انواع زیادی از گیاهان سینگونیوم وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها، سینگونیوم پودوفیلوم است.اکنون میخواهیم به معرفی گیاه سینگونیوم و انواع ان بپردازیم.
با گلمون همراه باشید تا روش نگهداری گیاه سینگونیوم ،و انواع آن را بدانید.

معرفی

برای شروع معرفی گیاه سینگونیوم باید بگوییم سینگونیوم یک گیاه هوازی است، یعنی بر روی بدنه گیاهان دیگر (اغلب درختان) رشد می‌کند و آن‌ها را به عنوان میزبان، برای داشتن تکیه گاه و زیستگاه مناسب انتخاب می‌کند. البته سینگونیوم‌ها انگل نیستند، چون صرفا از میزبان به عنوان تکیه گاه استفاده می‌کنند و اثر منفی بر روی آن‌ها ندارند.

سینگونیوم متعلق به جنگل‌های استوایی و بارانی آمریکای جنوبی و مرکزی است. مهم‌ترین مسئله برای یک سینگونیوم آپارتمانی، تغییرات نور است. آن‌ها را از معرض نور مستقیم دور نگه دارید، بهترین نور برای سینگونیوم نور کم تا متوسط است.
و سینگونیوم‌ها به میزان بالایی از رطوبت نیاز دارند.

انواع سینگونیوم

۱-سینگونیوم پودوفیلوم

سینگونیوم پودوفیلوم معروف ترین زیرشاخه از خانواده سینگونیوم‌هاست که برای نخستین بار در مکزیک، پاناما و کاستاریکا کشف شده. گاهی اوقات به او پنجه غازی هم گفته می‌شود که برگرفته از شکل خاص برگ‌های اوست. البته اسم‌های دیگری هم برای پودوفیلوم هست، اما خیلی رایج نیست. مثل برگ درخت انگور، یا نفتیتیس تریفیلا
(نفتیتیس سه تایی) ؛ که نام آخر را به طور خلاصه نفتیتیس پدوفیلوم می‌گویند.

تفاوت‌های اساسی بین گونه‌های مختلف سینگونیوم پودوفیلوم وجود دارد، که بهتر است قبل از خرید، کمی در مورد آن‌ها مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید
حال به معرفی گیاه سینگونیوم پودوفیلوم میپردازیم.

معرفی سینگونیوم صورتی

سینگونیوم پودوفیلوم ” سفید سلطنتی

این نوع سینگونیوم با برگ‌های سفید خود، نوع خاص و متفاوتی از سینگونیوم محسوب می‌شود. بخصوص که این برگ‌ها، با رگه‌هایی از سبز کم رنگ تزیین شده اند و ظاهر متفاوتی به این گیاه داده اند.

سینگونیوم پودوفیلوم ” پیکسی “

پیکسی، درست برعکس سفید سلطنتی است، یعنی برگ‌های سبزرنگ او با رگه‌های سفید تزیین شده است. این رگه‌ها از مرکز شروع شده و تا لبه‌های برگ می‌رسد. سینگونیوم پیکسی، محبوب ترین نوع سینگونیوم شمرده می‌شود، چون از بقیه انواع جمع و جورتر است و پس از مدتی رشد کردن هم حرکت نکرده و بیش از حد بزرگ نمی‌شود. در واقع رونده نیست و تغییر سایز زیادی هم نخواهد داشت.

سینگونیوم پودوفیلوم ” پروانه سفید “

برگ‌های آن تقریبا سفید است، ولی گاهی اوقات برگ سبز و یا زرد خیلی کم رنگ هم می‌توانید در آن پیدا کنید.

سینگونیوم پودوفیلوم ” زمردی “

برگ‌های این گیاه بسیار بزرگ است اما ساقه کوتاهی دارد. رگه‌هایی از سفید یا سبز خیلی روشن هم روی برگ‌های او دیده می‌شود. یک راه تشخیص این گیاه از سایر انواع سینگونیوم، تیز بودن نوک برگ‌های آن است. یک گیاه سینگونیوم پودوفیلوم زمردی جوان، برگ‌های بسیار تیزی دارد، همین موضوع تشخیص او را آسان کرده است.

سینگونیوم پودوفیلوم ” واریگاتوم “

زیر سطح شفاف برگ‌های واریگاتوم، ترشحات کرم رنگی وجود دارد که ممکن است با گذر زمان، شبیه به طرح‌هایی غیرمعمول شود. پس لازم نیست نگران شوید و این طرح‌ها را با فاسد شدن برگ‌ها اشتباه بگیرید.

سینگونیوم پودوفیلوم ” زمرد سبز “

همانطور که از اسمش مشخص است، برگ‌های بسیار سبزی دارد. این نوع از سینگونیوم پودوفیلوم، بسیار به گیاه اصلی سینگونیوم در طبیعت شبیه است.

سینگونیوم پودوفیلوم ” سبز طلایی “

سینگونیوم سبز طلایی برگ‌های بسیار جذابی دارد. این برگ‌ها کاملا زرد هستند که با یک نوار سبز تیره پوشانده شده اند. او به عنوان یک گیاه رونده بسیار عالی است، بخصوص که به دلیل ظاهر زیبا و متفاوت خود، کمی محبوب‌تر از سایر گیاهان رونده است.

سینگونیوم پودوفیلوم “Albovirens “

رگه‌های برگ این گیاه، نقره‌ای یا کرم رنگ است. بعضی از برگ‌های او کاملا کرم رنگ هستند که لبه آن‌ها با رنگ سبز پوشیده شده است.

  • سینگونیوم پودوفیلوم Trileaf Wonder که برگ‌های سبز رنگ با رگه‌های نقره ای دارد.
  • سینگونیوم پودوفیلوم Atroviners ، برگ‌های او کمی از نوع قبلی تیره تر است و مانند او با رگه‌های نقره ای تزیین شده است.

 انواع دیگر از سینگونیوم

در ادامه معرفی گیاه سینگونیوم باید شرح دهیم که سینگونیوم محدود به گونه پودوفیلوم نمی‌شود و انواع متفاوت دیگری هم دارد که هر کدام رشد، رنگ و اندازه متفاوتی دارند. نگهداری از همه آن‌ها واقعا راحت و بی دردسر است، البته به شرطی که رطوبت هوا کافی باشد. مثلا، سینگونیوم آریتوم! سینگونیوم آریتوم معمولا در جاماییکا و مکزیک پیدا می‌شود، البته ممکن است در بقیه کشورها هم باشد. رشد آرامی دارد، و با سه الی پنج ساقه اصلی به تنه متصل می‌شود. اندازه برگ‌های او متفاوت است، برگ‌های آریتوم جوان حدودا ۷*۱۵ سانتی متر است، در حالی که برگ آریتوم بالغ حدودا ۳۰*۳۵ سانتی متر است.

۲- سینگونیوم آریتوم

گیاه سینگونیوم آریتوم به گیاه “پنج انگشتی” معروف است. این اسم برگرفته از ظاهر متفاوت آنست. آریتوم یک تنه اصلی در مرکز خود دارد که حدود ۲۰ سانتی متر رشد می‌کند، به این تنه، دو ساقه متوسط در بالا و دو ساقه کوچک در پایین متصل می‌شود. در مجموع شد پنج عدد ساقه کوچک و بزرگ! سینگونیوم آریتوم فانتزی رنگ‌های متنوعی مثل سفید و کرم رنگ دارد.

3- سینگونیوم پیکانی

گیاه سینگونیوم پیکانی، یک نوع معمولی و رایج از سینگونیوم‌هاست. برگ‌های سبزرنگی دارد که به دلیل شباهت آن‌ها به نوک پیکان، به سینگونیوم پیکانی معروف شده است. سطح این برگ‌های سبز را رگه‌های کرم رنگی تزیین کرده است. او کمی شبیه به سینگونیوم پودوفیلوم “پیکسی” و همانطور جمع و جور و پرپشت است، اما به نظر می‌رسد که تنوع کمتری نسبت به پیکسی دارد. سینگونیوم اریتروفیلوم نوع دیگری از سینگونیوم‌های رایج است، رشد آرامی دارد و یک گیاه همیشه سبز محسوب می‌شود. برگ‌های او هم شبیه به پیکان تیراندازی است. سینگونیوم اریتروفیلوم جوان، ساقه باریکی دارد که با رشد گیاه، نازک‌ و ظریف‌تر می‌شود.

۴- سینگونیوم ولوزیانوم( Vellozianum)

گیاه سینگونیوم ولوزیانوم( Vellozianum)، نوعی دیگر از سینگونیوم است که در طبیعت بکر برزیل دیده ‌می‌شود. این گیاه در آغاز رشد شبیه به سینگونیوم پدوفیلوم است، اما با گذر زمان و رشد بیشتر، باریک‌تر و بلندتر از حالت اولیه می‌شود. سینگونیوم آگوستاتوم (آلبولیناتوم)، برگ‌های سه گوشی دارد .برگ جوان او حدودا ۵*۷ سانتی متر و برگ بالغ، حدودا ۲۰*۲۰ سانتی متر است. این برگ‌ها سبز رنگ هستند، و اگر کاملا سالم باشند در وسط ساقه‌ها‌ی متصل به تنه، رده‌هایی از رنگ سفید دیده می‌شود. سینگونیوم “Wendlandii” متعلق به کشور کاستاریکاست. برگ‌های اصلی آن کاملا سبز است ولی باقی برگ‌ها رگه‌هایی از رنگ سفید دارند. این تنوع رنگ و طرح در گیاه جوانی که در آغاز رشد خود است، به خوبی دیده می‌شود.

5- سینگونیوم “Hoffmannii”

گیاه سینگونیوم “Hoffmannii” یک گیاه همیشه سبز است که از کاستاریکا سرچشمه گرفته است. آن گیاه قوی و تنومندی است. ساقه بالغ این گیاه، حدود ۱۵ سانتی متر رشد می‌کند که البته اگر او را هرس نکنید، تا ۳۰ سانتی متر هم رشد خواهد کرد. رنگ‌ برگ‌های آن چیزی بین سبز و خاکستری است که با رگه‌های سفید و نقره‌ای تزیین شده است. گاهی اوقات، وسط برگ می‌تواند هم رنگ با رگه‌های آن باشد. پس خیلی در مورد تغییرات رنگ برگ گیاهان حساسیت به خرج ندهید. البته اگر این تغییرات حول رنگ‌های اصلی موجود در ترکیب اصلی برگ باشد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید