معرفی

این گیاه، یک گیاه سلطنتی است! برگ‌های لایه لایه آن به همراه گل‌های زیبایش که شبیه رژ لب هستند و توجه تمامی پرنده ها را به خود جلب می‌کنند و در منزل هم با اضافه کردن رنگ و طراوت به محیط، تمامی نگاه ها را روی خود خیره می‌کنند.
اگر در آپارتمان ساکن هستید، می توانید گل و گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم و سایه را در فضای خانه پرورش دهید.

آشیانتوس بومی جنوب شرق آسیا است.فرقی نمی‌کند کجا،جنگل‌های آفریقا و یا آپارتمانی در تهران، آشینانتوس زیبا، بی دریغ سبزی و طراوت را به اطراف هدیه می‌دهد و شما را غرق در زیبایی می‌کند.
آشینانتوس متعلق به مناطق آسیایی است. آن گیاهی بسیار حساس، زیبا، شیک و منحصر به فرد است. به عقیده ما اگر تمام گیاهان توانایی رای دادن داشتند، حتما این گیاه را به عنوان ملکه خود انتخاب می‌کردند.
با گلمون همراه باشید تا روش نگهداری گیاه آشیانتوس را بدانید.

تاریخچه

نام علمی آن برگرفته از کلمه یونانی ( aischyne ) به معنی شرم و خجالت است. حقیقتا نمیدانیم که چرا این نام را برای آن انتخاب کرده اند. اما هر چه که هست، ما نه تنها از آشینانتوس خجالت زده نیستیم، بلکه با افتخار آن را برای خانه‌های خود انتخاب می‌کنیم.

شرایط نگهداری

نور

بسیار مهم است که نور کافی به آشینانتوس برسد. آشیانتوس در نور زیاد خورشید آسیب می‌بیند و در عین حال، نمی‌تواند در سایه رشد کند. آن را در مکانی قرار دهید که نور کافی خورشید به صورت غیر مستقیم به آن بتابد( نور فیلتر شده). نزدیکی یک پنجره در قسمت شرقی و یا غربی منزل شما، مکان مناسبی است.

آبیاری

آب زیاد باعث از بین رفتن گیاه شما می‌شود. بهترین حالت برای آشینانتوس، خاک کمی مرطوب است که بیشتر به خشکی نزدیک باشد. قبل از آبیاری مجدد، مطمئن شوید که یک چهارم از خاک کاملا خشک باشد تا از غرقاب شدن آن جلوگیری کنید.

معرفی آشیانتوس (خر دم)

دما

آشینانتوس از مناطق گرمسیری آمده. پس دور از انتظار نیست که به گرما علاقه داشته باشد! بهترین دما برای او حدودا ۱۸ درجه سانتی گراد است. گیاه را در دماهای کمتر از ۱۰ درجه قرار ندهید.

رطوبت

آشینانتوس به کمی رطوبت علاقه دارد. برگ‌های آن را مرتبا مرطوب نگه دارید و یا آن را در حمام و آشپزخانه قرار دهید.

هرس کردن

گیاه آشیانتوس بعد از فصل گلدهی باید هرس شود و کافیست ساقه ها کمی کوتاه کنید.

کوددهی

برای افزایش رشد گیاه، در فصول رشد ( بهار تا اواخر پاییز) هر ماه به آن کود مایع رقیق شده اضافه کنید.

مروری سریع بر آشینانتوس:
نام علمی : Aeschynanthus
نام رایج : گیاه رژ لب
نوع گیاه : همیشه سبز چندساله / آپارتمانی
سمی بودن : سمی نیست
دشواری نگهداری : معمولی

سفارش و ارسال فوری انواع گل و گیاه از بهترین گل فروشی های ایران

شهر خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید