چه گل هایی سمی هستند؟!
چه گل هایی سمی هستند؟!

چه گل هایی سمی هستند؟!

امروزه بسیاری از مردم به دلیل مشغله ی زیاد خود به دنبال گل هایی با نیاز مراقبت کم دارند. زیرا این گیاهان در محیط هایی با نور کم به راحتی زنده مانده و رشد نیز می کنند. در زیر تعدادی از این گیاهان نام برده شده اند که شما می توانید آن ها را برای نگهداری در منزل خود انتخاب نمایید.

گل های سمی و علایم ان ها

گل های سمی از جمله گل هایی بوده که خوردن و در بعضی مواقع حتی بوییدن آن ها می تواند سبب بروز مشکلاتی در انسان ها شود. در میان بسیاری از گل هایی که در طبیعت وجود دارند تعدادی از آن ها سمی می باشند که در زیر به تعدادی از این گیاهان و گل ها اشاره شده است که می توانید با انها آشنا شوید تا برای انتخاب و خرید گل دقت بیشتری داشته باشید.

گل صد تومانی از گل های سمی

این گل زیبا جزو یکی از گل های سمی بوده و شیره ی این گیاه بسیار سمی و مضر می باشد. با خوردن این مواد پوست دچار تحریک و سوزش شده و ترشح بزاق دهان زیاد می شود. دیگز نشانه های مسمومیت توسط این گیاه تهوع و استفراغ بوده که معمولا به همراه سردرد و ضعف نیز می باشد. در بعضی مواقع سبب افزایش ضربان قلب شده و باعث می شود قلبتان تندتر بتپد که در این صورت باید سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

چه گل هایی سمی هستند؟!
چه گل هایی سمی هستند؟!

آنتریوم از دیگر گل های سمی

این گیاه نیز دارای برگ های سبز رنگ بوده و با خوردن ان شما دچار سوزش و تاول در ناحیه دهان خود می شوید. در صورت خوردن این گیاه باید نوشیدنی سرد مانند آب سرد نوشید و در صورت به همراه بودن درد زیاد قرص مسکن خورده شود.

گل انگشتانه از گل های سمی

این گیاه نیز از دیگر گل های سمی است که برای سلامتی مضر می باشد. این گیاه دارای گل های سفید و یا صورتی رنگ بوده که این گل به دلیل خواصی که دارد در پزشکی و برای ساخت داروهای قلبی کاربردهایی دارد. بنابراین خوردن این گیاه به دلیل داشتن اینگونه مواد میتواند مشکلاتی را از قبیل مشکلات قلبی و … را به همراه داشته باشد. از دیگر نشانه های مسمومیت به این گیاه تهوع و استفراغ می باشد.

گل ادریسی از جمله گل های سمی

این گل ادریسی نیز از دیگر گل های سمی بوده که می تواند مشکلاتی را در صورت خوردن آن ب همراه بیاورد. خارش پوست، تعرق و تهوع از نشانه های مسمومیت با این گیاه بوده که می تواند در مواقعی کما را به همراه داشته باشد. این گل نیز از دسته گل هایی می باشد که نباید سم ان وارد بدن شود و در غیر این صورت سریعا به پزشک مراجعه شود.

سیاه تخمه از جمله گل های سمی

این گیاه نیز از تیره ی گل میخک بوده و دارای کرک هایی بر روی سطح خود می باشد. خوردن این گیاه توسط دام ها سبب مرگ نا به هنگام دام ها شده و دارای نشانه هایی می باشد. از جمله این نشانه ها ریزش بزاق در حیوانات، تشنگی و قطع نشخوار و … می باشد که در نهایت به مرگ منجر می شود.

شقایق سرخ از گل های سمی موجود در طبیعت

این گل نیز در بسیاری از مزارع و زمین های مرتفع و دشت ها می روید دارای برگ ها و ساقه هایی کرک دار می باشد. این گل دارای آلکالوئید سمی روئیدین نوسکاپین بوده که منجر به بروز علایمی مانند عدم تعادل و تشنج در کسانی که این گیاه را خورده اند می شود. در بعضی مواقع این موارد می تواند منجر به مرگ گردد. بنابراین در صورت مسموم شدن سریعا به پزشک مراجعه فرمایید. بنابراین باید در صورت رویت این گل و دیگر گل های سمی نهایت دقت انجام گیرد.

کالادیوم جزو گل های سمی

این گیاه نیز از دیگر گل های سمی به شمار می آید که دارای شیره ای سمی می باشد. مسمومیت با این ماده سبب درد شدید معده شده و باعث آسیب به معده و دیگر نواحی دستگاه گوارش می شود.

دیفن باخیا از جمله گل های سمی

این گیاه نیز جزو گل های سمی بوده که دارای ماده سمی است و باعث ایجاد سوزش در دهان می شود. این ماده ی سمی کشنده نمی باشد اما باعث تنگی نفس شده و در مواقعی سبب قطع تنفس و مرگ می شود. این سم نیز سبب مشکلاتی برای فرد می شود برای مثال می تواند سبب تورم بیش از حد زبان شده که فرد به درستی نتواند صحبت کند.

سنبل از دیگر گل های سمی

این گل نیز از گل های سمی به شمار امده و دارای پیازی سمی می باشد. خوردن این گیاه مخصوصا قسمت پیاز آن بسیار خطرناک بوده و می تواند سبب بروز مشکلاتی از قبیل تهوع، تشنج و شاید مرگ شود. بنابراین در صورت بلعیده شدن سریعا باید به پزشک مراجعه گردد.

ویستریا از جمله گل های سمی

این گیاه بسیار زیبا نیز جزو دسته ی گل های سمی بوده و در بسیاری از باغچه ها نیز به چشم می خورد. تمامی قسمت های ان سمی می باشد. از علایم مسمومیت با این گل می توان به تهوع، دل درد شدید، اسهال و … اشاره نمود.

لیلی از دیگر گل های سمی

این گیاه بسیار جذاب نیز از دیگر گل های سمی بوده که گلهایی به شکل زنگوله دارد. این گل ها سمی بوده و در صورت خوردن زیاد ان ها می توانید دچار مسمومیت شوید. از علایم مسمومیت با این گل می توان به تهوع، استفراغ، گرفتگی عضلات و … اشاره نمود. در صورت بلعیدن این گل سریعا باید به پزشک مراجعه نمود تا محتویات معده را سریعا تخلیه نمایند.

خرزهره از دیگر گل های سمی

این گیاه از دیگر گل های سمی بوده که بسیار سمی است و حتی استنشاق ان می تواند سبب بروز مسمومیت و مشکلاتی گردد. از علایم مسمومیت با این گیاه می توان به تغییر در ضربان قلب اشاره نمود که در صورت بروز این مشکل پزشکان با تجویز داروهایی سعی بر عادی کردن ضربان قلب می کنند و در مواقع مورد نیاز معده را تخلیه می نمایند.

گل داوودی جزو گل های سمی

گل های داوودی دارای تنوع بسیار زیادی می باشند که این گیاه را اغلب برای دور کردن حیواناتتی نظیر خرگوش ها در باغ ها می کارند. سموم موجود در این گیاه برای حیوانات و انسان ها سمی بوده و سبب بروز مشکلاتی قبیل خارش و ورم در ان ها می شود.

فیکوس از جمله گل های سمی

این گل نیز از جمله گل های سمی به شمار می اید که دارای شیره ای سمی می باشد. این گیاه نیز کشنده نمی باشد اما می تواند سبب مشکلات پوستی نظیر خارش و تورم در انسان ها شود.

گل نرگس از گل های سمی

این گل بسیار زیبا و بسیار بسیار خوشبو که از جمله گل های سمی بوده و در اواخر زمستان و اوایل بهار می روید دارای پیازی شبیه به پیاز خوراکی می باشد که برخی ان را به جای پیاز خوراکی می خورند. پیاز این گل نیز سمی بوده و سبب بروز مشکلات و علایمی در انسان ها مانند اسهال، تهوع و .. می شود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید