معرفی اسطخودوس انگلیسی

ابتدا به معرفی گیاه میپردازیم و سپس روش نگهداری گیاه اسطخودوس انگلیسی را شرح میدهیم و باید بگوییم واقعا یک گیاه جادویی است! این گیاه بنفش، قرن‌هاست که به عنوان یک گیاه درمانی استفاده می‌شود.
اسطوخودوس از گیاهان گلدار متعلق به خانواده نعناعیان است که برگ های دراز و باریک دارد و گل‌ های آن، کوچک خوشه‌ ای به رنگ های آبی، بنفش و قرمز تیره هستند.
با گُل سِتان همراه باشید تا روش نگهداری گیاه اسطخودوس انگلیسی را بدانید.

احتمالا اولین استفاده از این گیاه به مصر باستان بر می‌گردد. جایی که مصریان، با استخراج کردن روغن اسطخودوس، از آن برای مومیایی کردن فرعون‌ها کمک می‌گرفتند.
سری هم به روم باستان بزنیم، رومی ها در آیین‌های تشریفاتی خود و برای انجام شستشوهای مقدس، به دلیل خاصیت ضد میکروبی لوندر، از آن بسیار استفاده می‌کردند. در واقع اسم لوندر هم به همان زمان بر می‌گردد. Lavare  یک واژه لاتین است که تقریبا به معنی ” برای شستشو” است.

لوندر عطری بی‌نظیر و جلوه‌ی درخشانی به باغچه شما می‌دهد. تقریبا در اواسط تابستان گل می‌دهد که عمر این گلها حدودا یک ماه است. می‌توانید تعدادی از گل‌های آن را جدا کنید و از روغن آنها استفاده کنید و یا حتی آن را در چای خود ریخته و از عطر و خواص زیاد آن بهره مند شوید.
اگر عاشق گل و گیاه هستید با خرید گیاه منزل خود را طراوت ببخشید مخصوصا اگر گیاه معطر اسطخودوس باشد.

شیوه نگهداری

اکنون روش نگهداری گیاه اسطخودوس انگلیسی را شرح میدهیم

نور

بهتر است آن را در یک مکان پر نور بکارید. سایه باعث می‌شود که گل دهی لوندر کمتر شود و از زیبایی گلها کاسته شود.

معرفی اسطوخدوس انگلیسی

آبیاری

آبیاری بیش از حد برای اسطخودوس مناسب نیست. بهتر است همیشه چند سانتی متر از سطح خاک آن را مرطوب نگه دارید اما آن را غرقاب نکنید. اگر خاک خیلی خشک شده، می‌توانید با خیال راحت به آن آب بدهید.

خاک

خاک گیاه اسطوخدوس باید به خوبی زه کشی شده باشد. توصیه می‌کنیم برای آن از کودهای مناسب استفاده کنید. اگر برگ‌های آن شروع به زرد شدن کرد، یعنی زه کشی خاک آن مناسب نیست.

هرس کردن

اگر اسطخودوس را در باغچه کاشته اید، باید تمامی علف های هرز اطراف آن را از بین ببرید تا لوندر به خوبی رشد کند.
هرس کردن را فراموش نکنید. فرقی نمی‌کند که اسطخدوس را در باغچه کاشته اید و یا در گلدان، در هر دو حالت بلافاصله پس از گلدهی آن را به خوبی هرس کنید تا برای گلدهی بعدی قوی تر عمل کند. با استفاده از یک قیچی مناسب، حدود دو سوم از ساقه گیاه را ببرید، یعنی تقریبا پنج سانت بالاتر از ساقه و خاک را باقی بگذارید.

خواص اسطخودوس

در انتها پس از شرح روش نگهداری گیاه اسطخودوس انگلیسی خواص درمانی آن را ذکر میکنیم.
آن طور که در طب سنتی آمده، دم کرده ی اسطوخودوس برای لاغری و کاهش وزن،معده و دستگاه گوارش،بی خوابی،استرس و اضطراب،سردرد و میگرن مفید میباشد.

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید