چطور گل ها را به بهترین صورت خشک کنیم؟!
چطور گل ها را به بهترین صورت خشک کنیم؟!

چطور گل ها را به بهترین صورت خشک کنیم؟!

نکاتی که در مورد نحوه خشک کردن گل طبیعی بهتر است بدانید:

به نظر شما چرا باید نحوه خشک کردن گل طبیعی را دانست؟ از مناسبت ها و جشن های کوچک گرفته تا حتی حلقه گل و دسته گل های روز عروسی، گل ها، این مخلوقات زیبا و رنگارنگ در تمامی مراحل زندگی ما وجود دارند. گل ها زیبایی بخش جشن های ما هستند. اما وقتی استفاده ما از زیبایی گل های طبیعی تمام شد، باید با آن ها چه کار کنیم؟ خشک کردن گل ها می تواند راهی برای به یاد داشتن خاطره های خوب ما باشد. به همین دلیل خوب است که نحوه خشک کردن گل طبیعی را بدانیم.

هنگامی که نحوه خشک کردن گل های طبیعی را بدانیم، می توانیم کار های زیادی انجام دهیم. اگر شما گل های طبیعی خود را خشک کنید، می توانید گل مورد علاقه خود را تا هر زمانی که می خواهید نگه دارید.

گل های خشک شده علاوه بر اینکه دوام و ماندگاری بالا دارند، می توانید از آن ها برای تزئین بخش های مختلف منزل خود استفاده کنید. می توانید گل های خشک شده را در گلدان گذاشته و بخش های خانه را با آن زینت ببخشید، مانتوی خود را با گل رز خشک شده تزئین کنید. گل های خشک شده در هر صورت به کمک شما می آیند.

برای کمک به شما در خشک کردن گل ها و آشنایی با نحوه خشک کردن گل طبیعی، در ادامه این محتوا چهار روش و مرحله مختلف را که به شما در این کار کمک خواهند کرد را ارائه داده ایم.

هم چنین جدول هایی را در اختیار شما قرار داده ایم تا به کمک آن ها بتوانید تشخیص دهید چه مدت زمانی برای خشک کردن گل ها نیاز است و الهام گرفتن از چگونگی تزئین خانه شما به کمک گلهای خشک شده ای که با استفاده از راهنمای نحوه خشک کردن گل طبیعی ما آموخته اید.

چطور گل ها را به بهترین صورت خشک کنیم؟!
چطور گل ها را به بهترین صورت خشک کنیم؟!

نحوه خشک کردن گل طبیعی:

لوازم مورد نیاز شما:

گل ها
رشته
قیچی
چوب بلند یا چوب لباسی

مرحله اول آشنایی با نحوه خشک کردن گل طبیعی، جدا کردن برگ های گل :

در ابتدا برگ های حجیم زیاد روی شاخه و خار ها و تیغ های آن را جدا کنید.

ایرادی ندارد که بعضی از برگ های ظریف و زیبای باقی مانده بر روی ساقه را از آن جدا نکنید، زیرا وجود آن ها می تواند موجب طبیعی تر شدن و حفظ زیبایی گل شما شود.

مرحله دوم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی:

گل ها را به شکل مورد علاقه خود تزئین کنید و سپس نخ یا ریسمانی را که از قبل تهیه کرده بودید را به دور آن ها بپیچید و سفت کنید. اگر طول ساقه ها خیلی بلند بود می توانید آن را با قیچی کوتاه کنید و یا حتی اگر دوست داشتید بگذارید که ساقه ها بلند باقی بمانند.

مرحله سوم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی:

انتهای دیگر ریسمانی را که بدور گل های خود پیچیده اید را به یک چوب ببندید. البته می توانید به جای استفاده از چوب حتی از وسایلی هم چون چوب رخت آویز، قلاب و هر چیز دیگری که بتوان از آن به عنوان یک پایه نگه دارنده استفاده کرد استفاده کنید. اما حتما اطمینان پیدا کنید که پایه و تکیه گاه شما می تواند گل را برای مدت طولانی نگه دارد.

مرحله چهارم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی:

پایه چوب را در محلی غیرقابل دسترس قرار دهید تا گلهای ظریف در صورت برخورد با اشیا آسیب نبینند. همچنین گل ها باید در یک محیط کاملا تاریک یا مکانی آویزان شوند که با کمترین نوری برخورد داشته باشند. هر نور مستقیم باعث از بین رفتن رنگدانه های گل ها می شود.

مرحله پنجم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی:

وقتی گل های خود را آویزان کردید ، آن ها خود به خود خشک می شوند. باید سه تا چهار هفته صبر کنید تا آن ها کاملاً خشک شوند. برای نگه داشتن گل های خود به طور کاملا طبیعی، آن ها را با اسپری های مخصوص مو اسپری کنید. اگر تصمیم دارید که آن ها را به عنوان دکور خانه خود به نمایش بگذارید ، حتماً حلقه گل های خشک شده را در محلی نگه دارید که نور مستقیم خورشید به آن ها نتابد.

نحوه خشک کردن گل طبیعی به کمک مایکروویو:

وسیله های مورد نیاز برای خشک کردن گل های طبیعی با کمک مایکروویو :

گل ها
شن و ماسه ی سیلیسی
ظرف مناسبی که بتوان آن را در مایکروویو قرار داد
یک کاسه کوچک آب

مرحله اول آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی در مایکروویو:

برگ ها را از ساقه جدا کرده و گل ها را در ظرف خود قرار دهید. بلندی های ساقه را از گل ها جدا کرده و برش دهید تا بلندی آن بتواند در ظرف قرار گیرد. حجم ظرف خود را با یک لایه نازک ماسه از جنس سیلیس پر کرده و گل ها را روی آن قرار دهید.

مرحله دوم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی در مایکروویو: روی گل های خود را با لایه ضخیمی از ماسه سیلیسی بپوشانید. گل ها را کاملاً با ماسه سیلیسی بپوشانید. اگر گل های شما کوچک هستند ، می توانید چند تا از گل های خود را در همان ظرف قبلی قرار دهید ، اما مطمئن باشید که آن ها کاملا در ماسه پوشانده شده اند و ماسه تمام سطح رویی آن ها را پر کرده است.

مرحله سوم آموزش نحوه خشک کردن گل طبیعی در مایکروویو:

ظرف حاوی گل ها را به همراه یک فنجان آب در مایکروویو قرار دهید. گرمای مایکروویو را به تدریج افزایش دهید. مراقب باشید تا گل ها کاملا خشک شوند. بسته به تراکم گل ها، این کار حدودا باید دو تا سه دقیقه طول بکشد.

مرحله چهارم:

گل ها را بررسی کنید و به مدت 24 ساعت در ماسه بگذارید

هنگامی که گلبرگ های گل خشک شدند، آن را دوباره در شن قرار دهید و بگذارید 24 ساعت باقی بمانند. این کار موجب می شود تا گل ها کاملاً خشک شود.

مرحله پنجم:

گل را از شن و ماسه جدا کرده و دانه های اضافی را که به گلبرگ ها چسبیده اند را جدا کنید. برای سالم نگه داشتن گل ها اسپری مو را به آن ها اسپری کنید. گل های خشک شده خود را به عنوان تزئینات خانه به کار ببرید. مشابه خشک کردن به کمک هوا، از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید تا از از بین رفتن رنگ گل جلوگیری شود.

مدت زمان لازم برای خشک کردن گل ها در مایکروویو بسته به تراکم گل ها متفاوت است.

 

 

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید