معرفی

در بین گیاهان مختلف، ادریسی به گیاه دم دمی مزاج معروف است. البته دلیلش هم واضح است. چون با تغییر PH  خاک به سرعت تغییر رنگ می‌دهد! عملکرد این گیاه بسیار جالب است: اگر خاک اسیدی باشد، رنگ گل‌ها آبی و اگر خاک بازی باشد، رنگ گل‌ها صورتی می‌شود.
اگر به دنبال اضافه کردن کمی رنگ و انرژی به محیط هستید و در عین حال تمایل ندارید که خیلی برای نگهداری از گیاه زمان صرف کنید، خرید گل ادریسی با گل‌های زیبا و برگ‌های بزرگ و براق خود یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شماست. توصیه می‌کنیم برای نمای بهتر، ادریسی را در گلدان‌های بزرگ قرار دهید.

خواص گیاه

این گیاه در اصل متعلق به کشور ژاپن است، جایی که در آن از برگ‌هایش برای تهیه چای خوش طعمی به نام “آماچا” استفاده می‌کنند. در طب گیاهی، برگ‌های ادریسی دارای خاصیت ضدمیکروبی دانسته می‌شوند و حتی برای درمان دیابت و مالاریا هم از آن استفاده می‌کنند.
با گلمون همراه باشید تا روش نگهداری گیاه ادریسی ماکروفیلا را بدانید.

معرفی اِدریسی ماکروفیلا (هورتانسیا)

شیوه نگهداری

نور

ادریسی تمایل دارد که در نور کافی خورشید قرار بگیرد. اما نه هر نوری! ایده‌آل ترین حالت برای آن، نور زیاد در بعدازظهر و نور ملایم در صبح‌هاست. فراهم کردن چنین مکانی شاید کمی دشوار باشد. پس توصیه می‌کنیم آن را در مکانی قرار دهید که هم نور کافی دریافت کند و هم کمی سایه باشد.

آبیاری

اگر ادریسی را در مکان پرنوری قرار داده اید، باید آن را مرتبا آبیاری کنید. چون ادریسی تمایل دارد که همیشه خاک مرطوبی داشته باشد. اما اگر آن را در مکان کم نور تری گذاشته اید، دفعات و میزان آبیاری را کاهش دهید.

خاک و کوددهی

اگر قصد دارید گلدان ادریسی را عوض کنید و یا آن را به باغچه منتقل کنید، حتما به رنگ گیاه خود توجه کنید. اگر رنگ گل‌های ادریسی آبی است، حتما از کود اسیدی استفاده کنید و اگر رنگ گل‌ها صورتی است، کود بازی را فراموش نکنید. در هر صورت، به زه کشی مناسب خاک هم توجه کافی داشته باشید.

هرس کردن

اگرچه ادریسی نیازی به هرس شدن ندارد، اما اگر احساس کردید که گیاه خیلی شلوغ شده و می‌خواهید کمی آن را مرتب کنید، باید این کار را درست پس از اتمام گلدهی انجام دهید. اگر در هر زمان دیگری این کار را انجام دهید، گلدهی و شکوفه زدن گیاه را متوقف می‌کنید.
نکته آخر این که نگران برگ ریزان ادریسی نباشید! برگ‌های ماکروفیلا در زمستان می‌ریزد ولی در بهار مجددا رشد خواهد کرد.

مروری سریع بر ادریسی ماکروفیلا
نام علمی : Hydrangea Macrophylla
نام رایج : ادریسی ماکروفیلا، ادریسی فرانسوی، هورتانسیا
نوع گیاه : برگ ریز/ مناسب فضای بیرونی
سمی بودن : اگر خورده شود، سمی است.
دشواری نگهداری : آسان و کم دردسر

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست