چه گل هایی برای تزیین راه پله مناسب است؟!
چه گل هایی برای تزیین راه پله مناسب است؟!

چه گل هایی برای تزیین راه پله مناسب است؟!

زمانی که فردی به داخل منزل شما می آید، اولین قسمتی که از داخل منزل شما رویت می کند، راه پله است، چه خوب است که با یک برنامه ریزی درست به بهترین شکل ممکن زیبایی راه پله خود را دوچندان کنیم و این کار غیر ممکن است مگر آن که گل مناسب برای راه پله خود انتخاب کنید. در این مقاله به مهم ترین نکات در خصوص چگونگی انتخاب گل مناسب برای راه پله پرداخته ایم و هر شخص می تواند با توجه به سبک و سلیقه خود از این راهنمایی ها استفاده کند.

نکات مربوط به انتخاب گل مناسب برای راه پله

اولین نکته که می بایست در این خصوص به آن توجه کنیم، طرح راه پله شما است و این که آیا در منزل مسکونی و مستقل سکونت دارید و یا در آپارتمان زندگی می کنید. چگونگی قرار دادن گل مناسب برای راه پله، منوط می شود به خانه ای که در آن جا زندگی می کنید و این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، بسیاری از راه پله های آپارتمان های ایرانی، دارای طاقچه است، بهترین کار این است که از گلدان های کوچک استفاده کنید و گل هایی با گل برگ هایی ریز در داخل این گلدان ها قرار دهید و از آن نهایت استفاده را ببرید، یکی از مهم ترین نکات در این خصوص تناسب گلدان استفاده شده با مساحت طاقچه است و باید حتما این گلدان از طاقچه کوچکتر باشد، زیرا اگر گلدان بزرگ و نامتناسب با طاقچه استفاده کنید، خطر سقوط گلدان به سر افراد وجود دارد، پس در این مرحله رعایت نکات ایمنی امری کاملا بدیهی و ضروری به نظر می رسد.

نکته مهم در این رابطه زیبا شدن راه پله است به خصوص زمانی که از بالا به پایین و به این منظره نگاه می کنید و این اصل می تواند دکوراسیون داخلی راه پله شما را بسیار زیباتر کند و به همین دلیل گیاه مخصوص آپارتمان برای راه پله از اهمیت زیادی برخوردار است.

چه گل هایی برای تزیین راه پله مناسب است؟!
چه گل هایی برای تزیین راه پله مناسب است؟!

چگونگی قرار دادن گلدان در راه پله

اما بعد از انتخاب گل مناسب آپارتمان برای راه پله، موضوع چینش آن از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا اگر شما گل هایی کاملا زیبا و متناسب با راه پله خود انتخاب کنید اما نحوه چینش آن را به درستی بلد نباشید نمی توانید بازخورد خوبی از آن دریافت کنید، پس نحوه چینش از اهمیت زیادی در زیبایی راه پله برخوردار است.

جتما سعی کنید از گلدان هایی که استفاده می کنید، فاصله آن ها از همدیگر کاملا یکسان و متناسب باشد، به خصوص راه پله هایی که به صورت منحنی است. دور تا دور راه پله و با فاصله ای منظم از گلدان استفاده کنید. این نوع چینش به خصوص در ارتباط با راه پله هایی که دارای نورگیر است، بسیار جذاب به نظر می رسد و باعث می شود که چشم هر بیننده ای از دیدن این صحنه لذت ببرد.
انتخاب گل مناسب آپارتمان برای راه پله آپارتمان

برخی از آپارتمان ها، قسمتی دارند که می توان از این فضا استفاده کرد و آن را تبدیل به یک باغچه طبیعی کوچک کرد، حتما در این رابطه با اهالی آپارتمان صحبت کنید و در صورت رضایت آن ها می توانید این کار را برای زیبایی ساختمان خود استفاده کنید. این موضوع برای ساختمان های چند طبقه نیز اهمیت دارد. بهتر است گل هایی که در این ناحیه آن استفاده می کنید دارای گل برگ هایی بلند و تیز باشد که زیبایی راه پله شما را دوچندان می کند، هم چنین برای ایمنی بیشتر می توانید از دیوارهای شیشه ای در اطراف باغچه کوچک خود در راه پله استفاده کنید که هم کار را زیباتر می کند و هم این که ایمنی ساختمان را بیشتر می کند.

انتخاب گیاه مناسب آپارتمان در پاگرد ساختمان

انتخاب گیاه مناسب آپارتمان برای راه پله شامل تمامی بخش هایی از ساختمان که ورودی ساختمان را به خروجی آن متصل می کند. در ابتدای راه پله ساختمان قسمتی به اسم پارگرد داریم که حتما می بایست از گل مناسب برای این قسمت استفاده کنیم، انتخاب گل مناسب آپارتمان برای این بخش از ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا نخستین قسمتی که هر شخص پس از ورود به ساختمان شما می بیند، پارگرد است.

از گلدان های بزرگ در این ناحیه استفاده کنید و هر چقدر گلدان شما بزرگ تر باشد مسلما بیشتر به چشم می آید. هم چنین گلبرگ هایی پهن و بسیار بزرگ را در این گلدان ها بکارید. بهترین گل هایی که دارای چنین خصوصیاتی هستند و می توان از آن نام برد شامل، پرنده بهشتی، فیکوس معمولی، کاکتوس های بسیار بلند و درختچه بنجامین است.
باغچه دیواری بسازید

یکی از محشرترین ایده ها که در حال حاضر در برخی از ساختمان های مدرن اجراء شده است، باغچه دیواری است. به هر حال اجرای این ایده کمی سخت به نظر می رسد و نیاز به مشاوره دارد. پس حتما برای اجرایی کردن این ایده با یک متخصص که در زمینه دکوراسیون داخلی کار می کند مشورت بگیرید. این ایده نیاز به زمان و هزینه به مراتب بیش تری نسبت به بخش های دیگر دارد، اما با اجرایی کردن آن می توانید زیبایی راه پله ساختمان خود را دو چندان کنید.

ایده دیگری هم که می توان از گل مناسب برای راه پله استفاده کرد، ساختن یک باغچه زیبا در قسمت زیر راه پله است که البته کمی گران به نظر می رسد ولی هر بار که مهمان وارد منزل شما می شود با دیدن چنین صحنه ای شگفت زده خواهد شد و بدون شک شما را انسانی با سلیقه می شناسد.

این نکته اهمیت دارد که راه پله بخشی از ساختمان و مکانی است که شما در آن جا زندگی می کنید و هزینه های مربوط به تزئین این قسمت از ساختمان بسیار ارزان تر از دیگر بخش های داخلی منزل شما است و می توانید با انتخاب گیاه مناسب آارتمان برای راه پله، زیبایی زیادی را به دکوراسیون داخلی منزل خود اضافه کنید.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید