معرفی اسطخودوس فرانسوی

اگر حس زیبایی شناختی شما بیشتر به سمت مد فرانسوی متمایل است تا وسایل انگلیسی، اسطخودوس فرانسوی برای شما مناسب است! اسطوخودوس فرانسوی هم مانند نوع انگلیسی خود، بنفش رنگ است اما کمی متفاوت تر.
یعنی گلهای این گیاه، کمی عمودی تر رشد می‌کنند و مستقیم به سمت بالا حرکت می‌کنند. بچه‌ها کمی آنها را شبیه گوش‌های خرگوش می‌بینند!

می توانید از گلهای زیبای آن استفاده کنید و روغن آنها را استخراج کنید. اگر شب‌ها به سختی می‌خوابید، پیشنهاد میکنیم تعدادی از گل‌های لوندر را در زیر بالش خود قرار دهید تا تاثیر آن را به سرعت احساس کنید!

شیوه نگهداری

نور

این نوع از اسطخودوس به نور زیاد خورشید علاقه دارد و در مکان‌های خشک و گرم هم به خوبی رشد می‌کند. اسطوخودوس فرانسوی از نور خورشید خسته نمی‌شود، به همین دلیل در تابستان بسیار زیباتر شده و حتی بیشتر گل می‌دهد. پس یک مکان گرم و پرنور برای آن انتخاب کنید. اگر هوا خیلی سرد شد، می‌توانید آن را به درون خانه منتقل کنید.

آبیاری

اول از زه کشی مناسب آن مطمئن شوید، سپس به میزان کافی آن را آبیاری کنید.

 

معرفی اسطوخدوس فرانسوی

خاک

بهترین خاک برای اسطخودوس فرانسوی، خاکهای سبک حاوی ترکیبات کلسیم و غنی از مواد و عناصر غذایی میباشد.
و خاکهایی که در آن تهویه هوا سخت انجام میشود و یا آب در آن خاک باقی میماند برای این گیاه مناسب نیست.

هرس کردن

در فروردین ماه آن را هرس کنید تا در شهریور شاهد گل های زیباتری باشید. اگر قصد دارید از گلهای آن برای ساخت روغن‌های درمانی و یا حتی برای دکوراسیون استفاده کنید، از گلهایی که در بهار رشد می‌کنند استفاده کنید.

خواص اسطخودوس

این گیاه تنها به ظاهر زیبای خود محدود نمی‌شود. اسطخودوس یک ضدعفونی کننده و ضدالتهاب قوی است و به عنوان یک بوی آرامش بخش، در آروماتراپی (عطردرمانی) بسیار مورد توجه است. علاوه بر اینها، اسطخودوس در درمان سردرد هم به خوبی عمل می‌کند و حتی دافع حشرات هم هست. دیگر فکر نمی‌کنیم کاری باشد و اسطوخدوس نتواند انجام دهد!

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید