معرفی گیاه ریشه زاج آمریکایی / سرخ بر

نام علمی این گیاه Heuchera Indian Summer Boysenberry هست و این گیاه با بقیه گیاهان فرق می‌کند! در حالی که سایر گیاهان چندساله برگ های خود را در زمستان از دست می دهند، این گیاه در تمام طول سال برگ های خود را حفظ کرده و برگ ریزی نمی کند. چیز دیگری که این گیاه را منحصر به فرد می‌کند، تنوع رنگ برگ های آن است. برگ های سرخ بر، طیف گسترده ای از کاراملی، بنفش و حتی مشکی را در بر می گیرند.

واقعا سرخ بر یکی از زیباترین و خاص ترین گیاهانی است که می‌توانید در منزل خود داشته باشید. برگ‌های آن معمولا شکل و رنگ های متفاوتی دارند و در یک گیاه، به ندرت دو برگ کاملا عین هم هستند.
شکوفه های زنگوله مانند آن در فصل بهار خودنمایی می‌کنند و رنگ و شکوه ویژه ای به گیاه می‌بخشند. شکوفه ها هم متنوع اند وبسته به نوع گیاه می‌توانند سفید، صورتی، قرمز و یا مرجانی باشند.

با گلمون همراه باشید تا پس از معرفی، روش نگهداری گیاه ریشه زاج را بدانید.

شیوه نگهداری

آبیاری

سرخ بر تقریبا به مراقبت خاصی نیاز ندارد. فقط به آبیاری آن دقت کنید. اگر خاک آن خیلی خشک است به آن آب بدهید. اما در اکثر موارد، بارش باران پاییزی برای برطرف کردن نیاز آن کافی است.

 

معرفی ریشه زاج آمریکایی (سرخ بر)

 

نور

سرخ بر به سایه علاقه دارد. اما در نور خورشید هم به خوبی رشد میکند. در این صورت باید میزان آب آن را افزایش دهید.

هرس کردن

در فصل بهار، برگ های نامزون و مرده را از گیاه جدا کنید تا شاهد رشد برگ های زیباتری باشید.

تکثیر

هر سه سال یکبار، گیاه را به سه قسمت تقسیم کنید، جداگانه بکارید تا گیاهان بیشتری داشته باشید.( از سالم بودن ریشه ها مطمئن شوید.) این باعث می شود که گیاه اصلی جوان تر مانده و گیاهان جدید هم بهتر رشد کنند.

سمی بودن

این گیاه برای کودکان و حیوانات خانگی سمی نیست.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید