فواید گل و گیاه آپارتمانی
فواید گل و گیاه آپارتمانی

فواید گل و گیاه آپارتمانی

نگهداشتن انواع گل و گیاه مناسب آپارتمان در منازل و یا محیط های کاری باعث تاثیرات مثبتی روی روح و جسم ما می شود به همین دلیل وجود آن ها در محل زندگی ضروری است. این گیاهان فواید بسیار زیادی دارند که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد. گل آپارتمانی در انواع مختلفی وجود دارد که همه ی آن ها خواص دارویی نیز دارند. از جمله خواص دارویی گیاهان آپارتمانی عبارت اند از کاهش استرس و عصبانیت، افزایش حس شادی، افزایش انرژی و در نهایت افزایش کارایی. به همین دلیل خرید گل آپارتمانی یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. گیاهانی که علاوه بر داشتن زیبایی، از مقاومت بالا نیز برخوردارند بهترین نوع گیاهان آپارتمانی هستند. بسیاری از گیاهان هستند که فضای محیط را تصفیه می کنند و باعث کاهش سر درد، خواب آلودگی و … می شوند. اگر گیاه یا گل آپارتمانی که اکسیژن می سازد در محیط کار قرار بگیرد باعث بالا رفتن کارایی کامندان می شود.

فواید گیاهان و گل های آپارتمانی:

طبق تحقیقاتی که روی گیاهان آپارتمانی انجام شده است این نتیجه بدست آمد که گیاهان می توانند تا 78% از سم هایی که در هوا وجود دارد تصفیه کنند. یعنی گیاهانی که در آپارتمان قرار می دهید دی اکسید کربنی که در هوا وجود دارد را جذب و آن را به اکسیژن تبدیل میکنند. از جمله سم هایی که در هوای محیط های بسته قرار دارد میتوان به فرمالدئیدها، مونو اکسید کربن، بنزین و … اشاره کرد که از طریق های مختلفی مثل لاک ناخن، بنزین، جوهر پرینتر، چرم های مصنوعی و … وارد هوای محیط می شوند.

با نگه داشتن گیاه مناسب آپارتمان در محیط زندگی یا کار می توانید اثرات بدی که سم های موجود در هوا روی جسم و روحتان می گذارد را کاهش دهید. مثلا نگه داشتن گیاهانی مثل بامبو، پیچک، زنبق، شیپوری و نخل مرداب می توانند تاثیرات مثبتی روی زندگی شما بگذارند.

فواید گل و گیاه آپارتمانی
فواید گل و گیاه آپارتمانی

2- بالا بردن کارایی و پایین آوردن استرس:

همانگونه که گفتیم تحقیقاتی روی گیاهان آپارتمانی انجام شده که در همان تحقیقات مشخص شد اداراتی که در ساختمان آن ها گل های آپارتمانی زیادی وجود داشت کارمندانشان کارایی بیشتر و بازده ی مفیدتری داشتند. یکی از فواید بسیار مهم گیاهان کمک به کاهش استرس و عصبانیت است به همین دلیل انتخاب یک گیاه مناسب آپارتمان تاثیر بسیار زیادی روی سلامت اعصاب و روان میگذارد. برای کاهش استرس می توانید از گیاهانی مثل بنفشه، پیچک و درفش استفاده کنید.

3- افزایش یادگیری:

جالب است بدانید خرید گل آپارتمانی مناسب و قرار دادن آن در محیط منزل باعث بالا رفتن یادگیری در کودکان می شود. طی تحقیقاتی مشخص شد کودکانی که با گل و گیاه ارتباط دارند هوش یادگیری آن ها از کودکانی که هیچ ارتباطی با گل و گیاه ندارند بیشتر است. حضور گل و گیاه در مکان هایی که کودکان در آنجا حضور دارند باعث افزایش تمرکز و گیرایی آن ها می شود.

4- افزایش شادی:

حضور گل و گیاه آپارتمانی مناسب در محیط هایی که بیشتر در آن ها حضور دارید باعث می شود حس شادی و افکار مثبت در شما افزایش پیدا کند. طبق تحقیقاتی مشخص شد بیمارانی که در بیمارستان هر روز گل ها و گیاهان را در محیط اطراف می بینند زودتر بهبود پیدا می کنند. بنابراین خرید گل آپارتمانی مزایای زیادی میتواند برای شما داشته باشد.

5- کاهش حس خستگی:

نگهداری از گیاهان آپارتمانی باعث افزایش رطوبت و کاهش گرد و غبار محیط می شود به همین دلیل مشکلاتی مثل گلو درد، سرفه، خستگی و غیره را کاهش می دهد. هم چنین این گیاهان علائم و نشانه های سرماخوردگی را 30 درصد کم می کنند.

6- کم کردن صداهای اضافی:

یکی از ویژگی های گیاهان کاهش سر و صداهای اضافه است. به همین دلیل استفاده از آن ها در نمای ساختمان باعث می شود گیاهان مثل یک عایق صوتی عمل کنند و از ورود صداهای اضافی جلوگیری کنند.

7-درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

بیشتر سرماخوردگی ها در اثر ذرات و ویروس های که از طریق هوا وارد بدن انسان می‎ شوند ایجاد می ‎شوند و مطالعات نشان می‎ دهند که گیاهان خانگی می ‎توانند خطر ابتلا به سرماخوردگی ها و بیماری های دیگر را تا 30% کاهش دهند و این امر به این دلیل است که گیاهان خانگی، هوای داخل منزل را از ذرات آلوده و ویروس ها تصفیه می ‎کنند و همچنین گیاهان خانگی با از بین بردن آلاینده های موجود در هوا مانند VOCs که یک ترکیب ارگانیک فرار است از بروز تهوع، سردرد و سایر مشکلات تنفسی پیشگیری می ‎کنند.

8- تقویت حافظه و تمرکز

داشتن گیاه خانگی در خانه ، سبب تقویت حافظه و تمرکز می شود زیرا تصوری از آرامش طبیعت در فضای بسته ایجاد می کند. با نگهداری یک گیاه آپارتمانی در محل کار می توانید به افزایش عملکرد شناختی کمک کرده و از میزان پرش افکارتان بکاهید.

9- کاهش فشار خون

گیاهان خانگی باعث کاهش استرس و در نهایت کاهش فشار خون در فرد می ‎شود. استرس، یکی از دلایل فشار خون بالا است و همچنین مراقبت از گیاهان خانگی باعث کاهش بروز بیماری های قلبی در فرد می ‎شود.

10- تسکین درد

برخی از گیاهان خانگی دارای مزایای دارویی بالایی هستند، برای مثال گیاه آلوئه ورا باعث کاهش التهاب و کاهش درد به خصوص در پوست می ‎شود.

11- پیشگیری از آلرژی

آلرژی معمولا به دلیل قرار گرفتن سیستم ایمنی بدن در معرض ماده آلرژن ایجاد می شود. برخی از افراد ممکن است نسبت به گیاه به خصوص گرده حساسیت داشته باشند و اگر سعی کنید کودکان خود را با حساسیت زدایی زودتر در معرض این گونه گیاهان قرار دهید، به آن ها در تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بروز آلرژی در آینده کمک خواهید کرد.

12- بهبود کیفیت خواب

وجود گیاهان آپارتمانی در خانه ، مشکل بی خوابی را درمان می کند. زیرا این گیاهان در شب اکسیژن آزاد می کنند هوای محیط را بهبود داده و موجب می شوند راحت تر تمرکز کرده و ذهن خود را آرام کنید و بخوابید. بسیاری از گیاهان خانگی مانند گل های مروارید باعث بهبود خواب شخص و آرام شدن ذهن در طول شب می‎ شوند.

13-افزایش بازدهی و راندمان در محیط های کاری

وجود گیاهان سبز در خانه و محل کار سبب می شود افراد کار موثرتری را انجام دهند و محیط کار شادتری داشته باشند . ازدیگر مزایای استفاده از گیاهان در محیط کار بهبود حالت روحی، کاهش روحیات منفی، کاهش حواس پرتی، افزایش خلاقیت و افزایش بازده فعالیت است.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید