزی، اگر در بالای گیاهی قرار گیرد که بر کف اتاق گذاشته شده است، می تواند ارتفاع این مجموعه سبز را دو چندان کند؛ به منظره بی روح یک سمت اتاق یا اتاق پنجره رنگ مطلوب را بیفزاید یا آن قسمت ها را جالب توجه کند.

اگر سقف اتاق کوتاه است، تعداد این گلدان ها را زیاد نکنید این گیاهان نباید برای رفت و آمد مانع ایجاد می کنند.

گلجاها و گلدان ها را با دقت انتخاب کنید و مطمئن شوید قلاب می تواند وزن گلدان و خاک و آب را تحمل کند.

گیاه باید از نمونه های ظریف انتخاب شود و در اوج رویش باشد. یک گیاه عشقه گل آلود در واقع از زیبایی های محیط می کاهد.

مراقبت از گیاهان آویزی آسان نیست. دست کم آبیاری آن نسبت به گیاهی که کف اتاق قرار دارد، دشوارتر است.
3) قرار دادن گیاه روی پایه

چیدمان گیاهان روی پایه: تعدادی از گیاهان خانگی ساقه‌های معلق یا برگهای قوس دار به وجود می آورند که با منظره ای زیبا همراه است. اما اگر جای گلدان های این گیاهان، کف اتاق یا روی تاقچه پنجره باشد جلوه زیبای آنها به چشم نمی آید. جای این گیاهان در گلدان آویخته شده از سقف یا روی پایه ستون است.

می توانید پایه هایی شبیه پایه های قدیمی را بخرید (البته اگر با بقیه قسمت های خانه تان هماهنگی دارد) یا در خانه های جدید پایه های چوبی درست کنید. می توان با پیش بینی های لازم حتی چند گلدان را روی چنین پایه هایی نصب کرد.
4) رویاندن گیاهان بر سطح دیوار

گیاهان دیواری اغلب گیاهان گل دهنده (برای زیبایی بخشیدن به دیوار گچی کم رنگ) یا گیاهان رونده (برای ایجاد چهارچوب سبز پنجره ها و قاب های عکس) هستند. اما در پرورش این گیاهان مشکلات چندی وجود دارد. مثلا نمی توان رطوبت کافی را برای این گیاهان تأمین کرد.

گلدان هایشان اغلب کوچک اند یعنی به دفعات باید آبیاری شوند، و مشکل است از خاک گلدانی که در ارتفاع قرار دارد تشخیص داد که آیا به آب نیاز دارد یا نه. باید زیر گلدان هایی را انتخاب کرد که عمق بیشتری داشته باشند، چندان پر زرق و برق نباشند.
5) قرار دادن گلدان بر کف اتاق

جای گیاه بزرگ کف اتاق است. چیدمان گیاهان سنگین روی میز، دور از احتیاط است. گیاهان متمایز و چشمگیر معمولا برای کف اتاق مناسب اند. اما می توان از گیاهان دیگر نیز استفاده کرد. گیاهان گلدار و نیز گیاهان بلند رونده دارای برگ های بزرگ (مثل فیلودندرون و مونسترا) نمونه های خوبی برای گذاشتن در کف اتاق هستند.

دکوراتورها، این گیاهان را خیلی می پسندند. در اتاق های بزرگ، گذاشتن دو گلدان از یک نوع در دو سمت در ورودی، تقارن مطلوبی ایجاد می کند. اگر گلدانی را کنار در ورودی پاسیو بگذارید، مثل این است که باغچه ای به داخل اتاق آورده باشید. گیاهان مناسب برای کف اتاق باید با دقت انتخاب شوند.

گیاه باریک و بلند می تواند اتاق را بلندتر نشان دهد. گیاه کوتاه پخش شونده تأثیر معکوس دارد. باید به یاد داشت که ظرف یا‌گلدان ممکن است به قالی آسیب رساند. بنابراین در زیر آنها تکه های چوب یا چوب پنبه قرار دهید.
6) گذاشتن گیاه روی کمدهای کوتاه

گیاهان کوتاه قد را باید کمی بالاتر از کف اتاق گذاشت. برای این کار می توان آنها را در کنار پنجره، روی یکی از رجهای قفسه، یا کمد، یا یکی دیگر از وسایل خانه گذاشت. در این حالت ها باید زیر گلدانی با لبه مرتفع داشته باشید که از سرازیر شدن آب و آسیب رساندن به وسایل خانه جلوگیری شود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

فهرست