چطور یک گل را به زیبایی تزئین کنیم؟!
چطور یک گل را به زیبایی تزئین کنیم؟!

چطور یک گل را به زیبایی تزئین کنیم؟!

دسته گل ها همیشه دارای طرفداران زیادی بوده اند و امروزه نیز هستند و در مجالس زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. تزئین دسته گل ها از عوامل مهم دیگری است که امروزه بسیار مهم بوده و نشانگر سلیقه ی افراد می باشد. با کمی خلاقیت و صبر می توان طرز تهیه ی یک دسته گل زیبا را یاد گرفت و به دیگران هدیه داد.

تزئین حرفه ای گل از جمله کارهایی است که یاد گرفتن آن می تواند از نظر صرف هزینه برای شما منفعت داشته باشد. این کار اندکی به صبر و حوصله و خلاقیت نیاز دارد. شما با این کار می توانید دسته گل هایی بسیار زیبا را تهیه نمایید. دسته گل های زیادی با تنوع متفاوت وجود دارند که بسته به سلیقه ی هر کس می تواند متفاوت باشد. برای ساخت یک دسته گل زیبا و تزئین حرفه ای گل شما باید به نکاتی توجه نمایید که این نکات می توانند بر زیبایی دسته گل تان تاثیر زیادی بگذارند.
انواع گل های مورد استفاده برای ساخت دسته گل زیبا و تزئین حرفه ای گل

گل سرخ و یا رز برای ساخت یک دسته گل و تزیین حرفه ای گل

یکی از دسته گل های محبوب دسته گل رز می باشد که دارای طرفداران زیادی نیز بوده و می باشد. برای تزیین گل رز می توان از گل های رز و برگ های سبز استفاده نمود که در زیر نمونه های آن اورده شده اند. این گل نماد و مظهر عشق، پاکی و تقدس می باشد.

گل لاله برای ساخت یک دسته گل و تزیین حرفه ای گل

این گل زیبا که دارای تنوع و رنگ های متفاوتی نیز می باشد دارای 6 عدد گلبرگ بوده و به رنگهای صورتی، قرمز، بنفش، زرد و نارنجی وجود دارد. گل لاله یکی از گزینه های خوب برای انتخاب در تزئین حرفه ای گل محسوب می شود.

گل ارکیده برای ساخت دسته گل و تزیین حرفه ای دسته گل

گل ارکیده از دیگر گل هایی است که برای تهیه ی یک دسته گل زیبا و تزئین دسته گل مورد پسند واقع می گردد. دارای ظاهری زیبا و مورد پسند همگان بوده و این گل مظهر عشق، زیبایی و قدرت نیز می باشد. قیمت این گل نسبت به گل های دیگر گران تر بوده و جزو گل های لوکس به حساب می آید.

چطور یک گل را به زیبایی تزئین کنیم؟!
چطور یک گل را به زیبایی تزئین کنیم؟!

گل سوسن برای ساخت دسته گل و تزیین حرفه ای گل

گل سوسن نیز یک گل پرکاربرد برای تزئین حرفه ای گل به شمار می اید. این گل نشانه و مظهر پاکی بوده و در بسیاری از مجالس کاربرد دارد. گل سوسن نیز دارای تنوع و رنگ های زیادی بوده و گزینه ی خوبی برای تزئین حرفه ای گل به شمار می آید.

گل صد تومانی مناسب برای تزئین حرفه ای گل

این گل که دارای اصالتی چینی بوده دارای بوی مطبوع و رنگ های متنوع بوده و در درست کردن و تزئین حرفه ای گل دارای کاربرد های فراوانی نیز است. این گل ها بسیار زیبا دارای طرفداران بسیار زیادی می باشند زیرا علاوه بر بوی مطبوع و خوب دارای ظاهری زیبا نیز می باشند.

گل یاسمن برای ساخت یک دسته گل و تزیین حرفه ای گل

این زیبا و خوش بو که دارای کاربرد زیادی برای ساخت و تزئین حرفه ای گل است در رنگ های سفید تا زرد قابل رویت می باشد. این گل به علت داشتن ظاهر و بوی خوبش در دنیا مشهور است.

آموزش ساخت دسته ی گل و تزیین آن

تزئین حرفه ای گل کار بسیار لذت بخشی می باشد که شما می توانید با این کار حس بسیار خوبی را دریافت کرده و لذت ببرید. این کار تنها به مهارت و خلاقیت نیاز داشته و با اندکی علاقه و حوصله می توانید یک دسته گل زیبا درست کنید و ان را در گوشه ای در منزلتان قرار دهید و یا به کسانی که دوستشان دارید به مناسبت های مختلف هدیه دهید.

برای ساختن یک دسته گل به چندین موارد نیاز می باشد. اول از همه به چند شاخه گل تازه و زیبا نیاز داریم که باید دارای رنگ ها و ظاهر خوبی نیز باشند. مورد بعدی برای ساخت یک دسته گل برگ های تزیینی بوده که به دلخواه می توانید انتخاب نمایید. از دیگر لوازم مورد نیاز برای ساخت یک دسته گل روبان و کاغذ های رنگی بوده که باید به دور دسته گل ها پیچیده شوند.

1-ابتدا تمامی گل ها را در کنار هم چیده و بر اساس قد و رنگ کنار هم بگذارید و تنظیم نمایید.

2-سپس ساقه ی گل ها را به طور اریب برش دهید تا عمر گل هایتان افزایش یابد. یا می توانید به طور عمودی ساقه ی گلتان را به اندازه ی چند سانتی متر بریده که عمر ان طولانی تر شود.

3-کاغذ های رنگی را پهن کرده و ساقه ها و برگ های تزئینی را در داخل برگه هایتان قرار دهید. در ابتدا برگ ها را در کاغذ قرار داده و سپس گل ها را به طور آبشاری و طبقه طبقه در ان بگذارید.

4-بعد از اتمام چیدمان گل ها و برگ ها کاغذ را به دور آن بپیچانید و با یک روبان خوش رنگ و زیبا دور کاغذ و در قسمت دسته ببندید و یک پاپیون ساده بزنید.
آموزش ساخت سبد گل و تزیین آن

امروزه نیز از سبد های گل با گل های زیبا به طور فراوان استفاده می شود که تنوع بسیار زیادی نیز داشته و دارای طرفداران بسیار زیادی نیز می باشد. ساخت سبد و تزئین حرفه ای گل یکی از کارهایی است که به راحتی می توانید در منزل آن را انجام بدهید.

برای ساخت سبد گل به چندین وسیله نیاز دارید که در زیر آمده است:

گل ، برگ های تزئینی ، سبد چوبی و یا هر جنس دیگر ، پارچه ، اسفنج و سلفون برای ساخت یک سبد گل زیبا ابتدا باید گل هایتان را اماده کنید که این گل ها باید از طراوت و شادابی و رنگ های زیبایی برخوردار باشند. این مرحله در تعیین شکل سبد گل شما بسیار تاثیر گذار بوده و نیاز است شما با دقت ان را انتخاب نمایید. برای درست کردن یک سبد زیبا شما می توانید از انواع گل ها مانند رز، ارکیده، سوسن و یا هر گل دیگری استفاده نمایید که بسته به سلیقه ی هر شخص متفاوت است.

سپس یک پارچه با طرح مناسب را برای کف سبد خود انتخاب کرده و کف ان را بپوشانید. در مرحله ی بعد سلفون را روی پارچه ی کف بکشانید و بر روی این سلفون اسفنج خود را قرار دهید.

در مرحله ی بعد گل ها و برگ های تزئینی تان را در داخل سبد و بر روی اسفنج قرار داده و سعی نمایید گل ها را طوری بچینید که تمامی آن ها از رو به رو مشخص باشند. در آخر نیز می توانید از روبان ها ی رنگی برای تزیین سبد گل و یا تزئین حرفه ای گل استفاده نمایید.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

فهرست