خواص خوردن چای گل سرخ
خواص خوردن چای گل سرخ

خواص خوردن چای گل سرخ

خواص چای گل سرخ بسیار گسترده است به طوری که طرفداران بسیاری را در بین مردم دارد. از مزیت های این چای می توان به کمک به کاهش وزن، آرامبخشی و ضد افسردگی، تسکین دردهای زنان،داشتن آنتی اکسیدان، داشتن ویتامین C فراوان، پاکسازی کبد و صفرا و دفع سموم بدن اشاره کرد.بهتر است چای آن را با گلبرگ های تازه تهیه کنیم.

خواص چای گل سرخ و مزایای فراوان آن

خواص چای گل سرخ آن قدر گسترده و تاثیر گذار است که نمی توان تاثیرات آن را در زندگی انسان نادیده گرفت. گل سرخ همان گل محمدی است که از خانواده گل رز می باشد. کشت این گل در ایران به فراوانی انجام می شود و از آن به طور مکرر استفاده می شود. از این گل معطر که خاصیت فراوانی دارد در گلاب، مربا، عطر، در داخل ادویه ها و غیره مورد استغاده قرار می گیرد. چای گل سرخ که به آن دمنوش گل سرخ هم می گویند یک نوشیدنی فوق العاده و معطر است که بسیار پر خاصیت با خواص بی شمار برای علاقمندان به نوشیدنی های گرم می باشد.

1) سم زدایی از بدن

از خواص چای گل سرخ می توان به ویژگی سم زدایی از بدن اشاره کرد. مواد غذایی که ما در روز مصرف می کنیم می تواند حاوی مقداری سموم باشد و به طور کامل پاک و سالم نیست. اگر به طور منظم چای گل سرخ را مصرف کنیم این چای می تواند به سم زدایی بدن کمک کند و آن را پاکسازی کند.
2) تمیزی و پاکسازی کبد و صفرا

همچنین از خواص چای گل سرخ می توان به تمیزی و پاکسازی کبد و صفرا نیز اشاره کرد زیرا این چای بر روی آن ها تاثیر می گذارد.
3) کنترل آب در بدن

این چای معطر ادرار آور است و به کنترل آب در بدن کمک می کند. اگر چه این خواص با نوشیدن یک یا دو لیوان از این نوشیدنی محقق نمی شود و باید به طور مداوم از آن استفاده کرد تا بتوان به نتیجه ی قابل قبول دست یافت.

4) خواص چای گل سرخ و ویتامین c موجود در آن

از دیگر خواص چای گل سرخ می توان به داشتن ویتامین c فراوان آن اشاره کرد. این گل برای سلامتی خواص بسیاری را به همراه دارد و فراوانی ویتامین c یکی از خواص آن می باشد. گلبرگ های گل سرخ منبع ویتامین c می باشد که اگر به صورت خام باشند ویتامین بیشتری را در خود دارند. همان طور که می دانید در روند خشک شدن گیاه مقداری از ویتامین خود را از دست می دهد بنابر این توصیه ما این است که برای تهیه چای گل سرخ ، گلبرگ های آن را به صورت تازه استفاده کنید تا از ویتامین c بیشتری برخوردار شوید.
5) تسکین دهنده برای اعصاب

از خواص چای گل سرخ می توان به تسکین دهنده برای اعصاب اشاره کرد. این گل به دلیل طبیعت گرمی که دارد برای آرامش اعصاب فوق العاده است و آن را می توان به صورت چای و دمنوش مصرف کرد. چایی که از گل های سرخ درست می شود خواص دیگری نیز دارد. این گل به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها بدن انسان را در برابر تاثیرات ضرر های رادیکال های آزاد حفاظت می کند و این نیز خود دلیل پیشگیری از سرطان می باشد. آنتی اکسیدان ها نه تنها از ضرر های حاصل از رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند بلکه باعث از بین رفتن سلول های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول های دیگر می شوند. در واقع خواص چای گل سرخ است که باعث بهبود بدن چه داخلی و چه خارجی می شود و همینطور باعث حفظ جوانی نیز می شود.

خواص خوردن چای گل سرخ
خواص خوردن چای گل سرخ

چای گل سرخ و کاربرد های آن

از کاربردی ترین خواص چای گل سرخ می توان به تب بر بودن آن اشاره کرد. چای گل سرخ دمای بدن را پایین می آورد و دمای بدن را کاهش دهد و باعث پایین آمدن تب می شود. اگر زمانی دچار تب شدین می توانید از این چای و دمنوش کمک بگیرید. همچنین این دمنوش در برطرف کردن عفونت نیز موثر می باشد. کاربرد یا مزیت بعدی چای گل سرخ در تسکین دادن به درد های زنانه است. اگر دچار درد های قاعدگی دردناک هستید حتما این چای را در برنامه خود بگذارید. چال گل سرخ در تنظیم کردن قاعدگی و همچنین در افزایش میل جنسی نیز بسیار موثر است. از خواص چای گل سرخ میتوان به جلوگیری از مشکلات تنفسی که به علت سرما خوردگی ایجاد می شود اشاره کرد. پس در روز های سرد زمستانی این چای را فراموش نکنید.

کاربرد یا مزیت دیگر خواص چای گل سرخ در کنترل اعصاب و کمک به کم کردن استرس و از بین بردن افسردگی است. رایحه این گل خاصیت آرامبخشی دارد به همین دلیل می توان از آن برای از بین بردن استرس و افسردگی استفاده کرد. خواص چای گل سرخ در کاهش وزن نیز موثر است. چای گل سرخ به سبب به وجود آوردن حالت سیری باعث می شود که میل به غذا کاهش یافته و بدین ترتیب سبب کاهش وزن می شود. این چای نوشیدنی سالمی در مقابل نوشیدنی های مضر مانند نوشابه یا قهوه ها می باشد و می توان آن را جایگزین مناسبی برای این نوشیدنی ها دانست که میتوان وزن را کاهش دهد.

چای گل سرخ چگونه تهیه میشود؟

خواص چای گل سرخ آن قدر زیاد است که طرفداران بسیاری دارد و استفاده از آن در بین مردم از گذشته تا به امروز رایج بوده است. در اینجا می خواهیم روش تهیه این چای فوق العاده را برایتان بازگو کنیم. برای تهیه چای گل سرخ باید مراحلی را طی کنیم که بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. اگر وقت یا حوصله اینکه چای گل سرخ یا گل محمدی را به طور جداگانه دم کنید ندارید می توانید تعدادی از گلبرگ های تازه این گل را به داخل قوری که چای معمولی در آن دم می کنید بیندازید تا همراه با چای معمولی دم شود و میل کنید. خواص چای گل سرخ این است که بسیار معطر میباشد و اگر تعدادی از گلبرگ این گل را به چای اضافه کنی ، چای معمولی هم معطر می شود.

حال اگر بخواهیم چای گل سرخ را به تنهایی درست کنیم باید برای هر لیوان آب تعداد 6 تا 7 گلبرگ از این گل را به آن اضافه کنیم. برای شیرین کردن آن نیز می توان از عسل که یک شیرین کننده طبیعی و سالم است استفاده کنیم. برای دیدن خواص چای گل سرخ کافی است گلبرگ های آن را به آب در حال جوش اضافه کنیم و بعد 10 دقیقه دم کشیدن قابل مصرف است. همچنین از گلبرگ های خشک شده کل سرخ نیز می توان به همین روش چای گل سرخ درست کرد. این چای برای از بین بردن نفخ و بوی بد دهان نیز به کار می رود.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید